Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Eksperyment

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
irishangel

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 04-10-2011, 17:50    Temat postu: Eksperyment Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak dla mnie film świetny i przerażający. Uwielbiam filmy traktujące o ludzkiej psychice, o wpływie różnorakich czynników, środowiska na ludzie zachowanie i na decyzje z niego wynikające- ten film do takich należy.

Polecam.

Film jest thrillerem opartym na niechlubnym eksperymencie nazwanym "Stanford Prison Experiment". Przeprowadzany był on w 1971 roku, w Paolo Alto (USA). Naukowcy wyodrębniają w laboratorium grupę 20 ludzi, których poddają badaniom. 12 z nich ma odgrywać role więźniów, 8 strażników. Więźniowie przebywają w odosobnieniu, a obowiązujące ich zasady są na pierwszy rzut oka dosyć łagodne. Strażnicy tymczasem mają pełnić swoją funkcję zgodnie z rzeczywistością, z jednym tylko zastrzeżeniem: nie mogą używać przemocy. Każdy z uczestników móże w każdej chwili zrezygnować. Nikt jednak tego robi. Początkowo wydaje się, że wszystko jest w porządku. Z czasem pomiędzy grupami zaczyna się pojawiać napięcie. Jeden z więźniów zaczyna nadużywać cierpliwości strażników. Dochodzi w końcu do rękoczynów. Rozwścieczeni strażnicy próbują zdobyć autorytet coraz bardziej drastycznymi metodami. W końcu torturują więźniów i zaczynają polowanie na naukowców.

źródło: filmweb

Podpis Czasem ludzie patrzą na mnie jak na głupca- a ja jestem po prostu szczęśliwa!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Monia :)

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Wto 04-10-2011, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czy to ten niemiecki film, czy jest jeszcze jakaś inna wersja?
Kiedyś ogladałam ten niemiecki i średnio mi się podobał. Scenarzyści siłą wymyślili wątki, które chyba miały wpłynąć na więcej akcji w filmie, a okazały się tak naprawdę niepotrzebne. Eksperyment sam w sobie jest niesamowicie ciekawy i gdyby został wiernie przedstawiony, bez tych makabrycznych ubarwień na końcu film byłby na pewno o wiele lepszy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 04-10-2011, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oglądałam niedawno- świetny. I moim zdaniem mocny. Też bardzo lubię filmy nieco psychologiczne, pokazujące jak ludzie się zachowują w danej sytuacji, co ich psychika może wymyślić, jak się dostosowują.
Monia film jest amerykański, a gra w nim m.in. świetny Adrien Brody Uśmiechnięta.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

PostWysłany: Wto 04-10-2011, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

monia2222 napisała:
film jest amerykański, a gra w nim m.in. świetny Adrien Brody

O, to koniecznie muszę zobaczyć. A czy tam też dochodzi w końcu do morderstw?
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Wto 04-10-2011, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak tu by napisać, żeby nie zdradzić fabuły? Puszcza oko

UWAGA dla tych co NIE CHCĄ WIEDZIEĆ!

Śmierć jest...

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

PostWysłany: Sro 05-10-2011, 7:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No i właśnie dlatego moim zdaniem film dużo traci. Niepotrzebnie pododawali te wątki sensacyjne. Nie wiem, czy słyszałyście wcześniej o tym eksperymencie i czy znacie jego dokładny przebieg, ale mnie on bardzo zafascynował, a takie dodawanie fabuły (bo wiadomo, że nic tak nie ożywia akcji jak trup) jest naprawdę niekonieczne.
Powrót do góry

irishangel

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 05-10-2011, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monia pewnie dla osób, które patrzą na to ze strony czysto psychologicznej i fascynują wątki samych zachowań ludzkich takie "podkoloryzowanie" nie jest koniecznie, ale film wiadomo, ze przyciąga więcej ludzi jak są w nim takie wątki i myślę, że głównie dlatego to dodali.

Podpis Czasem ludzie patrzą na mnie jak na głupca- a ja jestem po prostu szczęśliwa!
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sro 05-10-2011, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oglądałam, wciągnął mnie. Polecam.
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Czw 06-10-2011, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziś oglądałam i stwierdzam że świetny film. Uwielbiam takie filmy i polecam Uśmiechnięta.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 18-11-2011, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie obejrzałam. Cały ten eksperyment budzi wiele emocji. Uważam, że Zimbardo poniosło w trakcie przeprowadzania go. Swoją drogą strach pomyśleć, co by było gdyby Maslach go nie powstrzymała.
Jeśli chodzi o sam film, to od strony psychologicznej bardzo wciągający. Jednak to co mnie zirytowało to fakt, że badacze w żaden sposób nie zareagowali na przemoc. Film oparty na eksperymencie to za duże słowo jak dla mnie, tutaj jedynie zaczerpnięto pomysł do scenariusza.
Nie, mam mieszane uczucia. Zresztą tak jak do samego eksperymentu i żadne usprawiedliwienie, że Zimbardo sam później go krytykował.
Powrót do góry

PostWysłany: Pią 18-11-2011, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Odnośnie eksperymentu mam wątpliwości co do etyki, natomiast uważam, że był on niesamowicie ciekawy i niesamowicie potrzebny.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: