Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ekspres do kawy
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wyposażenie i dekoracja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 21-01-2010, 12:53    Temat postu: Ekspres do kawy Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie widziałam takiego tematu. A właśnie parzę kawę w ekspresie.
A Wy macie, korzystacie? Jak tak to się chwalimy. Uśmiechnięta
Wszystko o ekspresach do kawy, jakie powinny być, na zwrócić uwagę przy kupnie, jaka kawa wam najlepiej smakuje. Uśmiechnięta
Zapraszam do dyskusji o ekspresach.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 21-01-2010, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko moja mama ma w domu ciśnieniowy Zelmera. Zachwycona nim nie jest, dostała go na imieniny od znajomych. Wadą jego jest to, że jak się robi kawę, to trzeba kilka razy naciskać, bo filiżanka się nie napełnia do końca, tylko partiami. Wcześniej miała przelewowy i twierdzi, że ciśnieniowy lepszy.
Według mnie kawa z ekspresu smakuje o wiele lepiej niż zwykła parzona. Różnicy między kawą z ciśnieniowego a przelewowego osobiście nie widzę. Puszcza oko
Co do firmy, to polecam Krupsa. Może i są drogie, ale niezawodne.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

fef

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 21-01-2010, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam ekspres przelewowy. Jego zaletą jest możliwość nastawienia czasu zaparzania kawy i jej świeże zmielenie. Wstajesz rano i gorąca kawa już czeka. Mogę także nastawić jaka ma być mocna kawa i ile chcę zaparzyć filiżanek. Myślę, że nie szybko wymienię go na inny model.

Podpis Przyjaciele są jak anioły, podnoszą, gdy Twoje skrzydła opadają...
04.11.2003 dziecko 15.07.2009
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Czw 21-01-2010, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas korzystamy z kafetiery. Wygląda mniej więcej jak poniżej na zdjęciu. Jest rewelacyjna, mamy ją kilka lat zakupioną we Włoszech. Śmiga jak nowa. Po zaparzeniu w mieszkaniu unosi się piękny zapach kawy, która smakuje wyśmienicie. Bardzo szybko się parzy kawę - ok. 5 - 10 min. Nie zajmuje dużo miejsca. Łatwy w obsłudze i czyszczeniu. Żadnego ciągłego kupowania filtrów.

Podpis „Jeżeli nie wiesz dokąd idziesz trudno Ci będzie tam dojść”.
"Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą" A.M.
Powrót do góry

blinka89

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pią 22-01-2010, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:

Według mnie kawa z ekspresu smakuje o wiele lepiej niż zwykła parzona.

Niestety się z tym nie zgadzam. Mi wogóle nie smakuje kawa z ekspresu.

Podpis Kocham
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

sensitive1988

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pią 22-01-2010, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
Co do firmy, to polecam Krupsa. Może i są drogie, ale niezawodne.

Nas niestety zawiódł (przestał wodę odprowadzac), ale kawa przepyszna.

Nie wiem dlaczego, ale uwielbiam kawę z automatu, który stoi na uczelni, w której uczę się.

Podpis "Czasem z dnia na dzień zmienia się wszystko..."

Stronger than yesterday...
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 22-01-2010, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też bardziej lubię kawę z ekspresu niż parzoną. I ten zapach kawy przed śniadaniem. Bardzo uśmiechnięta

Powrót do góry

Jesienna

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Świnia
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 24-01-2010, 4:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja używam tylko ekspresu ciśnieniowego - Krups, sam spienia mleko, może różnie mielić kawę, ma sporo opcji, sam mówi, kiedy trzeba go odkamienić.. To jest wygodne. Ale to tego musi być jeszcze odpowiednia kawa: vergnano, piazza d'oro, ostatecznie lavazza.
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Nie 24-01-2010, 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja z racji braku miejsca w mieszkaniu korzystam z makinetki czyli takiego sprzętu, jaki pokazała Meya. Mamy malutką - w sam raz na dwie filiżanki kawy. A kawkę pijemy taką :

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

dzidzia

Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Nie 24-01-2010, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ja używałam kiedyś Krupsa. Teraz przerzuciłam się na Jurę. Super expres tylko trochę głośny. a kawa to tylko lavazza.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 28-01-2010, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My mamy Senseo,kawa jest przepyszna z pianka i wogole. Nie moge na niego narzekac.
Powrót do góry

Menju

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 28-01-2010, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

[quote="MeYa"]U nas korzystamy z kafetiery. Wygląda mniej więcej jak poniżej na zdjęciu. Jest rewelacyjna, mamy ją kilka lat zakupioną we Włoszech. Śmiga jak nowa. Po zaparzeniu w mieszkaniu unosi się piękny zapach kawy, która smakuje wyśmienicie. Bardzo szybko się parzy kawę - ok. 5 - 10 min. Nie zajmuje dużo miejsca. Łatwy w obsłudze i czyszczeniu. Żadnego ciągłego kupowania filtrów. [/guote]

MeYa mam prawie identyczny . Tylko z takiej kafetierki piję od lat kawę w domu. Podobnie robią Włosi. ;)Bije automatyczne ciśnieniowce na głowę.Przepyszna jest waniliowa lub czekoladowa. Puszcza oko
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 28-01-2010, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Vitaminka napisała:
A jaki masz model Jury? .

Ja mam jurę ena 5
w promocji kupiony bardzo tanio.
najważniejsze jest to że przy jednym robieniu kawy mogę od razu zrobić dwie filiżanki. sam się wyłącza jeśli jest dłużej nie używany. No i mogę super spienić mleko:)

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 28-01-2010, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja w domku nie mam ekspresu, ale mam w pracy (w sumie tu spędzam najwięcej czasu Puszcza oko taki. Kawa w sumie dobra, ale nie jakaś cudowna.

Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 29-01-2010, 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam w planach kupić nowy, z pełnego zdarzenia, ciśnieniowy. Ale... przy moim sprzęcie kuchennym, to nie mam miejsca. Mam wszystkieo zbyt dużo, a trudno zrezygnować z czegokolwiek.
Dlatego ekspres mam najzwyklejszy, przelewowy. Kawa jest dobra. Fakt, że nie zrobię jakiejś wyszukanej kawy, ale na razie mi starcza. Uśmiechnięta

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wyposażenie i dekoracja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: