Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Elektroniczna Obroża Dla Psa
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewa0302

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Wto 26-10-2010, 20:32    Temat postu: Elektroniczna Obroża Dla Psa Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
W opinii właścicieli psów panuje często przekonanie, że jedne psy są bardziej posłuszne, a drugie nieco mniej i zależy to od osobowości psa. Oczywiście temperament psa ma pewien wpływ na jego zachowanie jednak za to jakie nawyki posiada nasz pies jesteśmy odpowiedzialni My – właściciele.

Z pewnością należy się zgodzić, że psy ras myśliwskich wymagają więcej pracy z zakresu szkolenia. Psy myśliwskie takie jak na przykład Beagle mają bardzo wyostrzony instynkt łowczy, a co za tym idzie będzie go trudniej powstrzymać od ucieczek czy też zrywania się ze smyczy. Jednakże i takie nieposkromione czworonogi można wytresować.

Pierwsze w co należy się wyposażyć to cierpliwość i konsekwencja. Pies nie rozumie mowy ludzkiej, każde słowo odbiera jak sygnał. Po jego tonie, barwie głosu wnioskuje czego od niego wymagamy. Dobrym sposobem na tresurę jest więc szkolenie z użyciem elektrycznej obroży zwanej także obrożą treningową. Należy oczywiście pamiętać, że taki system treningowy nie zastąpi naszej komendy głosowej czy też pogłaskania w przypadku wykonania polecenia.

Obroża elektryczna jest narzędziem pomocniczym. Zestawy z obrożą elektryczną sprawdzonych producentów wyposażone są w ostrzeganie przed podaniem impulsu korekcyjnego. Formą ostrzegawczą może być dźwięk lub wibracja. Jest to delikatny bodziec, który zwróci uwagę psa na osobę prowadzącą szkolenie. Często nieposłuszeństwo wiąże się z tym, że pies jest zaaferowany czymś zupełnie innym, a nie tak jak wiele osób twierdzi „ze złośliwości”. Stąd pomysł producentów na wprowadzenie takiego bodźca, który przykuje uwagę psa na odpowiedniej osobie.

Jeśli jednak nie skutkuje dźwięk ani wibracja to mamy jeszcze do dyspozycji tak zwany impuls korekcyjny. Jest to małe wyładowanie elektrostatyczne, powodujące napięcie mięśni. Forma tego impulsu jest w odczuciu nieprzyjemna. Oczywiście każdy pies jest inny więc obroża elektryczna wyposażona jest w regulację natężenia takiego impulsu. Podczas tresury z elektryczną obrożą należy także pamiętać o komendach głosowych. To one wskazują co pies ma w danej sytuacji zrobić, a nie obrożą elektryczna. Więc szkolenie przy pomocy takiej obroży bez naszego zaangażowania nie ma sensu.

Jesteście za czy przeciw takiej tresurze?? Podejrzliwa
Ja mam mieszane uczucia przez słowo elektroniczna. Niezdecydowana Przewraca oczami
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 26-10-2010, 22:14    Temat postu: Re Elektroniczna Obroża Dla Psa Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ewa0302 napisała:
Jeśli jednak nie skutkuje dźwięk ani wibracja to mamy jeszcze do dyspozycji tak zwany impuls korekcyjny. Jest to małe wyładowanie elektrostatyczne, powodujące napięcie mięśni. Forma tego impulsu jest w odczuciu nieprzyjemna. Oczywiście każdy pies jest inny więc obroża elektryczna wyposażona jest w regulację natężenia takiego impulsu.

Po tym zdaniu nigdy w życiu! Bicie psa czy 'małe wyładowanie elektrostatyczne' to nie jest metoda na posiadanie grzecznego i ułożonego zwierzęcia w domu. Diablica lub Bardzo wściekła
Najpierw trzeba zacząć od rzeczy podstawowych i zastanowić się jaka rasa sprawdzi się w naszych warunkach mieszkaniowych, jaki prowadzimy tryb życia, czego oczekujemy od psa-czy ma być przytulanką czy towarzyszem podczas długich spacerów. I jeśli ktoś się decyduje na rasę myśliwską to musi się liczyć z tym, że w genach tych psów polowanie jest tak głęboko zakorzenione, że żadna tresura tego nie wypleni. W przypadku beagli potrzeba żeby pies miał dużo ruchu, dużo zabawy i czasem spacer bez smyczy. A do tego dochodzi twarda ręka, ale bez bicia i stanowczość. Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 26-10-2010, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Absolutnie.

Jeśli ktoś chce coś takiego zrobić, niech najpierw założy ją sobie a potem stwierdzi jakie ona daje odczucia - na pewno nie uległości czy grzeczności.
Powrót do góry

ewa0302

Zodiak: Rak

PostWysłany: Sro 27-10-2010, 5:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Geniusia mam dokładnie takie same odczucia. Niezdecydowana

Niestety w dzisiejszych czasach jest to ponoć bardzo modne, ludzie oddają psy na szkolenie, które jest prowadzone przy pomocy takiej obroży.

A. mi wczoraj o tym powiedział bo mu kumpel zaprezentował skuteczność tej obroży na swoim psie, którego puścił na pewną odległość beż smyczy i jak po 2 czy 3 komendach pies nie zawrócił, użył pilota. Diablica lub Bardzo wściekła

Dołączone po 1 minucie 20 sekundach:

Oczywiście dla kotka pieszczotka także taką obroże można nabyć.
Powrót do góry

Śpiący

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sro 27-10-2010, 8:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

wiki napisała:
Jeśli ktoś chce coś takiego zrobić, niech najpierw założy ją sobie a potem stwierdzi jakie ona daje odczucia - na pewno nie uległości czy grzeczności.

Dobrze napisane Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 27-10-2010, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

wiki napisała:

Dokładnie.
Ja proponuję dla każdego, kto w ogóle wpadnie na pomysł zakupu takiej obroży dla swojego psa, o dodatkową obrożę dla właściciela. Diablica lub Bardzo wściekła

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 27-10-2010, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ojej, aż mnie ciary przeszły. Skonsternowana
Nidgy w życiu bym czegoś takiego nie założyła swojej niuni, ani żadnemu innemu pieskowi.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Sro 27-10-2010, 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

wiki napisała:

Popieram w 100%

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

arjuna

PostWysłany: Pią 29-10-2010, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

obroża elektryczna daje bardzo dobre rezulataty u psów z problemami. profesjonalne obroże powinien stosowac jedynie doświadczony treser. nie uzywa sie ich po to, by zmaltretować psa, używa sie ich, by odwrócic uwagę psa od robienia czegoś, co jest naganne.

na pewne psy jedzenie, krzyki, odwoływania nie działają, zaś impuls "niewiadomo skad" daje świetne rezultaty.

sama była przeciwnikiem dopóki nie spróbowałam, okazuje się, że to świetny sposób na szkolenie trudnego psa, zaś bodziec wcale nie jest na tyle silny, by pies wił sie z bólu.

najlepsi treserzy uzywają z powodzeniem OE.

Podpis Zero podniesione do potęgi nadal daje zero..
Powrót do góry

Barbarellaa

Zodiak: Lew
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 01-11-2010, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dla mnie moje psy są jak dzieci ,których nie mam Śmiejąca się to tak jakbym "trudne dziecko" potraktowała prądem Zszokowana
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Pon 01-11-2010, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dla mnie prąd to prąd. A pies to istota żywa.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

may
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 01-11-2010, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Absolutnie nigdy, nigdy w życiu!! Kojarzy mi się to z jakimiś torturami Niezdecydowana

Podpis 05.11.2007 - Jesteśmy razem! inlove
01.06.2010 - Zaręczyny! inlove
08.09.2012 - Powiemy "TAK" inlove
Powrót do góry

Śpiący

Zodiak: Koziorożec

PostWysłany: Wto 02-11-2010, 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

arjuna napisała:
najlepsi treserzy uzywają z powodzeniem OE.

Znam właścicieli kilku hodowli , którzy wygrywają krajówki i międzynarodówki i nie używają takich obroży - więc pojawia się pytanie "najlepsi treserzy" używają obroży elektrycznych czy tacy co sami się zwą najlepszymi ?? Podejrzliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

may
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 02-11-2010, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ulunius napisała:
Dokładnie.
Ja proponuję dla każdego, kto w ogóle wpadnie na pomysł zakupu takiej obroży dla swojego psa, o dodatkową obrożę dla właściciela. Diablica lub Bardzo wściekła

Ula bardzo dobry pomysł! Jestem jak najbardziej za!

Podpis 05.11.2007 - Jesteśmy razem! inlove
01.06.2010 - Zaręczyny! inlove
08.09.2012 - Powiemy "TAK" inlove
Powrót do góry

Silwa

PostWysłany: Wto 02-11-2010, 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem w stanie zrozumieć zastosowanie obroży elektronicznej na zasadzie mniejszego zła. Choć nie potrafię sobie wyobrazić, co mogłoby być tym mniejszym złem. Powiedzmy podawany tu przykład trudnych psów, tylko jaki jest promil psów, które musiałyby mieć ją zastosowaną i kiedy? Kiedy atakują człowieka, czy kiedy nie przychodzą do nogi na jego komendę.

Nie wyobrażam sobie, że trudnym psem jest pies, który po jej praktykowaniu może brać udział w pokazach szkoleniowych czy zawodach posłuszeństwa. Zakaz prezentowania psów szkolonych na obroży elektronicznej - może to byłoby wyjście - ale chyba nie możliwe do wyegzekwowania, chociaż podobno doświadczeni szkoleniowcy bez problemu poznają psa tresowanego tą metodą.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: