Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Feminizm

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Sob 03-01-2015, 18:50    Temat postu: Feminizm Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Temat coraz bardziej kontrowersyjny. Często słyszę od kolegów z pracy, że feminizm kończy się, gdy trzeba wnieść lodówkę na 4 piętro. Mówi się także, że feministki nie mają już o co walczyć, ponieważ nikt im nie zabrania głosować i kształcić się w dowolnym kierunku, jak to było dawniej. Mimo to feministki nadal czują się uciskaną grupą społeczna, domagając się nowych praw, walcząc o parytety w polityce i brak dyskryminacji w różnych sferach życia.

Jakie jest wasze zdanie na temat współczesnego feminizmu i feministek? Czy same uważacie się za feministki? W jakim kierunku, waszym zdaniem, podąża dzisiejsza ideologia feministyczna?

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Nie 04-01-2015, 9:26    Temat postu: Re Feminizm Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ZieloneOczko napisała:
Mówi się także, że feministki nie mają już o co walczyć, ponieważ nikt im nie zabrania głosować i kształcić się w dowolnym kierunku, jak to było dawniej.

To racja, nie ma już chyba żadnej sfery życia gdzie kobiety nie są dopuszczane i gdzie jest nam coś zabraniane, a wręcz przeciwnie - kobiety obejmują coraz wiecej stanowisk i mają coraz więcej obowiązków. Nie mam pojęcia o co dziś mogą walczyć feministki, to takie zgrupowania bardziej dla zasady, żeby być. Złośliwa Chyba, że nie mam pojęcia co sie w ogóle na świecie dzieje. Złośliwa

Ja nie jestem feministką. Nie walczę o równouprawnienie ani nie domagam się swoich praw, bo nie muszę. Nie czuję się dyskryminowana w żadnej sferze życia, nigdy nie spotkałam się z dyskryminacją ze względu na płeć ani nigdy nie poczułam się inaczej traktowana przez to że jestem kobietą.
A gdy ktoś przepuszcza mnie w drzwiach lub dźwiga za mnie ciężkie torby, to lubię. Lubię być kobietą i korzystać z kobiecych przywilejów. Śmiejąca się
Powrót do góry

agatiii7

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 05-01-2015, 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Podpisuję się pod tym, co napisała Dzastek.
Od siebie napiszę, że integruję się z feministkami, żyję w kraju, w którym mam wszelkie prawa jakich tylko potrzebuję do funkcjonowania. Np. kobiety w Afryce, w krajach islamskich. Tam powinna odbywać się walka o prawa kobiet bo one po prostu żadnych praw nie mają. U nas w Polsce jako kobieta mam wszystko i jestem szczęśliwa, że tu żyję. Ponadto nie uważam, że nie potrzebuję mężczyzny do życia i że sama sobie poradzę. Ja swoje życie widzę w ten sposób, że mam możliwości, kształcę się, spełniam w pracy, mogę chodzić tam gdzie chce, mam swojego faceta, dopełniamy się nawzajem. Nie potrzebuję chcieć więcej bo mam wszystko czego bym chciała od życia.

Dołączone po 2 minutach:

Przepraszam na początku jest błąd, miało być, ''Od siebie dodam, że nie integruję się z feministkami''.
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Pon 05-01-2015, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam podobnie. Z jednej strony wiem, że w niektórych sektorach zawodowych kobiety są dyskryminowane - w korporacjach częśto jest tak, że kobieta ma stanowisko kierownicze a azarabia mniej niż facet pełniący te same obowiązki piastujący to samo stanowisko. I z tym rzeczywiście można by walczyć.

Z drugiej strony mam wrażenie, że feminizm w dzisiejszych czasach za bardzo skupia się na tym, że facet patrzy na kobietę przez pryzmat jej urody ( a na co ma zwracać uwagę, przy pierwszym kontakcie?). Współcześnie feministki, przynajmniej moim zdaniem, zdają się nie walczyć o nic potrzebnego, ważnego, tylko często robią szum z rzeczy nieważnych.
Kobiety dzisiaj mają prawo do głosowania, mogą się kształcić, piastować stanowiska dotychczas oblegane przez mężczyzn. Chyba tylko w niektórych zawodach ( september chyba kiedyś wspominała o dyskryminacji w zawodzie strażaka, o ile dobrze pamiętam) nadal ta dyskryminacja trochę występuje.

Dlatego uważam, że współcześnie feminizm jest ideologią trochę na wyrost. A czasami nawet mam wrażenie, że niektóre dziewczyny mówią o sobie, że są feministkami, bo to modne.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Wikta

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Nie 11-01-2015, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wg teorii feministki walczą o równouprawnienie kobiet i mężczyzn. Ale aktualne feministki dawno zapomniały o tej teorii. Czytałam jakiś czas temu kilka artykułów dotyczących właśnie feminizmu. Wniosek jest taki, że te kobiety aktualnie chcą nie tyle równych praw z mężczyznami, co chcą być od nich lepsze, ważniejsze i być na takiej pozycji na jakiej byli mężczyźni kilkadziesiąt czy kilkaset lat temu.
Jestem oczywiście za równouprawnieniem, ale aktualne feministki walczą raczej o dominację nad mężczyznami. A to już bardziej podchodzi pod seksizm.

Podpis ...W zagubionej przestrzeni trwam
Cały świat płynie obok gdzieś...
Powrót do góry

Jewa

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią 19-02-2016, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na ten temam za dużo nie powiem, chciałam tylko powiedzieć, że ta dyskryminacja jednak jest odczuwalna. Zwłaszcza w sytuacji awansu na wyższe stanowiska. Mimo wszystko najczęściej są preferowani mężczyźni od kobiet. Niezdecydowana
Powrót do góry

kiciaricia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 20-02-2016, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie mam w sobie ani grama feminizmu. Uwielbiam moją kobiecość. Nie rozumiem usilnego pokazywania że jest się niezależną kobietą. Jeśli chodzi o kwestie awansu na wyższe stanowiska, to w większości miejsc gdzie pracowałam większość stanowisk kierowniczych-decyzyjnych zajmowały kobiety. Jak z wynagrodzeniem-nie orientuję się więc nie będę się wypowiadać. W mojej branży nie ma różnicy w zarobkach.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: