Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Frankowicze
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Sob 14-02-2015, 13:26    Temat postu: Frankowicze Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czy uważacie, że osobą, które wzięły kredyt we frankach szwajcarskich należy się pomoc od państwa? Czy uznajecie za zasadne ich protesty, że nie wiedzieli jakie ryzyko wiąże się z wzięciem kredytu w obcej walucie? Wielu z nich twierdzi, że zostało oszukanych przez doradców bankowych. Jestem bardzo ciekawa waszej opinii w tym temacie.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 14-02-2015, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem ciekawa co im powiedzieli doradcy, ze ludzie uwierzyli, ze nie ma ryzyka przy wzieciu kredytu w obcej walucie. Przewraca oczami Niestety jestem zdania, ze niewiedza nie chroni przed kara.

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Sob 14-02-2015, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moim zdaniem nie należy im się pomoc od państwa, a ich protesty uważam za śmieszne i żałosne.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 14-02-2015, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Raty niższe niż w złotówkach to wiedzieli skąd. Puszcza oko Ciekawe bardzo. Wiele z tych osób w ogóle kredytu by nie dostała. Pomoc w spłacie się nie należy. Co najwyżej opcją byłoby przewalutowanie, ale tak, żeby ponieśli rzeczywiste koszty tych kredytów.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 16-02-2015, 8:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dlaczego państwo ma im pomagać? To tak jakbym ja domagała się pomocy, bo poszłam do kasyna i przegrałam wszystkie oszczędności. Wiedziałam jakie ejst ryzyko, a mimo to zrobiłam to. Wzięli kredyt we frankach, więc niech ponoszą konsekwencje, bo odpowiedzialni za to są tylko oni. Nikt nie gwarantował, że frank będzie zawsze stał nisko. Przewraca oczami

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pon 16-02-2015, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja biorąc kredyt (co prawda w złotych) też podjęłam pewne ryzyko, choć nieco mniejsze- rata zawsze może wzrosnąć- wszystko zależy od WIBOR-u. A jak wzrośnie o kilkadziesiąt złotych (czy w niektórych przypadkach o kilkaset) to państwo też mi pomoże?

Bez przesady. Wzięli? Niech sobie radzą.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Wto 17-02-2015, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam podobne zdanie jak Monika.
Ja biorąc kredyt w złotówkach też musiałam się liczyć z różnymi konsekwencjami.
Mówiąc szczerze to wkurza mnie ten lament frankowiczów. Co to ma być? Śmieszne i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sro 18-02-2015, 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak naprawdę to kurs franka po ktorym zaczal sie ten lament juz nie istnieje. Nie wiem ile kosztuje dzisiaj, ale kilka dni po tej aferze juz spadl o ponad 1zl.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

Silwa

PostWysłany: Czw 19-02-2015, 7:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pewnie sobie poprzez kurs franka ludzie uświadomili, że jednak nie zrobili interesu życia. Ja się tylko zastanawiam, czy też by były takie lamenty, gdyby kurs spadł do poziomu np. 1 zł czy chodziliby dumni i bladzi jacy to ONI a nie bankowcy byli przewidujący i mądrzy Uśmiechnięta.
Rozumiem jednak problem, bo sama kilka lat temu chciałam brać kredyt i oferta we frankach wydawała się dużo atrakcyjniejsza.
Powrót do góry

Fretka

PostWysłany: Czw 19-02-2015, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Silwa napisała:
Pewnie sobie poprzez kurs franka ludzie uświadomili, że jednak nie zrobili interesu życia. Ja się tylko zastanawiam, czy też by były takie lamenty, gdyby kurs spadł do poziomu np. 1 zł czy chodziliby dumni i bladzi jacy to ONI a nie bankowcy byli przewidujący i mądrzy Uśmiechnięta.
Rozumiem jednak problem, bo sama kilka lat temu chciałam brać kredyt i oferta we frankach wydawała się dużo atrakcyjniejsza.

Dokładnie. I jeszcze ciekawi mnie, czy daliby pomieszkac w swoich chatach wszystkim podatnikom, z podatków których miałaby tą pomoc być teraz udzielona, a którzy sami nie szarpneli się na kredyt i teraz muszą wynajmować lub mieszkać kątem u rodziny.
Państwo nie powinno nawet myśleć o finansowaniu fanaberii niektórych obywateli, no ale jak wiadomo wybory blisko, a frankowiczow sporo... Niezdecydowana
Powrót do góry

Silwa

PostWysłany: Czw 19-02-2015, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
no ale jak wiadomo wybory blisko, a frankowiczow sporo...

No ja słyszałam jeszcze wersję, że to właśnie nasi politycy ten rodzaj kredytów preferowali Puszcza oko.
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 19-02-2015, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Silwa napisała:
Cytat:
no ale jak wiadomo wybory blisko, a frankowiczow sporo...

No ja słyszałam jeszcze wersję, że to właśnie nasi politycy ten rodzaj kredytów preferowali Puszcza oko.

Najlepsza byla jedna z szanownych poslanek, ktora w kazdym mozliwym dzienniku chwalila sie, ze spacila kredyt wziety we franku pozyczka sejmowa...

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Czw 19-02-2015, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Adzia napisała:
Najlepsza byla jedna z szanownych poslanek, ktora w kazdym mozliwym dzienniku chwalila sie, ze spacila kredyt wziety we franku pozyczka sejmowa...

Hahaha beszczelnosc to naszym polityka niestety sie uszami wylewa.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Sandra21

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Wto 24-03-2015, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dlaczego państwo ma im pomagać? To tak jakbym ja domagała się pomocy, bo poszłam do kasyna i przegrałam wszystkie oszczędności. Wiedziałam jakie jest ryzyko, a mimo to zrobiłam to. Wzięli kredyt we frankach, więc niech ponoszą konsekwencje, bo odpowiedzialni za to są tylko oni. Nikt nie gwarantował, że frank będzie zawsze stał nisko.

Też jestem tego zdania ludzie biorący kredyt we frankach powinni się liczyć z konsekwencjami, dobrze było brać teraz trzeba spłacać,każdy tak by chciał żeby Państwo pomogło spłacać, każdy podejmuje jakieś ryzyko. Nie zgadzam się aby im pomagać w spłacie... Politycy obiecują przed wyborami złote góry a po wyborach spoczną na laurach i zapomną co mieli zrobić..
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

marianka61

PostWysłany: Wto 31-03-2015, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja z kolei jestem zdania, że zamiast wypowiadać się na temat, o którym niewiele wiemy, powinniśmy go poznać.
Każdy wie, że kredyt walutowy wiążę się z ogromnym ryzykiem. Szczególnie tak długi kredyt. Problem polega na tym, że bank nie wywiązał się z umowy. Te kredyty były zabezpieczone przez bank, na wypadek, gdyby frank poszedł w górę. Jednak bank nie dotrzymał swoich zobowiązań i zniósł ten próg, który był kredytobiorcom zagwarantowany. Stąd strajki.

Uważam, że nie powinno się mieszać w to państwa. To sądy powinny wyegzekwować od banków wywiązanie się z umów.

PS
Nie wiem czemu w tym społeczeństwie ludzie się tak nawzajem nienawidzą. Strajkowali górnicy, lały się hejty na górników. Strajkowali rolnicy, to samo. Strajkowali frankowicze, to samo. Pamiętajcie, gospodarka idzie na dno, może jutro Wy będziecie protestować i jutro, ktoś, kto nie ma bladego pojęcia czemu protestujecie, będzie wylewał na was, może na mnie, hejty ;]
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: