Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fretki- czy ktos ma?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zatroskana01

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sro 16-06-2010, 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam dostępne fretki i tchórzofretki Uśmiechnięta niedawno się okociły czy jak to się mówi ;P Mój wujek ma hodowlę Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Wioletta

PostWysłany: Sro 21-07-2010, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miałam fretkę :)bardzo przyjazne stworzonka ,na początku przyznam że gryzła ,podrapała mi łóżko bo chciała się dostać do środka są bardzo cwane i przebiegłe ale bardzo kochane jak się przyzwyczaja już do właściciela :)spała czasem zemną w łóżku a czasem jak się jej zachciało przenosiła swoje łóżko gdzieś w inne miejsce:) miała zawsze swoje zabawki które nie można było ruszać bo się denerwowała i wydobywała z siebie dźwięki i skakała jak to fretki:)są również bardzo złośliwe jeśli coś jej się nie spodobało co zrobiłam nie załatwiała mi się w kuwecie tylko pod drzwiami;/ a co do zapachu maja swój specyficzny zapach (nie przyjemny).
Powrót do góry

karinka6666

PostWysłany: Nie 19-09-2010, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

jak przeczytałam wasze odpowiedzi to powiem wam ze zal to mi jedynie tych fretek;/
,,miałam fretkę jeden dzień oddałam ja z radości" ;/ a czego sie spodziewałaś? Ze rano zrobi ci śniadanie do łózka, wypierze ubrania, posprząta dom a może jeszcze pójdzie za ciebie do szkoły lub do pracy? ;/
Fretka to przecudowne zwierze, sama jestem właścicielką cudownego samczyka Fryderyka. Mam go juz rok i może czasami sa chwile ze mnie denerwuje ale nigdy nie pomyślałam ze kupienie go bylo błędem!
Jeśli chodzi o zachowanie fretki to na pewno maja nawyk chowania po katach jedzenia, moj bobus zanim cos zje musi kilka kąsków gdzieś ukryc xD w jedzeniu jest troche wymagający mimo ze ponoć nie może jeść parówek to on je wrecz kocha reszta w umiarze wszystko dobre, kocha tez ugotowana rybke nie mowiac juz o kocich przysmakach i maltpascie jak tylko widzi ze ja trzymam w reku to chodzi za mna po całym mieszkaniu. Niestety jest jedna niedoskonałość fretka korzysta z kuwety w klatce jednak na zewnątrz sa juz problemy. Moj bobus jest taki ze jak kupie mu nowa kuwetę to on ja kocha wtedy wchodzi do niej czesto załatwia sie tam jednak jak mu sie juz znudzi to potrafi załatwić sie obok niej xD ale mi to az tak bardzo nie przeszkadza bo on potrafi szybko sie podlizać. fryderyk jest przecudownym zwierzakiem wstaje codziennie kolo 10 rano wypuszczam go na 4 godziny jak sie zmeczy wcześniej to zasypia najczęściej wchodzi do szafy ostatnio sprawiłam mu mała kołyskę po lalkach siostry i to jego łoże;D Później budzi sie o 20 i lata tak z 3 godz. na jesień zrobił sie bardziej spiacy w lato potrafił nie spac po 10 godzin nawet wiecej. Jesli chodzi o kapanie to wiadomo ze lato ciepla pora roku czestsze spacery z maluchem a co za tym idzie skoro czyściej wychodził częściej sie brudzil, zreszta w te upaly bylo mu tak cieplo ze pluskal sie dla ochłodzenia. Choc przyznam ze on wody to nie lubi. Kocha moment jak wchodze z nim do lazienki a on widzi wannę wtedy potrafi z rak na glowe wejsc byle uciec ;D teraz kapie go raz na 2 tyg. po kąpieli lapie prawdziwa glupawke Moj chłopak kompletnie stracil dla niego głowę, rozpieszcza go do granic mozliwosci, za co fredzio mu sie odwdzięcza miłością. Gdy moj chłopak lezy na lozku bobus przychodzi do niego zaczyna lizac mu ucho policzki daje mu buzi w usta kladzie sie kolo niego zasypia przy nim. jest to bardzo przyjacielskie zwierze. Kocha mokre nogi jak tylko wyjdzie ktos po kapieli z lazienkia on to wyczuje od razu podgryza, kąsa. Robi to dlazabawy :p i ucieka. W nocy lapie glupawke, mam pokoj z siostra i zawsze gdy ona sie juz kladzie spac to on leci pod kolderke i ja podgryza, nie ma wyczucia i niekiedy zlapie mocno ale nie ma za co winic zwierzaka on tylko chce zeby sie ktos z nim pobawil gdybym miala druga fretke to pewnie by nawzajem sie bawili . Mam w domu tez psa, pies jest zazdrosny o fredzia ale zdarzają sie sytaucje ze piewszy zaczyna zabawe, choc fryderyk tez nieraz pierwszy goni pieska. Wtedy piesek warczy na niego ale bobus nie daje za wygrana gonia sie po całym domu, albo gdy piesek spi fredzio wchodzi na niego i go lize. jesli chodzi o zapach to ujme to tak: czuc fretke napewno jest, ma ona swoje gruczoły. Jak my ludzie sie spocimy tez inaczej pachniemy. Jednak jesli czystosc w kuwecie jest przestrzegana to z zapachem odchod nie bedzie problemu.

te zwierze jest dla osob ktore decydujac sie na fretke beda wiedzieli ze jest to zwierze ktore dostosuje nas a nie my je do nas! Ma charakter uparty i zawsze bedzie robilo co bedzie chcialo. Jesli mieszkasz w domu z osobami ktore sa uczepliwe, zbyt porzadnickie a ty sama jestes pewna ze w twoim przypadku bedzie inaczej ze nauczysz je tego co zaplanujesz to nie kupuj tego zwierzaka. Ono potrzebuje opieki, czasu, milosci, zabawy. Kocham swojego fredzia i choc czasami mnie wkurzy to nie wyobrazam sobie zycia bez niego. za 2 tyg sie przeprowadzam z chlopakiem do wawy zabieram fredzia ze soba bo ja wiem ze moje szczescie jest zalezne od niego . niektorzy traktuja zwierze jak zwierze dla mnie fryderyk to ktos wiecej, bo kocham poranki gdy on mnie budzi gryzac klatke bo nie chce mu sie juz spac i chce do mnie do lozka,kocha momenty gdy przyjdzie polozy sie obok, gdy zacznie kasac i uciekac, albo gdy jem podbiegnie i wyrwie mi ciasteczko z buzi. ja przyzwyczailam sie do jego zapachu dla mnie juz go nie ma (jest niekastrowany) Mebli mi nie gryzie.
Rozpisałam sie ale to dlatego ze ja uwielibiam o nim pisac opowiadac.
Jak bedziesz miala jakies pytania to pisz chetnie odpowiem.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 20-09-2010, 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dobrze, że trafiłam na ten wątek. Ostatnio sobie myślałam, ze to takie kochane stworzonka i fajnie by bylo mieć w przyszłości. Poczytałam i odechciało mi się. Nie dosć, że zlośliwe i niszczycielskie to jeszcze śmierdzi... o nie.
Powrót do góry

smile

PostWysłany: Czw 23-09-2010, 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie przepadam za fretkami, śmierdzi i są nieprzewidywalne, na pewno bym w domu nie trzymała, wolę koty, z nimi można się dogadaćUśmiechnięta
Powrót do góry

stostostokrotka

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 19-10-2010, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kocham te zwierzaki. Miałam kiedyś freciszonka ale niestety musiałam ją oddać, do póżna byłam w szkole a im naprawde trzeba poswiecać sporo czasu, ale potrafią się za to odwdzieczyć (moja np. gryzła wszystkich po palcach jak nie nosiło się kapci lub skarpetek Bardzo szczęśliwa, wywalała kosz na śmieci, chomikowała pod łózkiem rózne skarby które znajdowała np skarpety ktore zgineły mi pare dni temu) Wiem że jesli będe miała pewność że bede mogła poświecić freci odpowiednio wiele czasu to zapewne znów w domu bedzie słychać radosne: tup, tup, tup, tup, tup, tup, tup
Powrót do góry

NaturalGirl

Zodiak chiński: Byk
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Sob 09-03-2013, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam dwie , samca i samiczke trzymane w osobnych klatkach. Jest to wspaniale zwierze ale jednka bardzo duzo trzeba mu poswiecic czasu na odpowiednia pielegnacje i zywienie.
Powrót do góry

NaturalGirl

Zodiak chiński: Byk
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Sro 17-07-2013, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam Fredzika i jest moja pociecha jak nic Uśmiechnięta Świetne kontaktowe zwierzątko które jednak wiele opieki wymaga.

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: