Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fretki- czy ktos ma?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Purple Lips

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pią 17-08-2007, 18:33    Temat postu: Fretki- czy ktos ma? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Od pół roku choruje na fretke, tak bardzo mi sie podobaja. Obawiam sie jak narazie tylko jednego- zapaszku który fretki wydalaja z siebie no i moze jeszcze obawiam sie szkod po psotach... Czy ma moze któras z Was frucie? Mozecie mi doradzić? Niechce kupic zwierzaka " w ciemno" jezeli mam juz kupic chce wiedziec o nich wszystko, wady i zalety, bo to co wyczytalam w necie to są polowiczne informacje wiecej sie dowiem od kogos kto ma to cudo....
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 17-08-2007, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie mam fretki ale bardzo mieć bym chciała. Bardzo szczęśliwa
Niestety moje psiaki raczej z fretką nie zaprzyjaźniły by się. Niezdecydowana

Coś mi się kojarzy, ze jedna z naszych Forumek ma fretkę w domku. Puszcza oko Tylko nie pamiętam która. Zakłopotana
Powrót do góry

arjuna

PostWysłany: Sob 18-08-2007, 8:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam 3-lenią fretkę i powiem tylko tyle, ze to zwierzę dla ludzi o mocnych nerwach. Jest to samiec po kastracji, smierdziel, kleptoman, wszędobylski szczur, w swoim krótkim życiu zdążył zagryźć królika mojej siostry....Tak więc nie polecam do domu, gdzie hoduje się gryzonie..Prędzej czy później fretka znajdzie sposób, by się dobrać do gryzonia czy np. ptaka.

Bardzo towarzyskie, pojętne, kontaktowe.

Jesli już się uparłaś na fretkę-ważny jest wybór płci. Samiec(po kastracji) staje się mniej żarłoczny, niestety trochę śmierdzi-po wejściu do domu czuć będzie,że trzymasz gdzieś małego skunksa.
Co do samic-mają mniej intensywny zapach, jednak jeśli nie planujesz hodowli fretek-proponowałabym sterylizacje-u samic nierozmnażanych bardzo częśto dochodzi do rui permanentnej-co z kolej częto porowadzi do anemii i do śmierci.

Jest wiele odmian fretek, które różnią się od siebie cenowo. Najtańsza jest forma tchórz i albinotyczna.

Sprawdź też hodowlę, z ktorej będziesz kupować-bardzo często pseudohodowcy łączą fretki z dzikimi tchórzami-w wyniku czego dostanie Ci się zwierze niekoniecznie zdrowe, kąśliwe i bardzo agresywne.

Podpis Zero podniesione do potęgi nadal daje zero..
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sob 18-08-2007, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ajrunia thx za cenną inf. Jaki opis "kleptoman" Puszcza oko hehe.
Też chciała bym kiedyś w przyszłości mieć takiego przyjaciela. Puszcza oko

Podpis „Jeżeli nie wiesz dokąd idziesz trudno Ci będzie tam dojść”.
"Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą" A.M.
Powrót do góry

agaat

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Sob 18-08-2007, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja nie wyobrażam sobie jak to by było jakbym miała w domu fretkę - to, że śmierdzi mnie skutecznie zniechęca. Skonsternowana
Powrót do góry

Purple Lips

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 22-08-2007, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No własnie.. te zapaszki..troszke mnie martwia. A jak wygladaja potrzeby fizjologiczne fretek? jak czesto je kapac? i jak jest z tymi kuwetami? trzeba dac przynajmniej jednaw kazdym pomieszczeniu?
Powrót do góry

mako.mako

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 22-08-2007, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agaat napisała:
A ja nie wyobrażam sobie jak to by było jakbym miała w domu fretkę - to, że śmierdzi mnie skutecznie zniechęca. Skonsternowana

Mnie też Niezdecydowana

Podpis Nowy lajf
Powrót do góry

Orma

PostWysłany: Sob 29-09-2007, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Każdy kto choruje na fretkę powinien pierw o niej spoooro poczytać. Bo to wyjątkowo wymagające zwierzę, dla wyjątkowo odpowiedzialnych ludzi. A zapachu, jeśli poczytacie trochę, da się uniknąć Puszcza oko)
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 18-02-2010, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miałam 4, nigdy wiecej Zakłopotany
Powrót do góry

wytrwala

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 19-02-2010, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja znajoma miała. Wytrzymała z nią dwa tygodnie i.....oddała. Pozostały po niej szkody, smrodek i okaleczony chomik. Odradzam, pomimo, że to pocieszny i zwariowany zwierz.
Powrót do góry

Eeyore

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Nie 25-04-2010, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

MeYa napisała:
ajrunia thx za cenną inf. Jaki opis "kleptoman" Puszcza oko hehe.
Też chciała bym kiedyś w przyszłości mieć takiego przyjaciela. Puszcza oko

Przez pewien okres też chorowałam "na fretkę", ale poczytałam sobie troszkę o tych zwierzakach i potwierdzam,że potrafią zaleźć za skórę Puszcza oko

Kolega opowiadał mi ostatnio,że jego siostra ma tchórzofretkę, która :
- chowa wątróbkę (ostatnio schowała mięso w komputer kolegi, który stał pozbawiony obudowy, domownicy dowiedzieli się o tym procederze, po tym gdy po dłuższym użyciu komputera, czuć było spalenizną )

- chowa owoce wszędzie, gdzie się da, w ubiegłym roku fretek schował śliwkę w indeks siostry kolegi, co spowodowało wielką, klejącą się plamę. Nie muszę chyba mówić,że indeks był do wymiany ;p

- chowa wszystko,co się świeci do swojego legowiska (ulubioną zabawką zwierzaka jest lalka barbie ubrana w bardzo świecące wdziano ;p )

Podpis niewygodnie mi w koniunkcji
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 26-04-2010, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Eeyore to sa bardzo łagodne informacje Puszcza oko

Myślę, że tu nie można ominąć szczękościsków jakie potrafią dostać, nieraz któraś chyciła moich znajomych tymi ostrymi kłami i nie chciała puścić.
Powrót do góry

Eeyore

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Wto 27-04-2010, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ojjj to nie wiedziałam,że te stworzonka potrafią tyle szkody wyrządzić. Czy te ich zachowania są bardzo niebezpieczne ?

Podpis niewygodnie mi w koniunkcji
Powrót do góry

Madzio

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sro 28-04-2010, 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miałam do czynienia z fretką jeden wieczór, jedną noc... i nigdy więcej.
Wzięłam ją z dobroci serca, tak słodko spała i była taka grzeczna u właściciela, oddałam też z dobrocią serca Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa .

Mojego tatę ugryzła tak, że trzymała i nie chciała puścić! Jak daliśmy Kit-Kata Śmiejąca się mięsko, to uważałam na moje palce... bo ona się wręcz rzucała na to. Poza tym miała jakieś ADHD, uciekała z zamkniętej klatki! Przez szpary się przeciskała. Moja mama nerwowo nie wytrzymała i daliśmy klatkę na balkon, obłożyliśmy deskami, tak żeby nie uciekła.... i następnego dnia z radością ją oddałam.

No i nie wspomniałam o zapachu. W swoim pokoju miałam ją kilka godzin, smród był tak nie miłosierny, że nie wyobrażam sobie jakby było po miesiącu. Wściekła

Nie, Nie, Nie .... Diablica lub Bardzo wściekła

Podpis "Życie to gra, więc grajmy w nią."
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 28-04-2010, 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wykastrowana fretka nie śmierdzi.

Kit Ketów nie wolno im dawać! Chyba że się chce pozbyć fretki Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: