Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Gastroskopia.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arletab

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pon 08-12-2014, 21:24    Temat postu: Gastroskopia. Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam skierowanie na gastroskopię i jestem przerażona... Słyszałam co nieco o tym badaniu i to bardzo mnie stresuje. Czy któraś z was to miała i czy jest się czego bać?

Podpis Każdy człowiek na świecie, nawet w cierpieniu kocha życie. Ezop.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

chanel

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Pon 08-12-2014, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam je 4 razy do roku :-p Przed pierwszym badaniem również nasłuchałam się o tym takich rzeczy, że po wejściu do gabinetu zemdlałam. Nie martw się, nie jest tak źle. Stres tylko pogorszy sprawę bo będziesz miała wszystko ściśnięte. Lekarz smaruje tą rurę z kamerą specjalną maścią, żeby lepiej weszła i tak nie bolało. Ty leżysz sobie na boku i wkładają Ci ustnik, żebyś nie gryzła. Weź ze sobą paczkę chusteczek bo występuje wtedy mały ślinotok ( zresztą oni i tak dadzą Ci pod buzie tackę i papier). Najgorzej jest przełknąć tą rurkę z kamerą, częsty jest przy tym odruch wymiotny. Reszta badania i wyciąganie to praktycznie nic. I tylko nie próbuj się wyrywać bo można się pokaleczyć od środka i to poważnie. Mam nadzieje, że nic Ci tam nie znajdą! Powodzenia. Uśmiechnięta

Podpis "Sko­ro nie można się cofnąć, trze­ba zna­leźć naj­lep­szy sposób, by pójść naprzód." Paulo Coelho
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 09-12-2014, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bać się na pewno nie ma czego, nie masz lat 5ciu i chyba wiesz, że nikt nie robi gastroskopii bez powodu. Wiadomo, że badanie nie jest przyjemne, a poziom dyskomfortu zależy od tego, jak silny jest u Ciebie odruch wymiotny. Ja miałam raz w życiu robioną gastroskopię i nie wspominam jej jakoś źle, ba - niewiele z niej pamiętam, więc nie mogło być strasznie Złośliwa.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

arletab

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Wto 09-12-2014, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziękuję wam za odpowiedzi! Chanel, opisałaś dokładnie to badanie, więc mogę już je sobie wyobrazić. Z tym połykaniem rury to może być u mnie nieciekawie.. Jak miałam parę razy w życiu chore gardło, to jak lekarz oglądał je "patykiem", czy łyżeczką, to zawsze miałam odruch wymiotny. Więc jak mi przyjdzie połykać rurę ! Smutna Ale cóż, jak będzie trzeba.. Ty masz to badanie 4 razy do roku, to współczuję! Raz jeszcze dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam! Uśmiechnięta

Podpis Każdy człowiek na świecie, nawet w cierpieniu kocha życie. Ezop.
Powrót do góry

chanel

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Wto 09-12-2014, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie ma za co. Uśmiechnięta Daj znać jaki będzie wynik.Uśmiechnięta

Podpis "Sko­ro nie można się cofnąć, trze­ba zna­leźć naj­lep­szy sposób, by pójść naprzód." Paulo Coelho
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: