Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 12-06-2014, 6:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Silwa chyba trochę przesadzasz.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Czw 12-06-2014, 7:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Jak to? Rodzice dzieci podpisywali zgodę na udział swoich dzieci w tym programie.

Tak, podpisywali. A niektórzy nie podpisali bo się z tym nie zgadzali i ich dzieci wyrzucono z przedszkoli. Oh, przepraszam, powiedziałam wyrzucono? Powiadomiono rodziców, że skoro nie zgadzają się z nauczaniem placówki mają obowiązek poszukania dziecku innej placówki. Puszcza oko

Cytat:
A, że rodzice nie zainteresowali się wcześniej co dokładnie będzie na zajęciach to chyba normalne, ile rodziców wie co się dzieje na zajęciach dzieci?

Może niewiele ale jako matka chciałabym wiedzieć, czego moje dziecko będzie uczone. Nie wiem jak inni rodzice, może się tym nie interesują, ale ja bym chciała wiedzieć i chciałabym żeby mi ktoś o tym powiedział. Czy to jest twoim zdaniem dziwne?
Cytat:

To proste, aby burzyć od dziecka narzucone role społeczne, tak jak Monia pisze nie chodzi o poszukiwanie seksualności, transseksualności, ale o to, że w innym wątku dyskutujemy jakie to niesprawiedliwe, ze kobieta odpowiadać musi za porządek i czystość w mieszkaniu, że od razu ona jest oceniana, jak brudne gary leżą w zmywaku, a mężczyzna nie. Mężczyzna może jej pomagać i wtedy inne kobiety pieją z zachwytu jaki on to dobry, a jak kobieta nie ugotuje obiadu jest leniwą jędzą. Takie postrzeganie można zmienić, ale niestety trzeba to robić od najmłodszych lat. Rodzice tego nie zmienią, bo przykład dają już zupełnie inny. A my kobiety zamiast przyklasnąć, boimy się i wierzymy że chłopak, który pobawi się lalką zostanie gejem, a dziewczynka pomagając ojcu w warsztacie lesbijką?
Złośliwa

Bez przesady. Ja się nie boję, że moje dziecko zostanie gejem czy lesbijką, bo są gorsze nieszczęścia w życiu. Ja się boję, że państwo ma zbyt duży wpływ na wychowanie moich dzieci. Sama mogę dziecko nauczyć co to jest płeć kulturowa, jak nie dać się stereotypom i co w związku z tym można robić. Nie potrzeba tutaj dodatkowych zajęć szkolnych z tego tytułu. Po prostu uważam, że to rodzice powinni zająć się tym tematem na własną rękę a nie przedszkole. U moje szwagierki dzieci, w przedszkolu też był wprowadzony ten program. Ale ona dostała listem poleconym, do domu, dokładny opis zajęć, co na nich będzie, czego dzieci się będą uczyły itd. I dopiero potem miała podpisać, czy się zgadza. Tyle, że to przedszkole prywatne, stąd różnica.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Silwa

PostWysłany: Czw 12-06-2014, 7:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Tak, podpisywali. A niektórzy nie podpisali bo się z tym nie zgadzali i ich dzieci wyrzucono z przedszkoli.

Nie wiem jak inne przedszkola. Wiem jak było w tym pierwszym. To był dodatkowy program i dodatkowa grupa. Przyjmowano tylko te dzieci, których rodzice podpisali zgodę, nikogo nie wyrzucano, bo jak nie było zgody nie było mowy o przyjęciu. Problem pojawił się w momencie, jak rodzice chcieli się z grupy wypisać, ale w przedszkolu dzieci zostać, bo brakowało miejsc. Co mieli wyrzucić dzieci, które w programie nie brały udziału. Zrobiono jednak roszady i część dzieci przeszłą z "normalnych" oddziałów do tego "specjalnego". Pierwszy raz słyszę, że jak rodzicom nie pasuje przedszkole to to przedszkole ma obowiązek znaleźć mu inną placówkę. Z tego co wiem miejsc w przedszkolach brakuje.
Nie zgadzam się też z tym, ze to przedszkola mają obowiązek na siłę zaznajamiać rodziców z programem, jeśli oni nie okazują takiego zainteresowania ani potrzeby. Pewnie jak byłabyś zainteresowana to udzielono by wyczerpujących informacji. Skąd wiesz, że tamci rodzice nie dostali programu do zapoznania się, chyba nie był tajny jak w jakiś sposób mogli się z nim zapoznać w końcu.

Cytat:
Sama mogę dziecko nauczyć co to jest płeć kulturowa, jak nie dać się stereotypom

Ty możesz inni nie mogą, bo nie wiedzą. Niektórzy myślą, że wiedzą.
I nie chodzi o to jak nie dać się stereotypom, tylko żeby te stereotypy zniknęły.
Powrót do góry

Monia :)

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Czw 12-06-2014, 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

aurinko napisała:
Silwa chyba trochę przesadzasz.

W którym miejscu? Ja zgadzam się w 100%. Zresztą to nie jest chyba kwestia zgody czy niezgody, bo tak, jak Silwa napisała, tak jest i raczej nikt nie zaprzeczy, że każda z płci ma narzuconą rolę społeczną. I jasne, jeśli chodzi o jednostki, mogą one te role odrzucać czy nie zwracać uwagi i wiem, że zaraz posypią się komentarze o tym, że ich związek jest partnerski czy że dziecko wychowują z dala od stereotypów, ale chodzi o społeczeństwo jako ogół, a tam niestety te ściśle ustalone role są głęboko zakorzenione nawet, jeśli nie do końca sami sobie zdajemy z tego sprawę na pierwszy rzut oka. Bo to, co dla niektórych wydaje się naturalne, niekoniecznie takie jest.

ZieloneOczko napisała:
Sama mogę dziecko nauczyć co to jest płeć kulturowa, jak nie dać się stereotypom i co w związku z tym można robić. Nie potrzeba tutaj dodatkowych zajęć szkolnych z tego tytułu.

Niby to temat jak najbardziej neutralny i niczego kontrowersyjnego w nim nie ma, a jednak kontrowersje wzbudza ogromne. Strasznie przypomina mi to dyskusję na temat wychowania seksualnego. Jasne, ZieloneOczko, Ty jako rodzic wychowujesz dziecko tak, żeby znało swoją wartość, żeby nie tyle nie dawało się stereotypom, co ich nie powielało, ale ilu jest takich rodziców tak naprawdę? Nie w każdym domu na takie rozmowy jest czas czy chęci, a nawet jeśli jest, to szkoła powinna tu działać uzupełniająco.

Oderwijmy się od tego przykładu słynnego przedszkola, bo jak widać informacje są sprzeczne i do końca nie wiadomo, jak te zajęcia wyglądały, jakie były informacje rodziców i jaki był cel. Ja po prostu nie rozumiem, w czym problem i dlaczego zajęcia, uświadamiające dzieciom, czym jest gender budzą tak wielkie emocje? Ja mimo, że z dzieckiem będę rozmawiać, chciałabym, żeby na takie zajęcia uczęszczało.
Powrót do góry

agatiii7

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 19-06-2014, 7:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niech sobie będą takie przedszkola, ale ''dla chętnych''. Obawiam się tylko jednego, że nie teraz, ale może za kilka lat, państwo będzie chciało wprowadzić obowiązek takiej edukacji, że każde dziecko będzie musiało na takie zajęcia uczęszczać, a rodzic będzie się musiał na to zgodzić. I wcale bym się nie zdziwiła bo nic już mnie raczej nie zaskoczy. Jednak to jest teoria, w praktyce myślę, że grono przeciwnych rodziców nie dopuści do tego.
Powrót do góry

Silwa

PostWysłany: Pią 20-06-2014, 7:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
państwo będzie chciało wprowadzić obowiązek takiej edukacji, że każde dziecko będzie musiało na takie zajęcia uczęszczać,

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem takie mogłabyś to bardziej rozwinąć, bo obawiam się, że właśnie takie podejście rzucania nieokreślonością powoduje strach przed tym czymś.

Co takiego niebezpiecznego jest w uczeniu poszanowania równości i tolerancji?
Powrót do góry

agatiii7

PostWysłany: Pią 20-06-2014, 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Takie, czyli o jakich jest cała ta rozmowa. Ja nie próbuję przekonywać osób, które na te zajęcia chcą dzieci posyłać, że to jest złe i że źle robią, więc bardzo proszę nie próbuj mnie przekonywać. Ja swoje dziecko nauczę tolerancji w ten sposób, w jaki mnie wychowano, a nie jaki teraz staje się modny. Nie chcę żeby mój syn kiedyś był w przedszkolu przekonywany, że związek mężczyzny z mężczyzną jest normalny i on jeśli będzie chciał, też może mieć męża itd. My z narzeczonym wiemy, że syna będziemy wychowywać na mężczyznę, a córkę na kobietę i nikt nam poglądów tej kwestii nie będzie w stanie zmienić.
Powrót do góry

Silwa

PostWysłany: Pią 20-06-2014, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale ja Cię do niczego nie próbuję przekonywać, próbuję się tylko dowiedzieć co to takiego złego jest. Bo podczas całej toczącej się tutaj rozmowy jedynie Monia Uśmiechnięta napisało jasno czym jest gender, co i tak w konsekwencji zostało zignorowano bo samo to jest wystarczająco straszne i mówić o konkretach nie wypada. Bardzo uśmiechnięta
Zapewniam Cię, że wychowanie nie ma wpływu na orientację seksualną.
Powrót do góry

agatiii7

PostWysłany: Pią 20-06-2014, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oj jako przyszły pedagog, ja Ciebie zapewniam, że wychowanie w głównej mierze ma wpływ na orientację seksualną. Kiedyś, kiedy nie mówiono tak o tym było mniej osób o orientacji homoseksualnej, niż teraz. Wychowanie nie tyle że ma wpływ...Ma ogromny wpływ na orientację. Gender to nie tylko tak pięknie nazwana tolerancja. Jest to przesadna tolerancja, której swojemu dziecku nie będę wpajać. Nie pozwolę nikomu uczyć kiedyś mojego syna, że może stać się mężczyzną, a to także propaguje gender. Nie tylko uczy dzieci tolerancji ''inności'', ale także tego, że same mogą być ''inne''.

Dołączone po 2 minutach 19 sekundach:

Nie zamierzam też wpajać dziecku nienawiści do ''inności''. Ale wartość taka jak rodzina, ma dla niego jasno znaczyć tata i mama, a nie tata i tata. To moje wychowanie i mam nadzieje, że zawsze rodzic będzie mógł sam decydować jak chce wychwać swoje dziecko.
Powrót do góry

Silwa

PostWysłany: Pią 20-06-2014, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Nie pozwolę nikomu uczyć kiedyś mojego syna, że może stać się mężczyzną,

Tego nie rozumiem.

Cytat:
jako przyszły pedagog, ja Ciebie zapewniam, że wychowanie w głównej mierze ma wpływ na orientację seksualną

Złośliwa Mam rozumieć, ze teraz na studiach uczą Was, że to od wychowania zależy czy dziecko będzie hetero czy homoseksualne, a transseksualiści to osoby, które przez nieodpowiednie działania rodziców postanowiły zmienić swoja płeć poddając się serii bardzo bolesnych i ciężkich operacji? Wolałabym jednak konkretne argumenty a nie Twoje zapewnienia.

Cytat:
Kiedyś, kiedy nie mówiono tak o tym było mniej osób o orientacji homoseksualnej, niż teraz

Nie było mniej tylko mniej się o tym mówiło. Mniej osób ze swoją orientacją się ujawniało.
Czy kiedyś mniej par uprawiało seks przed ślubem? Czy tylko mniej par się do tego oficjalnie przyznawało?
Powrót do góry

agatiii7

PostWysłany: Pią 20-06-2014, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

''Nie pozwolę nikomu uczyć kiedyś mojego syna, że może stać się mężczyzną'' . Chciałam napisać kobietą, pomyliłam się.
Osoby zmieniające płeć bo czują się mężczyzną w ciele kobiety to co innego. Jest to pewien procent osób, u których czynnikiem wywołującym nie było wychowanie, a czynnik biologiczny. Ale wychowanie tak jak napisałam w dużej mierze ma wpływ, czyli na pewien procent dzieci, wychowanie zadziała na ich orientację. Tego także właśnie uczą, między innymi na wykładach z psychologii, a także na filozofii miałam szeroki wykład na temat gender.
Powrót do góry

Monia :)

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Nie 22-06-2014, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agatiii7 napisała:
wychowanie tak jak napisałam w dużej mierze ma wpływ, czyli na pewien procent dzieci, wychowanie zadziała na ich orientację. Tego także właśnie uczą, między innymi na wykładach z psychologii, a także na filozofii miałam szeroki wykład na temat gender.

Ale kolejny raz podkreślam - gender nie ma nic wspólnego z orientacją seksualną! To naprawdę irytujące, kiedy wszyscy czepiają się jednej wyciągniętej nie wiem skąd rzeczy i gender utożsamiają z próbą zamiany mężczyzny w kobietę i na odwrót. Przecież to idiotyczne i nie na tym gender polega Przewraca oczami

Racja, że większość osób nie konkretyzuje, twierdząc tylko, że "to" jest złe i na "to" nie ma w nich zgody. Ale jeśli odrzucimy tę fałszywą tezę na temat tego, jakoby wstrętny gender usiłował zmieniać seksualność dzieci, to o co właściwie chodzi? Na co zgody nie ma i czemu się sprzeciwiacie? Bo ja się już pogubiłam.
Powrót do góry

mariamagdalena

Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Nie 22-06-2014, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agatiii7 napisała:
Ale wychowanie tak jak napisałam w dużej mierze ma wpływ, czyli na pewien procent dzieci, wychowanie zadziała na ich orientację.

Mogę prosić o sprecyzowanie? Jakie konkretnie zachowania wychowując dziecko mają wpływ na to czy będzie ono w przyszłości homoseksualne?

Podpis Nigdy nie żałuj tego, co kiedyś sprawiało Ci radośćUśmiechnięta
Powrót do góry

agatiii7

PostWysłany: Nie 22-06-2014, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przede wszystkim takie, że dziecko uczy się najpierw poprzez naśladownictwo i widząc np. bajkę, czy opowiadanie gdzie dwoje mężczyzn żyje ze sobą i ma dziecko, w jego głowie zostaje taki obraz, uważa go za normalny itd. Naśladownictwo- w ten sposób ma wpływ wychowanie na orientację. Nie mówię, że tylko ponieważ w niektórych przypadkach zachodzą czynniki biologiczne, ale wychowanie ma duży wpływ i tej tezy nie wyssałam sobie z palca.
Powrót do góry

mariamagdalena

Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Nie 22-06-2014, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Widziałaś takie bajki? Wszystkie bajki jakie pamiętam przedstawiały pary damsko-męskie. Mam 23 lata a nie przypominam sobie bym przed gimnazjum miała styczność w jakiejkolwiek postaci z homoseksualizmem. Moi rodzice tym bardziej nie mieli a dziadkowie to bajek nie mieli na czym oglądać i nawet niepełnosprawność była czymś wstydliwym o czym się nie mówiło. A w starszych pokoleniach były osoby homoseksualne. Jak ich rodzice mogli się przyczynić do ich orientacji?

Podpis Nigdy nie żałuj tego, co kiedyś sprawiało Ci radośćUśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: