Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Czw 05-06-2014, 19:02    Temat postu: Gender Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Co myślicie o ideologii gender? Ostatnio głośno było o kontrowersyjnych warsztatach organizowanych w przedszkolach, podczas których chłopcy przebierali się za dziewczynki a dziewczynki za chłopców. Czy chciałybyście żeby wasze dziecko uczestniczyło w takich warsztatach? Czy uważacie, że ta ideologia to postęp w rozwoju świadomości społeczeństwa na temat własnej płci? A może uważacie to za zagrożenie?

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 05-06-2014, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przede wszytkim samo okreslenie. Kto to na to wpadl? Ktos kto nie zna angielskiego? Przewraca oczami

Ogladalam program o dzieciach, ktore naprawde maja problem z byciem chlopcem w ciele dziewczynki czy odwrotnie.
Ciezka sprawa...
Dzieci byly badane przez psychologow, psychiatrow i jakis innych specjalistow i kazde badanie wskazywalo na to, ze dzieci maja "problem".
Czy mi to przeszkadza? Absolutnie nie.
Czy jakby miala dziecko to chcialabym zeby uczestniczylo w takich warsztatach, Absolutnie tak.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 05-06-2014, 19:45    Temat postu: Re Gender Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ZieloneOczko napisała:
A może uważacie to za zagrożenie?

Za zagrożenie uważam tych, którzy wszędzie doszukują się tego strasznego dżendera i z nim zaciekle walczą. Złośliwa

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja bym nie wysłała dziecka na takie warsztaty. Nie bardzo rozumiem czemu miałoby to służyć.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zdecydowanie jestem przeciwna wprowadzaniu takich programów do przedszkoli. Chłopiec jest chłopcem, a dziewczynka dziewczynką. Od narodzin nie jest czymś bezosobowym. Jeśli w ktorymś momencie swojego życia człowiek stwierdza, że jest wieźniem własnej płci, to zupełnie co innego. Nie widzę potrzeby pokazywania tego na sile małym dzieciom. Dlaczego chcemy zaburzać naturę i zmuszać dzieci do pokazywania jak to jest być kims innym. Kazde dziecko przechodzi pewne etapy naturalnie. Chłopcy bawią sie lalkami, dziewczynki samochodami, ale to jest ich naturalne działanie, nie wymuszone. W końcu przychodzi moment, kiedy chłopiec nie chce bawić się lalką, bo on jest chłopcem, a to zabawy dla dziewczyn i to też jest normalne.
Uwazam, że takie działania źle wpłyną na dziecko. Tak samo jak słyszę tekst jakiejś mamusi, która zapuszcza synowi loczki, bo wedlug niej "wygląda tak słodko, jak dziewuszka". No kurde, ma syna a nie corke i niech się z tym pogodzi, a nie robi dziecku sieczke, bo wszyscy w koło mowią do niego "dziewczynko".
Dorośli ludzie niech robią ze sobą co chcą, ale niech dadzą spokój dzieciom.
Powrót do góry

sensitive1988

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też nie wysłałabym dziecka na takie warsztaty. Uważam, że więcej one mogą namieszać niż przynieść pożytku. Jeśli dziecko będzie czuło się źle we własnym ciele to, w którymś momencie zasygnalizuje to.

Podpis "Czasem z dnia na dzień zmienia się wszystko..."

Stronger than yesterday...
Powrót do góry

ZieloneOczko

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

sensitive1988 napisała:
Też nie wysłałabym dziecka na takie warsztaty. Uważam, że więcej one mogą namieszać niż przynieść pożytku. Jeśli dziecko będzie czuło się źle we własnym ciele to, w którymś momencie zasygnalizuje to.

Dokładnie. W Polsce takie warsztaty uważam za wymuszone. Ubiera się chłopców w spódniczki, mimo, że oni tego wcale nie chcą. To, że dziewczynki noszą spodnie to nic dziwnego, przecież kobiety też noszą spodnie. Ale chłopiec i spódniczka to już coś innego. Poza tym dzieci w wieku 5 lat raczej są jeszcze zbyt małe, żeby rozumieć niuanse o rozwoju płci kulturowej. Złośliwa

Powrót do góry

agatiii7

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiedy będę miała dziecko, absolutnie się na to nie zgodzę. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Silwa

PostWysłany: Wto 10-06-2014, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Ostatnio głośno było o kontrowersyjnych warsztatach organizowanych w przedszkolach, podczas których chłopcy przebierali się za dziewczynki a dziewczynki za chłopców.

Tak w gwoli wyjaśnienia, jeśli mówimy o tym programie i tym przedszkolu od którego wszystko w sprawie gender w Polsce się zaczęło. Program nie polegał na przebieraniu, ale na wykładzie podczas którego pani przedszkolanka tłumaczyła dzieciom, na czym polegają różnice kulturowe również w strojach kobiet i mężczyzn oraz tolerancja dla różności. Padły różne przykłady mężczyzn dla których naturalne jest ubranie spódnicy: Szkoci, Indianie itp. Dziecko poszło do domu powiedziało, że są panowie co noszą spódnice i wyszło z tego, że program przewiduje chyba obowiązkową zmianę płci uczęszczających tam dzieci. Zainterweniował Proboszcz, Kościół a potem poszło na całą Polskę, bo niestety okazało się, że wiele przedszkoli miało w swoich programach zapis o "tolerancji i poszanowaniu inności".
To, ze kobiety noszą teraz spodnie wcale nie było kiedyś takie jasne i oczywiste, a tym bardziej akceptowalne.
Powrót do góry

Monia :)

Zodiak: Ryby

PostWysłany: Wto 10-06-2014, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Męczy mnie już forma dyskusji o gender, w której przeciwnicy tak naprawdę nie wiedzą, czemu się sprzeciwiają. Każdy boi się tego strasznego gender, a tak naprawdę niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, co ta ideologia, nie nowa zresztą, oznacza, bo mam wrażenie, że sprowadzana jest tylko do tego słynnego przebierania chłopców za dziewczynki, a to był tylko epizod, tak naprawdę niewiele mający wspólnego z gender.
Także to, o czym pisałyście wyżej - jak to istnieją sytuacje, kiedy kobieta rodzi się z ciałem mężczyzny czy na odwrót z gender niewiele ma wspólnego, a raczej z transseksualizmem.
Moim zdaniem po to, aby rozmawiać na jakikolwiek temat należy znać dane zagadnienie, a mam wrażenie, że tak chętnie krytykujący czy to w mediach czy to w kościele nie zdają sobie sprawy z tego, czym gender jest i dlatego temat ten uważany jest za kontrowersyjny. Ja kontrowersji absolutnie żadnych w nim nie widzę. Z zagadnieniem spotkałam się wiele lat temu na studiach i do głowy mi nie przyszło, że kiedyś będzie wzbudzał aż takie emocje.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 10-06-2014, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To moze nas uświadomisz co do tego gender, a nie rzucasz pustymi hasłami. Uśmiechnięta Politycy przedstawiają raczej jednoznacznie programy.
Powrót do góry

Monia :)

Zodiak: Ryby

PostWysłany: Wto 10-06-2014, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

aurinko, to, że ludzie nie wiedzą o czym mówią odniosłam do męczącej dyskusji w mediach, nie tej na forum, więc nie uważałam za konieczne rozwijanie myśli, ale juz się poprawiam Puszcza oko.

Gender nie jest taki straszny, jak starają się to wmówić środowiska kościelne czy prawicowe, które naprawdę, ale to naprawdę nie mają zielonego pojęcia o temacie. Najprościej rzecz ujmując istnieje podział na sex - a więc płeć biologiczną, czyli bycie kobietą albo mężczyzną z czysto biologicznego punktu widzenia. Poza tym występuje gender, czyli płeć kulturowa i absolutnie jest ona czymś innym niż transseksualizm i o transseksualizmie nie traktuje. Płeć kulturowa to pojęcie czysto socjologiczne i odnosi się do tego, w jaki sposób kultura kształtuje postrzeganie kobiecości i męskości.
aurinko napisała:
Chłopcy bawią sie lalkami, dziewczynki samochodami, ale to jest ich naturalne działanie, nie wymuszone

Nie do końca. Owszem, jest to silnie wymuszone przez kulturę, która wymusza na dzieciach pewne zachowania. I tak na przykład zabawki dla dziewczynek to lalki, piękne garnki, śliczne domki, wózki, przygotowujące do roli matki, żony, gospodyni, natomiast chłopcom przeznaczone są samochody, figurki żołnierzy, policjantów itd.
W podręcznikach szkolnych podczas gdy dziewczynka z mamą zajmuje się przygotowaniem posiłku, ojciec czyta gazetę. Kiedy matka i córka sprzątają, ojciec z synem grają w piłkę na podwórku itd. W ten sposób zakorzeniane są stereotypy odnośnie każdej z płci, narzucany jest sposób zachowania, postępowania, to co wypada dziewczynce, a co nie przystoi chłopcu. Ja sama mnóstwo razy słyszałam w dzieciństwie, że dziewczynka nie powinna mieć tak brudno w pokoju, jak ja Przewraca oczami .
Gender samo w sobie w założeniu było tylko neutralną dziedziną akademicką - czystym opisem rzeczywistości, bo jest jak jest i nie ma co się z tym kłócić. A ponieważ według tej teorii kobiety są dyskryminowane, ideologia ta została wpleciona w nurt feministyczny.
Zresztą moim zdaniem dyskryminowane są nie tylko kobiety, bo dajmy na to przykład mężczyzny starającego się o pracę przedszkolanki (brak tu nawet męskiej nazwy) - idę o zakład, że przez sporą część społeczeństwa zostanie wzięty za pedofila, a w najlepszym wypadku geja. Przykładów można mnożyć w nieskończoność.

Nie wiem, jak wyglądały te słynne zajęcia w przedszkolu, bo wersji słyszałam już kilka, ale moim zdaniem zajęcia takie powinny wyglądać w taki sposób, iż dzieciom ukazywano by, że zarówno chlopcy, jak i dziewczynki poza oczywistymi różnicami pozostają tacy sami, a więc żadna z płci nie jest inteligentniejsza, wrażliwsza, nadająca się bardziej czy mniej do pełnienia pewnych funkcji czy wykonywania danych czynności.
Powrót do góry

agatiii7

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 11-06-2014, 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

''Zresztą moim zdaniem dyskryminowane są nie tylko kobiety, bo dajmy na to przykład mężczyzny starającego się o pracę przedszkolanki (brak tu nawet męskiej nazwy) - idę o zakład, że przez sporą część społeczeństwa zostanie wzięty za pedofila, a w najlepszym wypadku geja.''

Teraz nazywa się to nauczyciel przedszkola, a nie przedszkolanka. Przedszkolanka zostało już dawno wyparte i jest raczej potocznie używane.
U mnie na roku jest dużo mężczyzn którzy wybrali specjalizację przedszkolną i wczesnoszkolną i żaden nie czuje się dyskryminowany, a już tym bardziej postrzegany jako pedofil. Przewraca oczami
Żyjemy w Polsce, nie w Iraku i my kobiety mamy naprawdę tyle praw że głowa mała. A moim skromnym zdaniem kobieta, której nadal mało i narzeka na ciągły brak praw, niech nie oczekuje od mężczyzn otwierania przed nią drzwi czy pomagania w podniesieniu czegoś ciężkiego, jest przecież równa mężczyźnie. Uśmiechnięta
Powrót do góry

ZieloneOczko

PostWysłany: Sro 11-06-2014, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Zresztą moim zdaniem dyskryminowane są nie tylko kobiety, bo dajmy na to przykład mężczyzny starającego się o pracę przedszkolanki (brak tu nawet męskiej nazwy) - idę o zakład, że przez sporą część społeczeństwa zostanie wzięty za pedofila, a w najlepszym wypadku geja. Przykładów można mnożyć w nieskończoność.

Bez przesady. Puszcza oko To już nie budzi takiego zdziwienia. Mam kolegę, który pracuje w przedszkolu u nie narzeka na insynuacje na temat swojej płci.

Cytat:
Nie wiem, jak wyglądały te słynne zajęcia w przedszkolu, bo wersji słyszałam już kilka, ale moim zdaniem zajęcia takie powinny wyglądać w taki sposób, iż dzieciom ukazywano by, że zarówno chlopcy, jak i dziewczynki poza oczywistymi różnicami pozostają tacy sami, a więc żadna z płci nie jest inteligentniejsza, wrażliwsza, nadająca się bardziej czy mniej do pełnienia pewnych funkcji czy wykonywania danych czynności.

Mnie tutaj bardziej niż sama wizja warsztatów oburzyło to, że rodzice wcześniej nie byli poinformowani, że takie coś będzie. Nikt się ich nie zapytał, czy sobie tego życzą, żeby dziecko brało udział w czymś takim. Rodzice tych dzieci, którzy nie zgodzili się na udział dzieci w takich programach dowiedzieli się, że skoro nie chcą żeby dziecko brało udział to w takim razie dziecko nie może być dłużej wychowankiem przedszkola. No to już jest niefajne. Jako rodzic chciałabym mieć wpływ na to, jak chcę wychować moje dziecko i czy chcę, żeby w przedszkolu obalano mu stereotypy. Bo może nie chcę? Mam prawo, jako matka. A tutaj pani dyrektor mówi, że jak mi się nie podoba to zabierać dziecko i do widzenia. Takie coś mi się nie podoba.

Powrót do góry

Silwa

PostWysłany: Czw 12-06-2014, 6:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Nikt się ich nie zapytał, czy sobie tego życzą, żeby dziecko brało udział w czymś takim.

Jak to? Rodzice dzieci podpisywali zgodę na udział swoich dzieci w tym programie. Był to program dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, musieli podpisać oświadczenie, ze chcą aby ich dzieci wzięły w nim udział, ba musieli jeszcze przejść odpowiednią kwalifikację. A, że rodzice nie zainteresowali się wcześniej co dokładnie będzie na zajęciach to chyba normalne, ile rodziców wie co się dzieje na zajęciach dzieci?
Dlaczego Unia daje pieniądze na takie programy? To proste, aby burzyć od dziecka narzucone role społeczne, tak jak Monia pisze nie chodzi o poszukiwanie seksualności, transseksualności, ale o to, że w innym wątku dyskutujemy jakie to niesprawiedliwe, ze kobieta odpowiadać musi za porządek i czystość w mieszkaniu, że od razu ona jest oceniana, jak brudne gary leżą w zmywaku, a mężczyzna nie. Mężczyzna może jej pomagać i wtedy inne kobiety pieją z zachwytu jaki on to dobry, a jak kobieta nie ugotuje obiadu jest leniwą jędzą. Takie postrzeganie można zmienić, ale niestety trzeba to robić od najmłodszych lat. Rodzice tego nie zmienią, bo przykład dają już zupełnie inny. A my kobiety zamiast przyklasnąć, boimy się i wierzymy że chłopak, który pobawi się lalką zostanie gejem, a dziewczynka pomagając ojcu w warsztacie lesbijką?
Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: