Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ginekolog-państwowy czy prywatny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medea

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Pon 08-01-2007, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kasia napisała:
Z mojego też jest żartowniś, ale ze smakiem. Moja koleżanka chodzi do lekarza, który jej mówi na przykład: no, jaka ogolona, pięknie, pięknie. Ja na taki komentarz bym wyszła

Dla mnie takie teksty ze strony lekarza są obrzydliwe i poniżej krytyki. On chyba jest od tego, żeby leczyć a nie komentować cudzą fryzurkę łonową?

Sama chodzę do gina-babki prywatnie. I jestem z niej bardzo zadowolona. Szczególnie po tym, co niektóre z Was pisały o swoich ginekologach w temacie "tabletki antykoncepcyjne" mogę twierdzić, że jednak dobrze trafiłam.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Moniczka

PostWysłany: Czw 11-01-2007, 0:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dla mnie takie teksty ze strony lekarza są obrzydliwe i poniżej krytyki. On chyba jest od tego, żeby leczyć a nie komentować cudzą fryzurkę łonową?

Przecież jeśli nie ma w tym żadnego "namacalnego" podtekstu, że lekarz jest zbokiem to dlaczego mam się obrażać. A który gino nie jest Puszcza oko Niech mówi co chce byle zachować twarz a mnie przy okazji nie obrażać. Mój jak wspomniałam zawsze żartuje a jeśli by to zrobił zbyt bezpośrednio w sposób chamski nooo to już co innego i także bym sobie tego typu powiedzonek nie życzyła. Ale póki co gin ma taki charakter i w taki sposób rozładowuje obustronne napięcie.
Powrót do góry

anec

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sob 24-03-2007, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Całą ciążę chodziłam do ginekologa państwowo do przychodni przyszpitalnej i muszę przyznać, że trafiłam rewelacyjnie. Facet z poczuciem humoru, konkretny i szczery. Teraz niestety jeśli będę się chciała u niego leczyć to tylko prywatnie, bo zakończył pracę w publicznych placówkach.

Chodziłam do ginekologów prywatnie jak i państwowo. Byłam zadowolona z każdego jeśli był mężczyzną, dwa razy w życiu byłam u kobiety i nigdy więcej nie pójdę!! Trafiałam na jakieś zgorzkniałe mało otwarte kobiety, które umiały tylko komentować a nie doradzać.

Uważam, że to jakim człowiekiem jest ginekolog nie decyduje czy przyjmuje prywatnie, czy państwowo. Wiadomo jeśli mu płacimy to rzadziej odmówi, chociaż różnie to bywa. Kiedyś prywatnie trafiłam na pryncypała, który zanim dał mi receptę to musiał skomentować antykoncepcję.
Powrót do góry

gabi32

Zodiak: Panna

PostWysłany: Nie 25-03-2007, 7:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja chodze do jednego od 13 lat , raz prvwatnie jak musialam miec zwolnienie szlam do przychodni jak dla mnie wszystko bylo dobrze , az z druga ciaza poszlam do szpitala a tam to juz Koszmar - jeden doktor co robil mi ciencie 5 lat wczesniej mowil ze mi zrobi drugie ale , Pewna doktorka stwierdzila ze dam rade rodzic sama , i tak lezalam sobie , wkoncu poszlismy z mezem zeby z nia porozmawiac to uslyszalam -'' panstwo zlego lekarza wybrali'' a mi jak by ktos w morde dał . Oczywiscie zaczelam rodzic 23 godziny w bolach , az do mometu jak moj zbesztal doktora od ********* tu bylo duzo przeklenstw , wolal spac jak zobaczyc ze mam bole parte , po tym jak mnie zbadal i powiedzial ze ja rodze - to ja mu odpowiedzialam to na co K*** czekasz . no i w 10 min juz bylam na stole - na drugi dzien to byl tak mily ze mogl mi stopy calowac -wcale sie nie dziwie -jaki jest efekt tego- corcia z wodniakiem na głowie , deformacja czaszi - a co smieszne nikt mi tego w ksiazeczke nie wpisal , zauwazylam wszystko w domu jak kąpalam dziecko , Oj to bylo straszne ale trzymalam sie dzielnie razem z moim mezem Uśmiechnięta ktory byl przymnie caly czas .
Powrót do góry

mari_cruz

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 11-10-2009, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Odgrzebałam temat, więc napiszę parę zdań o swoich doświadczeniach.

Moja pierwsza wizyta u ginekologa była traumatyczna. Miałam naście lat i czułam uporczywe swędzenie. Moja mama była zagranicą, tacie wstydziłam się powiedzieć, więc latałam z przyjaciółką po całym mieście w poszukiwaniu lekarza państwowego. Po wielu "nie" udało mi się dostać do ginekolożki, która miała problemy z krtanią i mówiła prawie szeptem. Była bardzo niedelikatna, a kiedy Tym swoim teatralnym szeptem powiedziała "grzybica" brzmiało prawie jak "rak". Domyślcie się, jaka byłam przerażona... Teraz chodzę do państwowego ginekologa - niestety, także kobiety, ale tylko dlatego, że ma specjalizację endokrynologiczną, a przy niedoczynności tarczycy dobrze jest, by jeden lekarz wiązał te dwie sprawy. Natomiast zdarzyło mi się raz być u ginekologa-mężczyzny i pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Był delikatny i pewnie zachwycałabym się nim dłużej gdyby nie to, że wypisał mi od razu skierowanie do szpitala, bo wykrył u mnie torbiel Niezdecydowana. Niedawno Ł. wysłał mnie też do prywatnego ginekologa, również faceta, ale żałowałam tych głupich 50 zł, bo potraktował mnie tak na lajcie - posługiwał się terminami, których nie znałam i w ogóle mówił do mnie tak, jakby wszystko było oczywiste.

Generalnie plan mam taki, że jak już przeprowadzę się do Lublina znajdę jakiegoś dobrego ginekologa-endokrynologa (o tym, czy będzie to prywatny, czy państwowy zadecyduje pewnie budżet), który poprowadzi też ciążę i chciałabym, by był to facet.

Ostatnio zmieniony przez mari_cruz dnia Nie 11-10-2009, 17:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Nie 11-10-2009, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chodzę prywatnie. Na kasę chorych to by babka mnie niepłodną zrobiła. Wściekła
Powrót do góry

mari_cruz

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 11-10-2009, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A jeszcze, patrząc na posta Blondynki, przypomniałam sobie badania w szpitalu. Pomijając już kontrolę, podczas której w moje krocze wgapiało się 3 lekarzy i 4 młodych praktykantów (i nikt mnie zapytał o zgodę! byłam tak przerażona tym wszystkim, że nawet nie pomyślałam, żeby coś powiedzieć głośno), to jeden okropny i brutalny lekarz robił mi usg pochwowe. I kiedy już prawie włożył mi ten przyrząd łaskawie chciał się upewnić, że nie jestem dziewicą. Byłam dziewicą. Lekarz w całej swej uprzejmości roześmiał się tylko, że by mnie rozdziewiczył. No prześmieszne. Państwówka.
Powrót do góry

Kath

PostWysłany: Nie 11-10-2009, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja chodzę do przychodni, do mężczyzny i nie narzekam. Widocznie dobrze trafiłam.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Nie 11-10-2009, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tu wiele zależy od lekarza, a mniej od typu- państwowy/ prywatny. Ja chodzę do prywatnego, bo zwyczajnie nie mogłabym w pracy mieć wolnego w środku tygodnia. A prywatny zawsze przyjmie po pracy bez problemów.
Byłam u samych ginekologów- panów. Oboje zostawili dobre wrażenie, żadnych nieporozumień itp. Ale ten mój obecny lekarz to strzał w 10! Bardzo miły, delikatny, nawet pomaga wstawać z fotela ginekologicznego Śmiejąca się. No i wszystko robi co trzeba- wysyła na badania, sam bada piersi co jakiś czas, wszystkiego przypilnuje.

A jak szukałam ginekologa na "pierwszy raz" telefonicznie- to już mnie głosy odstraszały- "pani zwariowała, trzeba czekać!" i inne Przewraca oczami.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Pon 12-10-2009, 5:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja chodzę do kobiety!
Na każdą kobietę jest przeznaczone 20minut a pani doktor trzyma nawet 50min więc zawsze jest opóźnienie Uśmiechnięta Doradzi, poradzi, zbada piersi, wyśle na badania, wytłumaczy, rozwieje wątpliwości. Super!
Nom ale trzeba płacić..
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 12-10-2009, 6:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kurczę, gdybym miała tyle płacic i jeszcze czekać jak w przychodni to bym sie nie zdecydowała na takiego lekarza Skonsternowana ...

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 12-10-2009, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tylko i jedynie prywatnie. Jest to spory koszt, ale nie stoję w kolejkach, nie stresuję się terminem. Mam potrzebę iść, to dzwonię dwa dni przed i mam wizytę bez problemu. Co do kwestii czy kobieta czy facet, to już się kiedyś wypowiadałam. Ale się powtórzę. Zdecydowanie kobieta. Do mojej lekarki trafiłam przypadkiem, bo mało co nie zaliczylibyśmy wpadki. Potraktowała mnie bardzo poważnie, wytłumaczyła wszystko. Potem trafiłam na jedną wizytę do faceta, który miał mi przepisać tabletki. I oprócz tego, że mało zapłaciłam, to innych zalet nie było. Gość mnie traktował jakbym wszystko wiedziała. Diablica lub Bardzo wściekła Więc wróciłam do pierwszej gin i u niej zostałam. W sumie też chcę żeby ona prowadziła moją ciążę, kiedyś. Puszcza oko

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 12-10-2009, 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeżeli mamy dobrego gina państwowo to czemu nie? Ja chodzę państwowo do kobiety.
Powrót do góry

sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 12-10-2009, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pierwsza moja wizyta była u kobiety -lekarza państwowo. Nie wspominam tego najlepiej. Byłam w szoku a ta pani wcale nie była delikatna a tak poza tym to czułam się jakbym rozmawiała ze swoją babcią o zakazanych tematach. Czyli wizyta tak na prawdę nic mi nie dała. Potem chodziłam do faceta , też państwowo. Było ok. Gdy zaszłam w ciążę ten sam lekarz przyjmował mnie prywatnie . Nie przyjmował już w ogóle państwowo w tej przychodni co chodziłam.
Teraz całkiem zmieniłam ośrodek zdrowia . Tutaj też jest facet ginekolog. Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 12-10-2009, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja chyba zmienię na prywatnego...
Moja babka jest super, ale nie mogę znaleźć u siebie w mieście jakiegoś kompetentnego ginekologa-endokrynologa państwowo. A do takiego muszę się udać teraz...
Najpierw pójdę do niej w środę, przy okazji robienia wyników w przychodni i zapytam ją jak ona widzi sprawę z tarczycą.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

Skocz do: