Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ginekolog-państwowy czy prywatny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 12-10-2009, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pierwszym moim ginekologiem była kobieta i wizyta była państwowa. Nie wspominam tego najlepiej. Nie była delikatna, nic mi nie powiedziała. Ja jako młodziutka osoba bałam się zapytać o cokolwiek. A jak zadałam jedno pytanie to przewróciła oczami jakbym miała wszystko wiedzieć i nie pytać.
Po tej wizycie zmieniłam lekarza. Starszy facet, prowadził on jeszcze mojej mamie ciążę ze mną. Ale bardzo dobry specjalista i miły gość. Ma on swoją praktykę, zarówno przyjmuje państwowo jak i prywatnie. Długo chodziłam państwowo. Dopiero jak zaszłam w ciążę to przeszłam na prywatne wizyty bo potrzebowałam zwolnienie. Ale nie odczułam różnicy w jego zachowaniu na wizytach państwowych czy prywatnych.
Za każdym razem jak jestem w Polsce to idę do niego się przebadać. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

anusiak8989

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Wto 13-10-2009, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zdecydowanie prywatnie Uśmiechnięta dobre wyposażenie gabinetu, wynik badan na miejscu lub w krótkim terminie no i zasada płace i wymagam Uśmiechnięta czyli usługa świadczona nie z łaski Uśmiechnięta
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Wto 13-10-2009, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja bym nie genaralizowała. Wprowadzanie podziału na prywatnego i państwowego lekarza proponuję zastąpić podziałem na dobrych i złych lekarzy. Nie zawsze za zapłatą i full serwisem idzie wiedza i kwalifikacje. Poza tym niektóre badania można wykonać tylko w szpitalu.Sprzęt w prywatnych przychodniach także bywa przestarzały. Dlatego przy wyborze lekarza lepiej kierować się jego opinią w środowisku, sposobem traktowania pacjentki bez specjalnego zastanawiania się czy praktykuje prywatnie czy też państwowo.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pon 13-12-2010, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja teraz byłam u ginekologa na NFZ (pierwszy raz na NFZ) i mam bardzo dobre odczucia. Lekarz bardzo miły, bez problemu wypisał mi tabletki, jak powiedziałam, że to kontynuacja. Wyniki krwi oczywiście miałam zrobione już wcześniej. Badanie było takie normalne. Ale powiedział, że jak będę następnym razem to mi zrobi kompleks badań. po raz pierwszy będę mieć usg dopochwowe Puszcza oko.

Mam bardzo dobre odczucia i dlatego do niego będę chodzić (i 80zł. w kieszeni Złośliwa).

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Coffee

Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pon 13-12-2010, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja najgorzej wspominam wizytę w prywatnej przychodni. Przyszłam przygotowana z zestawem badań (wymaz z szyjki), a Pani dr zadała mi może dwa pytania, wypisała receptę i stwierdziła, że skoro wiadomo co mi jest to nie ma sensu mnie badać.
Za tą przyjemność zapłaciłam 100zł (+50 badania).
Nie twierdzę, że to zły lekarz. Może ma wiedzę. Może jeśli skusiłabym się na kolejne wizyty to byłabym zadowolona. Ale wiadomo, czas to pieniądz.
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Pon 13-12-2010, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

monika2222 napisała:

Mam bardzo dobre odczucia i dlatego do niego będę chodzić (i 80zł. w kieszeni Złośliwa).

Ja we Wrocku chodzę tylko na NFZ.
Nie ma sensu przepłacać, skoro każde badanie przeprowadzane jest kompleksowo i nie na tzw. odczepne.

U siebie w mieście tylko chodziłam prywatnie, ale to ze względu na to, że na NFZ są tragiczne kolejki. Niezdecydowana

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

dede22

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 15-12-2010, 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja chodze prywatnie od zawsze. Zaczełam chodzić jak zaszłam w ciążę, a że, ten ginekolog przyjmuje TYLKO prywatnie to tak już zostało do dziś. Co by się nie działo, czy tylko po receptę, czy na badania itp, tylko do niego od początku mnie prowadzi, wie co i jak, wiec już, nie zamierzam zmieniać.

Podpis 16.08.2005r - Początek z moim A Uśmiechnięta :*

05.06.2008 => Narodziny naszej córeczki.
godz: 08:00 Uśmiechnięta Uśmiechnięta Uśmiechnięta
Powrót do góry

valkrija

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 15-12-2010, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja chodzę państwowo i w sumie ciężko znaleźć naprawdę dobrego, fachowego lekarza. Kiedyś moją ciążę prowadził wspaniały ginekolog. Konkretny, delikatny, miałam poraz pierwszy do niego pełne zaufanie! Państwowo przyjmował potem przestał przyjmować i ku mojemu zdziwieniu przyjmował ten, do którego nie bardzo lubiłąm chodzić.Ale to już było blisko terminu porodu wiec już lekarza nie zmieniałam. Owszem też był deliaktny ale.. wystawiał chyba na wyrost diagnozy. Zdiagnozował mi gestozę! Strach był wielki, bałam się o dziecko bardzo.Efekt taki, że 2 tygodnie spędziłam w szpitalu, a na koniec ciąży, w dniu terminu chciał mnei wieźć karetką szybko do szpitala bo ciśnienie nieco wyższe, chociaż brałam leki. Ja rozumiem troske jego no ale dlaczego wystawia takie diagnozy kiedy okazuje się, że cisnienie indukowane ciążą a po zatruciu ciążowym śladu nie ma.
Potem poszlam po okesie połogu i potem jakoś 2,5 roku od porodu, z przedłużającym się krwawieniem. I co mi zdiagnozował?! Zapalenie przydatków, podjechałam na IP do szpitala i okazuje się, że to nie to, że wszystko jest w proządku z przydatkami Przewraca oczami A poszlam do neigo, bo to był jedyny lekarz w okolicy, niestety. Jeśli mam iść do gina to tylko nie do niego! Kiedyś po porodzie założyłam spiralę, poszlam tez do neigo to mnei tylko skrzyczał, że on się tym nie zajmie bo mi nei zakładał, a kiedy podziękowałam i odwróciłam się na pięcie, to przyjął mnie z wielką łachą, potem zmieniłam lekarza ale ten tez byl nielepszy. Moje wizyty kontriolne z wkładką domaciczną wyglądały, ze tylko ja mowilam co mi jest i bez badania, bez niczego przepisywał leki! 3 minuty w gabinecie, dziękuję, do widzenia. Powiedziałam sobie, że dość partaczy i w sumie jestem na etapie poszukiwania dobrego, konkretnego gina na NFZ Puszcza oko

Podpis 31/03/2006 c ó r c i a
09/10/2007 zaręczyny!
29/03/2008 "TAK" Puszcza oko
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Sro 15-12-2010, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gdy zaczynałam przygodę z ginekologiem to tylko prywatnie. Bardzo sympatyczna Pani doktor, wyleczyła mnie z tego co miała. Ale zaczynała być coraz to bardziej droga dlatego przeniosłam się do NFZ. W zasadzie chodzę tam tylko na kontrolę i po recepty. I jest ok.
Natomiast wiem, że gdy będę w ciąży na pewno wracam do prywatnego.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

narkeli

PostWysłany: Nie 19-12-2010, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

monika2222 napisała:
po raz pierwszy będę mieć usg dopochwowe Puszcza oko.
.

Kurczę to moja przychodnia to chyba jakiś skarb:) chodzę na nfz, a usg dopochwowe jest normalnym badaniem podczas kontroli.

Moja pierwsza wizyta była prywatna i raczej dobrze ją wspominam, widać było, że lekarz chcę być pomocny itd. Potem przeniosłam się do innej przychodni za namową przyjaciółki i już tak zostałam, bo nie muszę za nic płacićUśmiechnięta byłam u kilku lekarzy i wybrałam już tego "swojego".

Zgadzam się z opinią, że to czy lekarz będzie kompetentny podczas wizyty nie zależy od tego czy przyjmuje prywatnie czy państwowo tylko od charakteru i podejścia do pacjenta.

A, no i pomimo tego, że chodzę na wizyty z nfz to nie stoję w kolejce, lekarze nie używają przedwojennego sprzętu, a panie w recepcji są bardzo miłeZłośliwa więc nie ma co się trzymać stereotypów, że tylko jak się zapłaci to ktoś nas będzie szanował. Trzeba po prostu poszukać swojej przychodni i lekarza.

Podpis bycie lwem to nie jest kwestia grzywy
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Sob 02-07-2011, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Od maja 2011 chodzę do bardzo sympatycznej pani ginekolog(seksuolog) na NFZ. Jak na razie jak najbardziej na plus. Uśmiechnięta
Powrót do góry

piaskowa

PostWysłany: Czw 22-12-2011, 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Od pierwszej wizyty chodzę prywatnie i tak już chyba zostanie.
Powrót do góry

EgzystencjalnyPaw

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 22-12-2011, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Państwowo. Jest to pan - z resztą raz w życiu tylko poszłam do kobiety.
Najważniejsze żeby lekarz był kompetenty i przyjemny. Cała reszta to szczegół.
Powrót do góry

macabre

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 25-02-2012, 0:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja się ostatnio załamałam. Pani (państwowo) zbagatelizowała (moim zdaniem) mój problem (okres od 6 lat, wciąż nieregularny, bóle bardzo silne, pomagają tylko 2 dawki ketonalu forte, plus dość ciemne owłosienie, nerwowość) i stwierdziła, ze tabletki tylko na własne życzenie, ale wskazań nie widzi...

Byłam raz prywatnie - pani mi zlecila badania hormonalne. Hormonów coś koło 10 wypisała. Za jeden cena 30zł <

Nie wiem gdzie znaleźć państwowego, szybko (nie widzi mi się czekanie pół roku na wizytę). Kto by może zlecił badania hormonalne i jakby rzeczywiście było coś nie tak to przepisał tabletki...

Jak macie kogoś w stolicy prosiłabym o wiadomość na pw.

Podpis 'I'm gonna live anyhow. Untill I die'
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 25-06-2012, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chodzę prywatnie do ginekologa i nie narzekam, bo jestem zdania że czasami trzeba wydać żeby się nie martwić Uśmiechnięta.
Dziewczyny, ile płacicie za wizytę, usg, cytologie?

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

Skocz do: