Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Google plus
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> W Internecie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 22-08-2011, 21:22    Temat postu: Google plus Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem ciekawa czy słyszałyście o nowym portalu społecznościowym Google+.
Jest podobny do facebooka, jednak jak na mój gust ma fajniejsze opcję.
Narazie rośnie w siłę, ale za jakiś czas będzie naprawdę dużą konkurencją dla fb.

Najfajniesza funckja według mnie:

Kręgi (znajomych)

Znajomych z Google+ będzie można organizować w specjalne kręgi, np. Rodzina, Praca, Przyjaciele, etc. Krąg ma pozwalać na udostępnianie różnych treści wyłącznie wybranym osobom. Rozwiązanie bardzo przydatne. Jak podaje serwis Search Engine Land, dodawanie kontaktów do określonych kręgów będzie polegać na "przeciągnięciu" wybranych osób do grupy.

Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Pon 22-08-2011, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gizmowa, a ludzie widzą, do jakiej grupy należą? Jeśli tak, to może być "wesoło"? Złośliwa

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

maja18
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Pon 22-08-2011, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie słyszałam o tym, od razu sprawdziłam i całkiem ciekawe. Ale jakoś mało się reklamują chyba albo ja taka nieobyta jestem.

Podpis Zuzanna 11.02.2017
Największa miłość!
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 22-08-2011, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita no widzisz, najważniejsza informacja. Puszcza oko
Oczywiście ludzie nie wiedzą do jakich grup ich dodaliśmy. Puszcza oko

Jest to świeży portal, myślę, że niedługo nabierze rozgłosu. Zwłaszcza, że to google. Puszcza oko
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 22-08-2011, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Całkiem fajnie się to zapowiada, FB może mieć konkurencje, jestem ciekawa jak google się rozwinie. A te kręgi to rzeczywiście przydatna opcja, bo nie zawsze chce się coś na FB "powiedzieć" do wszystkich znajomych.

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

dziuba

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pon 22-08-2011, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jakis miesiąc temu czytałam o google + w Wyborczej.
Dotychczas wszystko nad czym Google przejmuje pieczę zamienia się w żyłę złota. Jestem b. ciekawa czy tak będzie tym razem.
Jednak wg opinii moich znajomych Google + niewiele więcej może zaoferowac niz znany nam już facebook. Owszem - te kręgi. Ale na fb też chyba możesz pogrupowac ludzi, chociaz nie wiem do konca jak działa. :]
Póki co zostaję na fb, tam się zadomowiłam, tam mam wszystko czego od społecznościowego portalu wymagam. Ale zobaczymy jak się google rozkręci. :]
Aha, Googlowy wygląd jest jakiś nieprzyjazny, ale może to kwestia przyzwyczajenia. Uśmiechnięta

Podpis You'll never know if you don't go,
You'll never shine if you don't glow!

Ostatnio zmieniony przez dziuba dnia Pon 22-08-2011, 22:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 22-08-2011, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie słyszałam, ale jakoś nie jestem przekonana. Może dlatego, że to nowość? Pewnie jak stanie się popularne to więcej osób się tam przeniesie i będzie używać Google + i FB równocześnie.
Ja na razie zostaję przy FB. Puszcza oko

Gizmowa masz tam konto? Podejrzliwa

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 22-08-2011, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam konto i mogę Wam wysłać zaproszenia. Puszcza oko
Ja narazie mam chyba 6 znajomych.

Na chwilę obecną, google nie oferuje poza kręgami (fb tego nie ma) niczego nadzwycazajnego. Jeżeli chodiz o wygląd - też nie powala.
Czekam, aż więcej osób zacznie z niego korzystać, zobaczymy jak wtedy będzie to wszystko funkcjonowało. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 22-08-2011, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gizmowa FB ma grupy, mozna sobie zrobic i dodawac ludzi, wiec to jakby to samo. Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

mari_cruz

Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 23-08-2011, 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O, nie słyszałam o tym wcześniej Neutralna. No cóż, dajmy im czas, FB też na początku był akademikowym serwerem Puszcza oko.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 23-08-2011, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Słyszałam o tym, ale póki co się nie zagłębiałam jakoś specjalnie. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 23-08-2011, 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Gizmowa FB ma grupy, mozna sobie zrobic i dodawac ludzi, wiec to jakby to samo. Puszcza oko

Tylko, że na FB każdy wie w jakiej jest grupie. A w przypadku G+ Gizmowa pisała, że nie wiadomo kto gdzie jest. Uśmiechnięta

Mnie to jakos nie przekonuje. Nie przepadam za takimi podróbkami (tak samo nie lubiłam nk).

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

dziuba

PostWysłany: Wto 23-08-2011, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na fb jak ja buduję grupę "ludzie-studia", to jak ich tam wrzucę to oni fatycznie o tym wiedzą, że ja ich tak przypisałam u siebie w kontaktach? Hmmm... Wiem, że moi znajomi niektórzy jakoś pogrupowali swoje kontakty, ale nie kojarzę, żebym na ścianie dostała o tym notkę typu "XY dopisał Cię do grupy "best friends".
Ale nie da się opublikowac statusu widocznego TYLKO do wybranej grupy?
Bo to by było faktycznie dobre. :]

Powiem Wam, że Gooogle bardzo długo zwlekało z tym portalem społecznościowym i myślę, że będzie im bardzo ciężko przebic fb. Pomijając rzeczywistych szarych użytkowników, są jeszcze firmy, organizacje, profile artystów. FB to w tej chwili potężne medium, do którego odnoszą się te tradycyjne jak TV czy radio. Teraz nie odsyłają do swoich stron www, teraz wszyscy odsyłają do profilu na fb. Myślę, że jeśli G+ przebije fb to zajmie im jednak trochę czasu, chyba że wymyślą coś naprawdę, naprawdę powalającego.

Podpis You'll never know if you don't go,
You'll never shine if you don't glow!
Powrót do góry

mari_cruz

PostWysłany: Wto 23-08-2011, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja się chciałam zalogować ze swojego konta na Gmailu i co się okazało? Że chwilowo limit użytkowników się wyczerpał Neutralna. Niezły początek.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 23-08-2011, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mari, dlatego, ze na chwile obecna portal dziala na zasadzie zaproszen. Puszcza oko
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> W Internecie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: