Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Tusze do drukarek
Wiosenne Porządki 2014
Pomóż nam posprzątać forum.

Gotowanie na parze
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady i pytania kulinarne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Nie 04-01-2009, 12:04    Temat postu: Gotowanie na parze Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna garnka do gotowania na parze. Czy któraś z was korzysta lub korzystała z takiego urządzonka. Chciałabym poznać wasze opinie, może słyszałyście od kogoś znajomego jakie jest jedzenie z takiego garnka. I czy ułątwia pracę w kuchni?

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zakochane w torebkach - Bibiana.p
Barbi

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 04-01-2009, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

I ja czekam na opinie bo chcialabym zakupic cos takiego.
Oczko a znalazlas juz konkretny garnek?Czy to taki jak na obrazku?
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Nie 04-01-2009, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Podobno jedzenie jest bardzo zdrowe.

ja kupiłam taką wkładkę do zwykłego garnka dzięki której można gotowac na parze. mam zamiar Kubusiowi obiad ugotować z rybki, zobaczymy.
Powrót do góry

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Nie 04-01-2009, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja co jakis czas gotuje w parowniku, wlasnie takim podobnym jak pokazala Oczko.
Lubie rybe z parownika. Jak Maya byla malutka to bardzo czesto jej gotowalam, wlasciwie wszystko i warzywa i owoce i mieso. Potem to miksowalam i zamrazalam bo ona na raz zjadala niewiele.
Co do porecznosci w kuchni to jest podobnie jak z garnkami. I tak wszystko trzeba umyc. Jesli gotuje sie kilka rzeczy, np. rybe, ziemniaki i jeszcze jakies warzywa to zajmuje to co najmniej dwa pietra, a czasem trzeba wziac trzy (to juz zalezy od ilosci jedzenia). Wiec zmywania i tak jest sporo.
Nie polecam gotowania na parze ryzu bo zajmuje strasznie duzo czasu.

Podpis Zona od 13.09.2003
Mama Mayi od 7.06.2006
Mama Filipa od 18.06.2010
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 04-01-2009, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Barbi mam uaptrzony Tefala. Coś takiego:

Powrót do góry

madzia

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 2

PostWysłany: Nie 04-01-2009, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Takie coś znalazłam w necie:
Cytat:
Tradycyjne gotowanie staje się coraz bardziej passé. Teraz, zarówno znawcy od zdrowego żywienia, jak i smakosze różnej maści zachęcają do zamiany wody na parę. Bowiem żywność poddana takiej właśnie obróbce termicznej zachowuje zdecydowanie więcej witamin, wartości odżywczych, minerałów oraz przeciwutleniaczy. Ci, którzy gotują na parze zapewniają także, że potrawy zyskują na aromacie i smaku, a samo przyrządzanie jest dziecinnie proste.

Co gotujemy na parze?
Metoda ta sprawdza się w przypadku większości warzyw, z wyjątkiem tych liściastych oraz pomidorów. Wybornie smakują gotowane ziemniaki (także w mundurkach), marchew, szparagi, brokuły, kalafior itp. Jarzyny zachowują naturalny kolor, mają także bardziej wyrazisty smak i zapach, dzięki czemu nie wymagają intensywnego przyprawiania.
Można gotować w ten sposób również owoce - jabłka, gruszki i śliwki. Z mięs nadają się do tego ryby, owoce morza oraz delikatny drób.
Poza tym, bez użycia wody gotujemy ryż, różnego rodzaju kasze, kuskus oraz tradycyjne kluski na parze.

Jak gotować?
Najlepiej zaopatrzyć się w specjalne urządzenie, czyli parowar. Wyposażony w kilka „pięter” pozwala jednocześnie przygotować większą ilość potraw. Do gotowania na parze nadają się także szybkowary, które w większości wyposażone są w specjalne wkładki. Podobnie rzecz ma się z wokami, które można wykorzystać nie tylko do przyrządzania potraw orientalnych.
Jeżeli nie posiadamy wspomnianych naczyń, można zastąpić je zwykłym garnkiem, do którego wkładamy specjalny metalowy lub bambusowy koszyczek.
Bez względu na to, czego użyjemy musimy pamiętać, by gotowane produkty nie stykały się z wodą. Dlatego należy nalać jej zaledwie kilka centymetrów na dno (do wysokości 2-3 palców). Składniki umieszcza się w koszyku wyłożonym liśćmi sałaty lub kapusty pekińskiej, dzięki czemu nie będą przywierały do naczynia.
Aby nie rozgotować produktów, należy przestrzegać czasu obróbki. Ryby będą gotowe już po 6-8 minutach, pulpety mięsne po 10-20, drób wymaga około 40 minut, ryż – 30.

Aby dodać potrawie smaku, można posypać ją przed włożeniem do garnka ziołami lub przyprawami korzennymi, ryby dobrze jest skropić sokiem z cytryny. Nigdy nie solimy gotowanych na parze produktów – można dodać odrobinę soli dopiero na talerzu.
Do gotującej się wody można także dolać odrobinę białego, wytrawnego wina, które wniesie dodatkowe walory smakowe.

Podpis 06.03.2003 r. Zakochany
[*]
polnoc 31.12.2013/01.01.2014 - 'tak'
Powrót do góry

Artifficial_Minds

PostWysłany: Nie 04-01-2009, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko napisała:
Barbi mam uaptrzony Tefala. Coś takiego:

Oczko, taki miałyśmy z dziewczynami na studiach Uśmiechnięta
Ja polecam. Czytelne oznaczenia, głośno piszczy po zakończeniu, zmywania niedużo. Mi pasuje.
Jedzonko z pary pyszniutkie bo przecież można je dobrze przyprawić nie musi być tłuste. Tyle, że z pary zawsze zjadam większe porcje Puszcza oko
Powrót do góry

MaleństwO
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Nie 04-01-2009, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Potrawy gotowane na parze są bardzo zdrowe. Niektórzy jednak ich nie lubią ze względu na inny smak.

Myślę, że warto mieć w domu taki garnek, szczególnie dla dzieci. No a przy okazji skorzystają też dorośli. Puszcza oko

Podpis KIEDYŚ BĘDĘ OKROPNIE SZCZĘŚLIWA!!! Pełna marzeń i niezapomnianych wrażeń!!!

luty i wrzesień 2013!!! taktak
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 04-01-2009, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie o dzieciach głównie myślałam.
Słyszałam też, że taki garnek utrzymuje długo ciepło nawet do 3 godzin. A to jest fajne jak jadę do pracy i zostawiam mężowi obiadek.

Powrót do góry

Barbi

PostWysłany: Nie 04-01-2009, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko napisała:
Właśnie o dzieciach głównie myślałam.
Słyszałam też, że taki garnek utrzymuje długo ciepło nawet do 3 godzin. A to jest fajne jak jadę do pracy i zostawiam mężowi obiadek.
Postanowione-kupuje.Szczegolnie teraz bo K ma za wysoki cholesterol i trzeba przejsc na dietke!
Oczko a w jakim sklepie sobie go upatrzylas i jesli moge zapytac o koszt?
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 04-01-2009, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Barbi ja sobie go upatrzyłam w Argosie i koszt coś około 40 - 45 funtów.

Powrót do góry

Barbi

PostWysłany: Nie 04-01-2009, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko napisała:
Barbi ja sobie go upatrzyłam w Argosie i koszt coś około 40 - 45 funtów.
Super,dzieki za informacje.Jak tylko wroce do UK to kupie.Albo namowie meza,zeby kupil zanim przyjade.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 04-01-2009, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też się jednak zdecyduje.

Temat jest wciąż otwarty to proszę o kolejne opinie, dzięki Uśmiechnięta

Powrót do góry

Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pon 05-01-2009, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tez bym sobie zakupila taki garnek,sietna sprawa i przedewszystki zdrowe jedzenie. Ciekawe ile tutaj takie kosztuja. Podejrzliwa
Powrót do góry

Różowa Pantera

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Pon 05-01-2009, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem czy to ten sam, wygląda podobnie.
http://allegro.pl/item514839611_parowar_tefal_vc_7001_z_programatorem_vitamin_wwa.html

Cena na allegro około 250zł. Sama mam chęć kupić. Obecnie gotuję na parze tylko mojemu synkowi, bo mam taki zwykły garnek do gotowania na parze. A to urządzenie strasznie mi się podoba. Pisać dziewczyny która ma coś takiego.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady i pytania kulinarne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: