Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Grill elektryczny
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wyposażenie i dekoracja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
niki_82

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sro 22-06-2011, 12:56    Temat postu: Grill elektryczny Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam, mam zamiar zakupić grill elektryczny. Zakup ten planuję już od dosyć dawna, jednak nie mogę się na nic zdecydować. Pomóżcie proszę, jeśli któraś ma jakieś doświadczenie z takim sprzętem.

W ogóle nie wiem czy lepiej się będzie sprawował grill z pokrywą czy taki zamykany jak opiekacz.
Na początku szukałam tylko takich zamykanych i to najlepiej jeśli jeszcze klapa by miała regulację jakąś, żeby jedzonka - tzn szczególnie warzyw nie zgniatać od tyłu tylko a od przodu nic.

No i jeszcze nie wiem gdzie najlepiej żeby był ociekacz na tłuszcz.., pod? Gdzieś obok? Przyczepiony? Czy jak?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 22-06-2011, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam cos takiego:
.

Jak dla mnie rewelacja.
Ociekacza na tluszcz nie ma, sa takie podstawki, ktore podstawiasz pod grilla i tluszcz tam scieka. Jak grilluje warzywa to nie zamykam, tak samo krewetki.
A tak cala reszta, kurczak, steki, hamburgery normalnie przy zamknietym grillu.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 22-06-2011, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My mamy taki o:

Jest z pokrywą, ale można go rozłożyć na płasko - wtedy powierzchnia grillowania wynosi 2 razy więcej - 800 cm2. Puszcza oko Ale smażymy z pokrywą, tak jest dużo szybciej.
Ma też pojemnik na spływający tłuszcz, taką wysuwaną szufladkę na długość jednej płyty - więc przy rozłożeniu grilla, tłuszcz z obu płyt spływa do tej rynienki.
Grill ma 3 temp smażenia, i to wystarczy moim zdaniem - są takie które mają więcej, ale to niepotrzebne. Puszcza oko

No i szczerze mówiąc, dzięki temu grillowi ja zaczęłam jeść na obiady mięso. Złośliwa
Bo schabowe czy gulasze mi się znudziły, a mięsko czy kiełbasa z grilla są przepyszne.

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

niki_82

PostWysłany: Sro 22-06-2011, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O Van'yess, szczerze powiedziawszy to był właśnie jeden z moich typów. Uśmiechnięta
Nie wiem czy dokładnie ten model, ale w każdym bądź razie bardzo coś podobnego.
Bo ona ma chyba regulację wysokości pokrywy, czy tak?
Gdybyś znalazła chwilkę, to mam jeszcze kilka pytań.
Tłuszcz nie brudzi stołu, czy zawsze ścieka tam gdzie powinien?
Czy nie przywiera do niego jedzenie? Czy teflon z niego nie chodzi / nie zdziera się?
I jak go myć? Uśmiechnięta

Z góry dziękuję. Puszcza oko
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 22-06-2011, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tłuszcz trochę pryska - tak jak na patelni, jeśli mięso jest wysokie, to przez tę szparę między pokrywami trochę pryska - ale nie ma tragedii. Ta powłoka nieprzywierająca nie schodzi, nie przypala się nic, tłuszczyk ładnie ścieka. Płyty myję normalnie w zlewie, można je też myć w zmywarce. Uśmiechnięta
To jest model Tefala Cg 6000 Classic XL czy jakoś tak, 2400 W.
Ma regulację wysokości pokrywy. Uśmiechnięta

Powiem szczerze, że my jesteśmy zachwyceni, grill kosztował ok 400 zł ale warto było zainwestować w taki prezent - kochani bracia. Złośliwa

Powrót do góry

niki_82

PostWysłany: Sro 22-06-2011, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziękuję za pomoc, prawdopodobnie dzięki Tobie się w końcu na coś zdecydujemy. Uśmiechnięta
P.S. Też właśnie mamy go dostać z świeżo poślubionym mężem jako prezent - dlatego teraz w końcu musimy go wybrać, bo nie dają nam żyć. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 22-06-2011, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój Luby był przeciwny takiemu wyborowi - jakby nie było, trochę kasy kosztuje i nie jest niezbędny w domu. Ale teraz nie pozwoli mi go ruszać, żebym nie zniszczyła - on jest od grillowania. Puszcza oko
A mięso smakuje tak jak z tego zwykłego.

Cieszę się że mogłam pomóc. Uśmiechnięta

Autor postu otrzymał pochwałę.
Powrót do góry

niki_82

PostWysłany: Sro 22-06-2011, 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My sami chcieliśmy kupić coś porządniejszego, a teraz najtańszego i tak nie mamy co wybierać bo nam go nie kupią. Zresztą jestem zdania że lepiej oszczędzić raz stówkę lub dwie więcej i kupić lepszy. Uśmiechnięta
Powrót do góry

niki_82

PostWysłany: Czw 30-06-2011, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van'yess napisała:
My mamy taki o:

Jest z pokrywą, ale można go rozłożyć na płasko - wtedy powierzchnia grillowania wynosi 2 razy więcej - 800 cm2. Puszcza oko Ale smażymy z pokrywą, tak jest dużo szybciej.
Ma też pojemnik na spływający tłuszcz, taką wysuwaną szufladkę na długość jednej płyty - więc przy rozłożeniu grilla, tłuszcz z obu płyt spływa do tej rynienki.
Grill ma 3 temp smażenia, i to wystarczy moim zdaniem - są takie które mają więcej, ale to niepotrzebne. Puszcza oko

No i szczerze mówiąc, dzięki temu grillowi ja zaczęłam jeść na obiady mięso. Złośliwa
Bo schabowe czy gulasze mi się znudziły, a mięsko czy kiełbasa z grilla są przepyszne.

No i już mamy grilla, dokładnie tego (tego samego co Ty Van'yess): .
Dzisiaj premiera użytkowania. Uśmiechnięta
Zobaczymy jak nam co na nim wyjdzie.
Jest duży i ciężki, ale nosić go jakoś nie będziemy, więc ok. ;p A że duży to fajnie, bo można dla większej ilości osób robić na raz. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 30-06-2011, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To prawda że jest dosyć ciężki, ja go też nie noszę. Puszcza oko
Mam nadzieję że będziecie zadowoleni - my naprawdę jesteśmy. Uśmiechnięta

Powrót do góry

niki_82

PostWysłany: Czw 30-06-2011, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Również mam taką nadzieję. Uśmiechnięta
Po dzisiejszej premierze postaram się coś napisać na temat naszych stosunków do nowego sprzętu. Uśmiechnięta
Powrót do góry

zly_zenon

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 07-07-2011, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czyli generalnie doradzacie? Ja zawsze byłem zwolennikiem grillowania tradycyjnego na świeżym powietrzu ale ostatnio zastanawiam się coraz częściej właśnie nad kupnem elektrycznego Uśmiechnięta
Powrót do góry

niki_82

PostWysłany: Czw 07-07-2011, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przynajmniej ja. Uśmiechnięta
Też mi się kiedyś koncepcja grilla elektrycznego wydawała dosyć głupia. Ale teraz nie zamieniłabym go na nic innego. Wszystko wychodzi smaczne, potrawy się tak szybko robią, że aż sama nie wierzyłam. Szczególnie widać to w przypadku pieczonych ziemniaków. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Czw 07-07-2011, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie też zastanawiam się nad takim grillem. A dużo prądu ciągnie? Żeby zaraz sie nie okazało że grillowanie wyjdzie mi bokiem Zaskoczona .
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

niki_82

PostWysłany: Pią 08-07-2011, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nasz ma moc 2000 W. Z jednej strony to dużo, ale jak ktoś używa czajnik elektryczny, to nie powinien być w szoku, bo przykładowy taki czajnik ma zazwyczaj moc właśnie ok 2000 W, o ile nie więcej dużo.
P.S. Mniejszy też Tefal'a miał moc chyba 1600W, więc i tutaj jest w czym wybierać jak coś. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wyposażenie i dekoracja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: