Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Grzybica pochwy - jak zapobiegać
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dudi

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pią 12-07-2013, 9:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Macie racje, może to być zwykły przypadek, ale nie od wczoraj wiedziałam, że coś załapałam i nic mi nie było, dopóki nie zaczęłam brać tych leków od niej. Mam jakiegoś pecha ostatnio do ginekologów, nie mogę trafić na dobrego. Przewraca oczami Mam nadzieję, że poczuję ulgę, już nawet przestałam jeść i pić, żeby nie korzystać z toalety.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 12-07-2013, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dudi - a lekarz dał też coś dla Twojego R.? Podejrzliwa Jak nie to poproś, on tak samo powinien przejść kurację.
Powrót do góry

karolakb

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 12-07-2013, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zgadzam się z tym, że mężczyzna również powinien przejść kurację. Pomogło nam to bardzo.
Ja raz miałam tak, że po zaaplikowania globulki swędziało mnie jeszcze bardziej. Po prostu to było uczulenie. Nie mogłam wytrzymać i ją "zdemontowałam" jak tylko poczułam że nie działa to na korzyść.

Podpis Życie jest jak truskawki, gdy już są chcemy się nimi nasycić!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

dudi

PostWysłany: Pią 12-07-2013, 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

scoto napisała:
Dudi - a lekarz dał też coś dla Twojego R.? Podejrzliwa Jak nie to poproś, on tak samo powinien przejść kurację.

To druga sprawda- nie dał, ale mamy wstrzymać się z seksem i mam przyjść pokazać się - jak nie będzie efektów leczenia to w niedziele, jak będą to na początku tygodnia, więc może wtedy coś przepisze.

Wiesz, najgorsze jest to, że ja chyba dostałam uczulenia na te leki dopochwowe, prosiłam ją, żeby dała mi coś doustnie, bo mam "te" miejsca bardzo wrażliwe, ale postawiła na swoim wiec to tylko pogorsza sytuację.

Ale wspomnę o mężu, jak sam nie zaproponuje.

Dołączone po 1 minucie 53 sekundach:

karolakb napisała:
Zgadzam się z tym, że mężczyzna również powinien przejść kurację. Pomogło nam to bardzo.
Ja raz miałam tak, że po zaaplikowania globulki swędziało mnie jeszcze bardziej. Po prostu to było uczulenie. Nie mogłam wytrzymać i ją "zdemontowałam" jak tylko poczułam że nie działa to na korzyść.
\

Mnie nie nie swędzi tylko boli, do tego stopnia, że chodzić nie mogę, nie mówiąc o korzystaniu z toalety. Bo ja aż popękałam tam.
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 12-07-2013, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dudi zawsze każą sie wstrzymać, ale to nie znaczy, że nie "sprzedałaś" R. bakterii wcześniej. Faceci są nosicielami nie odczuwając żadnego dyskomfortu (tak im dobrze Puszcza oko ).
Poproś o ten lek koniecznie. Szkoda sie męczyć.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 12-07-2013, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Adzia napisała:
Dudi zawsze każą sie wstrzymać, ale to nie znaczy, że nie "sprzedałaś" R. bakterii wcześniej. Faceci są nosicielami nie odczuwając żadnego dyskomfortu (tak im dobrze Puszcza oko ).
Poproś o ten lek koniecznie. Szkoda sie męczyć.

Czasem odczuwają. Puszcza oko

Dudi - wstrzymanie to jedno, ale on się musi też wyleczyć bo w kółko będziesz miała nawroty. Niezdecydowana
Powrót do góry

karolakb

Zodiak: Koziorożec
Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią 12-07-2013, 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przepisała Ci globulki bo globulki są bardziej skuteczne niż tabletki doustne. Ja w moim długim procesie leczenia zażywałam je może trzy razy i to dwa razy jako wspomożenie globulek. Raz dostałam tabletki i miałam je zażywać w połowie cyklu przez kilka miesięcy, ale to chyba było już jako zakończenie kuracji.
Generalnie lekarze przepisują różne leki i każdy ma tam jakiś swój system.

Podpis Życie jest jak truskawki, gdy już są chcemy się nimi nasycić!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

EgzystencjalnyPaw

Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 12-07-2013, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nosicielami dziewczyny to jesteśmy my wszyscy. Tylko kwestia tego, które bakterie 'wygrają' w danym momencie.

Ja mam cząste nawroty grzybic. Przede wszystkim dieta. Starac się wyeliminowac cukier, mąkę, owoce itp. Poza tym leczenie: potrzebne są tableki doustne i globulki też, bo tak na prawdę wszystko zaczyna się w jelicie grubym. U mnie nie leczymy partnera, tylko smaruje się kremem profilaktycznie.

Podpis ,,Każdy ma swojego anioła.''
Powrót do góry

dudi

PostWysłany: Sob 13-07-2013, 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziękuję dziewczyny na zwrócenie uwagi na męża, bo z tego wszystkiego zapomniałam o tym. Przewraca oczami

Dziś już czuję poprawę, nie płakałam z bólu przy korzystaniu z toalety, ale chyba się odwodniłam, bo z tego stresu przed bólem, prawie w ogóle nie piłam. Kurczę, takiego bólu w życiu nie czułam, dzięki Bogu, że mąż mnie namówił na ten szpital i że trafiłam do tego lekarza, bo pewnie dalej bym się męczyła...
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Sob 13-07-2013, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dudi a to na pewno grzybica pochwy?
Bo jak przy oddawaniu moczu Cię boli to może to stan zapalny pęcherza? Warto zrobić badanie moczu.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 24-01-2014, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Poszłam do lekarza, bo już mam dość codziennych bóli menstruacyjnych (od 10 miesięcy łącznie), ale guzik wyszło z wizyty i z cytologii, bo znowu mam grzybicę. Przewraca oczami
Bezobjawowo, w zaawansowanym stadium.
Dostałam krem do jednorazowej aplikacji i tabletki dla mnie i A. Niezdecydowana
Powrót do góry

Divergent

PostWysłany: Czw 30-01-2014, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z grzybica walczylam raz, jeszcze jako nastolatka, na szczescie pozbylam sie jej i od tamtej pory nie wrocila.
Powrót do góry

Ewelcia25

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Czw 30-01-2014, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Grzybica to największy mój problem z ostatnich 2 lat, długo się leczyłam na początku zmieniałam lekarzy później zaufałam jednej lekarce i z nią leczyłam się prawie rok czasu przyjmując odpowiednie dawki lekarstw ( Flumycon, Flucofast, Gynalgin itp), kiedy minęły objawy i miałam wkońcu ponad miesiąc spokoju lekarka poleciła mi Candivag jak pamiętam to niby taka szczepionka ale dzięki tej kuracji miałam przez długi czas spokój i ulgę psychiczną. Później poleciała mi przy kolejnej wizycie by dbać o siebie i zażywac probiotyki dostępne bez recepty, np lacibios femina, itp. Na pewno trzeba dbać o dobre nawilżenie żeby nie nabawić się jakiś otarć, itp. Jedno jest pewne jak raz się złapie to choróbsko to trzeba uważać na siebie żeby nie było kolejnych nawrotów.
Powrót do góry

AlicjaAlicja

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pią 19-08-2016, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja brałam trilac lady i mi pomógł. Nie jest drogi a na wyjazdach bywa ratunkiem
Powrót do góry

maja18
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Sob 12-11-2016, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny a stosowała któraś z Was clotrimazolum maść w ciąży? Przeczytałam, że w pierwszym trymestrze jest całkowity zakaz ale potem juz nie ma zagrożenia. Ja coś złapałam, lekarza mam za dwa tygodnie i dziś użyłam ale tak mało bo się stresuję.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
Strona 13 z 14

Skocz do: