Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Grzybica pochwy - jak zapobiegać
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 28-12-2006, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ulunius napisała:
Jewel napisała:
Furagin to maść czy jakieś tabletki? Nazwa mi skądś znana Myśli

Chyba tabletki, nazwa mi się też kojarzyła, chyba łykałam to na pęcherz. Skonsternowana

Furagin to jest lek na receptę. Maks brał to po ZUM-ie, żeby nie było nawrotu w ściśle okreslonych dawkach. Sama na własną rękę chyba bym tego tak nie łykała Neutralna (jeśli piszemy oczywiście o tym samym furaginie Puszcza oko )

Podpis Złośliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Czw 28-12-2006, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia ja je kupowalam bez recepty i nawet jak mi ginekolog o nich mowil, to nie wspominal ze potrzebuje recepte...
Pewnie, ze trzeba uwazac co sie bierze, jak wszystko.
Powrót do góry

Gat

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 29-12-2006, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Furagin jeszcze kilka late temu był bez recepty teraz jest na .
Dlatego może niektórzy farmaceuci zprzedaja go bez niej.
A swoja droga ja myślałam , że jest to lek tylko na schrzenia dróg moczowych
"Zakażenia bakteryjne dróg moczowych - ostre i przewlekłe zapalenia pęcherza moczowego oraz moczowodów. Furagin stosuje się w długotrwałym leczeniu zapobiegawczym często nawracających zapaleń pęcherza moczowego."
Powrót do góry

łolcia

PostWysłany: Czw 11-01-2007, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Binio napisała:
Mi lekarka już w ciąży na wszelakie dolegliwości zapisała lactovaginal. Nie mówię o jakiś stanach już zapalnych, ale są to dowcipne tabletki o działaniu bakteriobujczym i wyrównującym pH. Na receptę ale skuteczne.

hm.. lactovaginal to probiotyk. nie jest na recepte. kiedyś własciwie to był tylko ten preparart na odbudowe flory bakteryjnej, ale na szczęście (moje) już są nowoczesniejsze i lepsze. stosowałam i lactovaginal i lacibios femina i nie ma porównania. lacibios femina ma udowodnione działanie, mnóstwo badań, ma status potwierdzony przez WHO/FAO a co najważniejsze ma oznaczone szczepy, a lctovaginal jaki byla taki jest i nic o nim nie wiadomo Niezdecydowana no i zaleta lacibios femina to to że można stosować doustnie jakby nie patrzeć Puszcza oko nic nie wypływa, nic nie wycieka. jest dobrze Bardzo szczęśliwa a w profilaktyce do uzupelniania braków lactobacillusów i utrzymywania pH to już jak znalazł. łyka się tabletke rano i po sprawie.

Gat, co do irygacji... irygacje zaburzają naturalna florę bakteryjną, więc lepiej ich nie stosować. natomiast jogurt jak najbardziej, ale w diecie..takie dopochwowe stosowanie jogurtu może jedynie przynieść lekką ulgę dzięki swojej konsystencji, ale na pewno nie pomoże w leczeniu... szczepy bakteryjne wykorzystywane w produkcji jogurtów nie mają potwierdzonego działania na schorzenia ginekoloiczne i nie kolonizują nabłonka pochwy, wiec jak już chcemy mieć lactobacillusy, to wprowadzać je metodą farmakologiczną za pomocą probiotyków.

a furagin to na pęcherz moczowy jak najbardziej. z tym że te wszystkie dolegliwości czasami sa powiązane, dlatego warto tez zrobić posiew z moczu... a tak w ogóle to ten lacibios femina też działa osłonowo na pęcherz moczowy i przyz zapaleniach tez sie go poleca. skubaniec dobry jest Puszcza oko

jeszcze dodam od siebie, ze dobrze robi przemywanie tantum rosa, ale tez co za dużo to niezdrowo.
aha, i jeszcze jedno. jak są dziwne upławy np. żółtawe i swędzi, natomiast nic nie wychodzi w podstawowych badaniach (cytologia, posiew z szyjki), to nie można sobie odpuścić, tylko zrobić dodatowe badania na ureoplasme, mycoplasme, rzeżączkę i chlamydie. bo takie upławy i swędzenie czy pieczenie nie jest normalne i trzeba wymusic na lekarzu takie badania. nic nie zostawiać odłogiem.

Podpis "Mężczyźni nie potrafią poznać kobiet, ale wciąż próbują. Kromka chleba i dwa komplementy całkiem wystarczą kobiecie, aby przeżyć dzień." - Marcel Achard
Powrót do góry

Gat

Zodiak: Lew
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 15-01-2007, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie ten problem nigdy nie dotyczył i , mam nadzieje, nie bedzie Bardzo uśmiechnięta . Jedkak zaglądając na różne fora zetknęłam sie z pozytywnimi opiniami na temat irygacji jogurtem. Nie niesie ona za sobą takich spustoszeń jak irygacje wykonywane za pomoca innych środków. Dlatego dopisałam tą mozliwość w tym watku.
Uśmiechnięta
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Sob 10-02-2007, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z tego co wiem to raczej nie ma skutecznych metod profilaktyki grzybicy pochwy. Ja na szczęście miewam tę przypadłość stosunkowo rzadko (raz na parę lat) ale w styczniu byłam u ginekologa robić badania cytologiczne i on podczas badania stwierdził, że powinnam przeleczyć grzybicę pochwy. Dostałam trzy (słownie) tabletki DOUSTNE które musiałam zażyć w określonych odstępach (druga czwartego dnia po pierwszej, trzecia po czternastu dniach od pierwszej). I tak oto rzeczywiście się pozbyłam kłopotu.
Powrót do góry

łolcia

PostWysłany: Wto 20-02-2007, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dotka, a jakie to tabletki doustne? flumycon czy coś w tym stylu?

a ja tam twierdzę, ze odpowiednia bezcukrowa dieta, zero alkoholu też, zabiegi higieniczne stosowane z rozsadkiem i przede wszystkim regularne przyjmowanie probiotyków z właściwymi bakteriami mlekowymi daje rezultaty, chociażby w postaci wydłużania okresów bez choroby, a to już coś Uśmiechnięta

jeszcze wklejam tutaj taki artykuł, co znalazłam w necie, troche paskudny, ale muszę przyzac, ze kilka informacji jest ciekawych
http://www.vita.csc.pl/zakazenia-drozdzakowe.php

Podpis "Mężczyźni nie potrafią poznać kobiet, ale wciąż próbują. Kromka chleba i dwa komplementy całkiem wystarczą kobiecie, aby przeżyć dzień." - Marcel Achard
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Sro 21-02-2007, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
łolcia napisała a jakie to tabletki doustne? flumycon czy coś w tym stylu?

Dokładnie tak to się nazywało. A z tą dietą? Trochę to zależy od podłoża powstania zakażenia. Na pewno zdrowy tryb życia, higiena i sposób odżywiania - to podstawa i to w każdym przypadku chorobowym.
Nie mniej jednak najczęściej istnieją trudne do przewidzenia powody które wywołują zakażenie. Najważniejsze by potem starać się chronić organizm przed nawrotem choroby eliminując przyczyny jego powstania (o ile uda się nam dociec co jest jego powodem)
Powrót do góry

anec

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Nie 01-04-2007, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Problem grzybicy mnie jeszcze nie dopadł (mam nadzieję, że nie dopadnie). Wkładek nauczyłam się używać jakiś rok temu i dalej nie chcę bez nich żyć, płynu intymnego nie używam, podmywam się zwykłymi płynami do kąpieli, irygacja !!! i do tego jogurtem!! fatalny pomysł jak dla mnie no ale może skuteczny.
Przeczytałam Wasze porady z zaciekawieniem i teraz będę mądrzejsza gdyby mnie coś tak okrutnego dopadło.
Powrót do góry

Asia 85

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Byk
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 25-06-2007, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Brałam już wszystko na grzybice nawet antybiotyki znikała na tydzień potem powrazała np.Nystatyna dopochwowo i w tabletkach,Cicatridina,i nic wracało ponownie. Czy LaciBios femina jest tylko dla kobiet w ciąży? dostałam je podczas ciąży i zostało mi po i nie wiem czy moge stosować.
Powrót do góry

kobi.streetcom

PostWysłany: Sob 01-09-2007, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

jak najbardziej. te tabletki służą profilaktyce zakażeń tak wiec możesz je stosować także teraz
Powrót do góry

kobi.streetcom

PostWysłany: Czw 20-09-2007, 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W razie wątpliwości zajrzyj jeszcze na http://istemp.home.pl/zdrowieintymne/1.html
Powrót do góry

AJemAnia

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Nie 30-09-2007, 21:14    Temat postu: Pytanie Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witajcie!

Niestety miałam duże problemy z grzybicą I do teraz pozostały mi ślady ....tzn. mam taki nalot (biale krostki) na wargach sromowych i strasznie mnie to denerwuje, chcialabym sie tego pozbyć, czy da się? Moj ginekolog mi powiedzial, ze to juz tak zostanie Smutna
Ale jakos mu nie wierze. Mam wrazenie ze po prostu nie jestem wyleczona do końca Smutna

A jak jest ze współżyciem? Skoro mam coś takiego to czy nie zaraże swojego partnera?

Mam nadzieje, ze ktos mi odpowie, bo to dla mnie wazne, a z tego co czytalam t o posiadacie duza wiedze w tym zakresie Uśmiechnięta Wiec forumowiczki do klawiatur I czekam na odpowiedzi Uśmiechnięta

pozdrawiam cieplutko Uśmiechnięta

Dołączone po 12 godzinach 11 minutach 44 sekundach:

Dziewczyny? Zagłądacie tu jeszcze? Mam nadzieję, że tak Uśmiechnięta
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion

PostWysłany: Pon 01-10-2007, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Coś mi sie kiedyś obiło, że faceci przechodzą grzybicę bezobjawowo.
Więc nawet jak Ty masz jakieś krostki to nie powinnaś zarazić partnera. Uśmiechnięta
Jak coś to zawsze możesz dać mu do posmarowania Clotrimazolum. Puszcza oko

Od razu zaznaczam, ze nie wiem czy to co napisałam jest prawdą, tak mi sie po prostu o uszy coś obiło. Puszcza oko
Powrót do góry

AJemAnia

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Pon 01-10-2007, 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To prawda, faceci mogą przechodzić grzybicę bezobjawowo, ale to nie znaczy, że nie są chorzy, tylko, że nie mają objawów żadnych, ale dzięki, że się odezwałaś, póki co to nie mam z tym problemu, bo nie mam faceta, ale myślę przyszłościowo Uśmiechnięta
Chiałabym się pozbyć tego białęgo nalotu z warg sromowych..czy ktoś wie jak???
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 3 z 14

Skocz do: