Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Grzybica pochwy - jak zapobiegać
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 12, 13, 14  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aga_86

PostWysłany: Wto 08-12-2009, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Małgo napisała:
Byłam na tej wizycie. Okazało się, ze mam zapalenie bakteryjne pochwy + dodatkowo objawy grzybicy, zatem lekarz zapisał mi leki "na wszystko", długa kuracja:

- przez 12 tygodni co tydzień Flumycon
- wczoraj jednorazowo 8 tabletek Metronizadolu i koniec
- dopochwowo 2 opakowania Gynalginu (pierwsze po dwie, drugie po jednej globulce)
- do smarowania:
rano: wcierka z wit. E + Clotrimazolum solidnie
południe: Clotrimazolum
wieczór: Triderm + Clotrimazolum + Alertec (doustnie)

Potem miesiączka, a po niej lek robiony na zamówienie w aptece (mam zapisane "gałka robiona") i łykanie Lacibos Femina przez 21 dni. Potem kolejna miesiączka i zalezy czy się poprawi. Jeśli tak to Lacibos Femina, jeśli nie to Gynaloz jednorazowo i Lacibos Femina. Po trzeciej miesiączce już tylko Lacibos Femina...uff

Tak jak widzicie długie i intensywne leczenie, ale muszę powiedzieć, ze ulgę poczułam już po pierwszym dniu stosowania się do zaleceń lekarza Bardzo szczęśliwa Poza tym myśle, ze wreszcie znalazlam lekarza na stałe, naprawdę rzeczowe i profesjonalne podejście do pacjentki, bardzo uprzejmy i kulturalny człowiek. Odpowiadał cierpliwie na moje wszystkie pytania, nawet te głupiutkie Bardzo uśmiechnięta

mogę zapytać gdzie (w jakiej miejscowości) byłaś u lekarza? Męczę się z nawracającymi infekcjami od ponad roku:( żaden lekarz nie zalecił mi tak długiej kuracji, a może to jest rozwiązanie...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Małgo

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 08-12-2009, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja byłam akurat na wizycie w Luxmedzie w Nałęczowie k. Lublina ale wiem że dr. Tomaszewski przyjmuje również w Lublinie.

Muszę przyznać, że ulgę poczułam już następnego dnia. Po dwóch tygodniach objawy ustąpiły zupełnie, ale oczywiście kurację będę kontynuować do końca.
Powrót do góry

Gosik19

PostWysłany: Nie 20-12-2009, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

a ja mam pytanie czy brzydki zapach w pochwy to jakieś objawy grzybicy??
stosuję płyny do HI dbam o siebie ale nic nie pomaga:/
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Nie 20-12-2009, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gosik19 tak, to może być jeden z objawów.
Wybierz się na kontrolę do ginekologa.

Ja jutro idę.. ciekawe co mi powie.. Przewraca oczami
Powrót do góry

tinella

PostWysłany: Wto 22-12-2009, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam,

ja swojego czasu miałam duży problem z grzybicą, u mnie w rodzinie wszystkie kobiety miały ku temu skłonności, łatwo łapałyśmy jakieś "syfy".

Ale od jakiegoś roku nic nie miałam, a powody tak nagłej poprawy mogą być tylko takie: używam tegularnie LACTACYT i przestałam stosować tampony - nie używam ich prawie wogóle. Od tego czasu nic mi się nie dzieję, polecam skorzystać szczególnie z tego drugiego rozwiązania!

pozdrawiam

Podpis "Forumowy" żółtodziób z ambicjami!Uśmiechnięta
Powrót do góry

Magdalenaaa

PostWysłany: Pią 22-01-2010, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moim zdaniem należy uzywac odpowiednich płynów do higieny intymnej,zamiast zwyklych mydeł.Lactacyt jest ok(bynajmniej dla mnie).Dokładnie wycierać miejsca intymne po kąpieli.A jeśli już się przyplącze grzybek to Clotrimazolum jest skuteczny jak i globulki tak i krem. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Sob 23-01-2010, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja muszę wykonać wymaz z pochwy w Poznaniu..
Jak już będę wiedziała co jest przyczyną na pewno Wam napisze..
Powrót do góry

pstryk

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 25-01-2010, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja kupiłam ostatnio globulki propolisowe. Raczej nie miałam grzybicy, ale od chirurga dostałam silny antybiotyk i chciałam zapobiegawczo. Ale nie wiem, może ja nie mogę stosować tych globulek - dziewczyny, stosowałyście je kiedyś? I miałyście takie objawy po zastosowaniu jak (ogrooooomneeee) pieczenie?
Powrót do góry

malaga

PostWysłany: Sro 27-01-2010, 15:31    Temat postu: cd Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

nie wiem za bardzo co to są globulki propolisowe ale jesli chodzi o profilaktykę to łatwiej(przynajmniej mi) łykac probiotyki typu provag a dopiero jak złapie infekcje to stosuje coś bezposrednio tzn dopochwowo np lactovaginal i ewentualnie clotrimazol. Bo nie rozumiem-nie miałaś grzybicy a dostałas profilaktycznie globuki na grzybice??
Powrót do góry

Zatroskana01

Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Nie 07-02-2010, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja miałam okropną infekcję grzybiczą ale leczyłam się około jednego cyklu... Dostałam dobre leki szybko działające w 2 dawkach i dla partnera rzecz jasna Uśmiechnięta
Powrót do góry

Menju

Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 08-02-2010, 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z pewną nieśmiałością przypomnę tylko, iż częstym infekcjom pochwy wyśmienicie sprzyja notoryczne depilowanie bikini. Znaczy się coś za coś...
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Pon 08-02-2010, 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzisiaj mam wizytę u ginekologa. Niedługo jadę po wyniki z wymazu.
Jak będę coś wiedziała to napiszę.
Powrót do góry

Zatroskana01

Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pon 08-02-2010, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Menju napisała:
Z pewną nieśmiałością przypomnę tylko, iż częstym infekcjom pochwy wyśmienicie sprzyja notoryczne depilowanie bikini. Znaczy się coś za coś...

Lekarz mi powiedział ze depilacja miejsc intymnych pomaga w zapobieganiu nawrotów infekcji ponieważ we włosach łonowych nie zatrzymują się bakterię i pobuszowałam na necie i jest tam tego potwierdzenie Uśmiechnięta
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Wto 09-02-2010, 8:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Byłam wczoraj na wizycie.
Zapobiegawczo mam brać ProVag oraz stosować Vagosan do irygacji.
Powrót do góry

łolcia

PostWysłany: Sro 10-02-2010, 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z tą depilacją to na dwoje babka wróżyła. To zależy chyba od indywidualnych skłonności, bo i słyszałam opinie, że włosy chronią i że są siedliskiem bakterii. U mnie nie widziałam różnicy czy nie depilowałam czy depilowałam na gładko, więc to chyba aż takiego znaczenia nie ma. Raczej z irygacjami bym była ostrożna, bo co do takich zabiegów lekarze są raczej zgodni, że wypłukuje się naturalną mikroflorę i łatwiej o infekcję. A już stosowanie równocześnie pałeczek kwasu mlekowego i irygacji mija się z celem. Chyba że irygacja i potem bakterie, ale wtedy irygacja jednorazowa. Ja łykam lacibios femina i sobie chwalę i wydaje mi się, że uzupełnianie mikroflory jest lepszą opcją niż jej wypłukiwanie Puszcza oko

Podpis "Mężczyźni nie potrafią poznać kobiet, ale wciąż próbują. Kromka chleba i dwa komplementy całkiem wystarczą kobiecie, aby przeżyć dzień." - Marcel Achard
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 6 z 14

Skocz do: