Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Grzybica pochwy - jak zapobiegać
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
łolcia

PostWysłany: Czw 07-12-2006, 16:00    Temat postu: Grzybica pochwy - jak zapobiegać Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

hej, w zasadzie możemy tutaj pisać również o doświadczeniach, związanych z grzybicą, leczeniem, czynnikach sprzyjajacych, problemach, objawach, wszystkim, co z nią związane.

ja, ponieważ doswiadczona baba juz jestem w tych klimatach (z czego jakos sie szczególnie nie cieszę), to daje pare rad, jak się ustrzec przed grzybkiem, a Wy ewentualnie dorzućcie coś od siebie Uśmiechnięta

tak więc, aby ograniczyć do minimum złapanie takich infekcji nalezy:
- likwidować wszelkie bakteryjne stany zapalne pochwy, wykluczyć istnienie wszelkich zmian nabłonka szyjki macicy, w tym ektopii gruczołowej
- unikać nadmiernej wilgotności okolicy narządów płciowych - nie można ubierać się zbyt ciepło, przesiadywać w mokrych ręcznikach itp
- higienę krocza po oddaniu stolca zawsze przeprowadzać od przodu ku tyłowi, gdyż zmniejsza to ryzyko przeniesienia grzybów z okolicy odbytu na srom
- nie czekać z rozpoczęciem leczenia - kobieta powinna sama już przy pierwszych niewielkich objawach zastosować krem p-grzybiczy np. clotrimazolum plus probiotyki dostępne bez recepty np. lacibios femina
- antybiotyki - po lub już w trakcie (w przypadku lacibis femina) ich zastosowaniu bezpieczniej od razu zastosować profilaktyczne preparaty z pałeczkami kwasu mlekowego, utrzymujace pH w pochwie na odpowiedni poziomie
- w okresie przedmiesiączkowym profilaktycznie dostarczać przez kilka dni środki zawierające pałeczki Doderleina czyli własnie preparaty probiotyczne
- można zastosować do 1-2 g doustnie witaminę C jako środek zakwaszający pochwę (jest tam wydzielana po podaniu doustnym)
- można stosować przy pogorszeniu się stanu przemywanie tantum rosa
- unikać środków chemicznych zwiększających nawilżanie pochwy - gdy jest taka potrzeba używać wyłącznie środków typu wazelina, tłuszcz roślinny lub olej mineralny
- stosunki tylko w prezerwatywie, pokrytej naturalnym środkiem j.w.
- utrzymywać właściwe, kwaśne środowisko pochwy, okresowo je kontrolować, choćby papierkiem lakmusowym w domu lub pH-metrem w gabinecie lekarskim. Stwierdzenie odchyleń w zakresie pH pochwy (norma 3,6-4,5 jednostek pH) nawet bez cech infekcji powinno być sygnałem ostrzegawczym i należy wtedy dążyć do przywrócenia prawidłowej biocenozy pochwy.

mam nadzieje, że się przyda Puszcza oko

Podpis "Mężczyźni nie potrafią poznać kobiet, ale wciąż próbują. Kromka chleba i dwa komplementy całkiem wystarczą kobiecie, aby przeżyć dzień." - Marcel Achard
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 07-12-2006, 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zawsze jak biorę antybiotyk to ochronnie zażywam również Lactovaginal.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

Jewel

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Świnia
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Czw 07-12-2006, 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Po prostu trzeba jeść bardzo dużo nabiału a w szczególności jogurty, które zawierają żywe kultury bakterii.

Grzybica bardzo często występuje po dłuższym okresie brania antybiotyków. Antybiotyki niszczą florę bakteryjną.

Podpis Serduszko Razem od 11.02.2005 Serduszko
Powrót do góry

agatka1984

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 08-12-2006, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie mogę myć części caiła intymnych mydłem, muszę specjalnym środkiem, bo od razu coś łapię.

I też czytałam, aby w celach profilaktycznych zawsze po stosunku się wysikać mocz wypłukuje bakterie.

Podpis Lepiej mądrze stać niż głupio biegać.
Jacek Gmoch
Powrót do góry

Jewel

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią 08-12-2006, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Prawda. Nie wolno myć mydłem części intymnych bo one obniżają pH no i w ogóle nie wolno trzymać moczu bo to powoduję rozmnażanie bakteri gramm.

Powrót do góry

agatka1984

PostWysłany: Pią 08-12-2006, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jewel gramm jakich? Bardzo szczęśliwa są bakterie gramm-dodatnie i gramm-ujemne Bardzo uśmiechnięta

Jacek Gmoch
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 08-12-2006, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agatka1984 napisała:
Ja nie mogę myć części caiła intymnych mydłem, muszę specjalnym środkiem, bo od razu coś łapię.

I też czytałam, aby w celach profilaktycznych zawsze po stosunku się wysikać mocz wypłukuje bakterie.

Ostatnio w tvp1 pan dr.ginekolog mówił, że najlepsze jest szare mydło...
zdziwiłam się bo myślałam, że płyny do higieny intymnej są najlepsze...
Powrót do góry

agatka1984

PostWysłany: Pią 08-12-2006, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nigdy jakoś nie próbowałam szarego mydła.

Jacek Gmoch
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 08-12-2006, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agatka1984 napisała:
Nigdy jakoś nie próbowałam szarego mydła.

Ja też nie, ale zastanawiam się czy może sobie nie kupić Białego Jelenia (czy jak to się nazywa). Uśmiechnięta W końcu to opinia lekarza ginekologa, chłop chyba się zna. Bardzo uśmiechnięta
Powrót do góry

agatka1984

PostWysłany: Pią 08-12-2006, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tam wolę żel do higieny intymnej- mi pasuje i ładnie pachnie.

A szare mydło jest zdrowe, bo nie zawiera żadnych wspomagaczy- środków zapachowych, barwników itp., a to ona działają na skórę drażniąco i wysuszająco, a nie substancje czynne mydła.

Jacek Gmoch
Powrót do góry

Jewel

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią 08-12-2006, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agatka1984 napisała:
Jewel gramm jakich? Bardzo szczęśliwa są bakterie gramm-dodatnie i gramm-ujemne Bardzo uśmiechnięta

Właśnie nie chcę za mądrej udawać i pisać głupot- nie pamiętam jakich Zakłopotana

Ja jestem wierna ziaji przeciwgrzybicznej- 500 ml kosztuje 8 zł ale rewelacja i super pachnie.

Powrót do góry

agatka1984

PostWysłany: Pią 08-12-2006, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja kupuję różne, teraz mam chyba Sorayę, ale niezbyt ciekawy zapach.

Jacek Gmoch
Powrót do góry

ptycha

PostWysłany: Sob 09-12-2006, 9:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A wiecie co mi kiedys ginekolog powiedzial? I zaznaczam, ze dobry ginekolog - nie powinno sie naduzywac wkladek higienicznych. Ponoc przez to, ze sa wyjalowione i pozniej wystarczy odrobina bakterii, zeby dostac grzybicy. A grzybica to choroba czystych ludzi.
Ja akurat bez wkladek nie potrafie sie obejsc.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 09-12-2006, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ptycha napisała:
A wiecie co mi kiedys ginekolog powiedzial? I zaznaczam, ze dobry ginekolog - nie powinno sie naduzywac wkladek higienicznych. Ponoc przez to, ze sa wyjalowione i pozniej wystarczy odrobina bakterii, zeby dostac grzybicy. A grzybica to choroba czystych ludzi.

Ja nie wyobrażam sobie nie nosić wkładek!!! Zszokowana
Już się tak przyzwyczaiłam...
Powrót do góry

agatka1984

PostWysłany: Sob 09-12-2006, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ptycha napisała:

Ej, to jest jedna ze zdobyczy cywilizacji, bez których nie potrafię się obejść. Jakby mi teraz wkładek zabrakło, to bym majtki zmieniała ze 4 razy dziennie Bardzo szczęśliwa

Jacek Gmoch
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 1 z 14

Skocz do: