Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Hity i kity w wyprawce
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Artykuły dziecięce
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 17:33    Temat postu: Hity i kity w wyprawce Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przyznaję, że ściągam temat z innego forum (na którym z kolei ktoś ściągnął z jeszcze innego Śmiejąca się )
Mi w zasadzie tak bardzo się już nie przyda, bo wszystko już mam, ale chętnie poczytam, a może komuś na przyszłość się przyda Uśmiechnięta

A więc czy kupiłyście coś dla swoich dzieci, co okazało się w użytku codziennym kopletną porażką?
A co z kolei jest dla Was absolutnym hitem, czyli rzeczą bez której nie mogłybyście się przy dziecku obejść?

Chodzi mi zarówno o danego typu ubranka, jak i zabawki, kosmetyki, pościel, laktatory, podgrzewacze i wszystko inne co jest związane z dzieckiem Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

kasiula37

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Strzałka Dla mnie Hitem jest Hustawka z Fisher Price.
Gdy miala miesciac zaczela sie w niej hustac.
Byl to dla niej raz na ziemi.
Zasypiała w niej a ja mialam spokuj mogłam cos zrobic w domu wiedzialam ze jest jej w niej wygodnie i ze z niej nie wypadnie.

Strzałka Teraz hitem dla mojej pół rocznej corki jest tel. komorkowy zabawkowy...ale wyglada jak prowdziwy bardzo go lubi - Ja sie b.ciesze bo moj telefon lezy wspokoju Puszcza oko

Strzałka A co do kitu to musze pomyslec ale troche rzeczy mi lezy np: lezaczek do kapieli Niezdecydowana
Powrót do góry

merkunek

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koza
Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią 02-06-2006, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jest to temat do przemyślenia...ale na pewno coś tu za chwile wpiszę, tylko podumac muszę...

Co prawda ta chwila mi trochę się wydłużyła, bo już jest sobota i to prawie 13-ta Puszcza oko ale piszę, więc to sie liczy:

Do hitów zaliczyłabym:
-leżaczek-bujaczek, bez niego niewiele bym mogła w domu zrobić Uśmiechnięta
-rożek usztywniany dla noworodka, fajny jest zarówno dla malucha, jak i dla rodziców, którzy moga pewniej trzymać bobasa (zwłaszcza tatusiowie)
-śpiworek do spania w łóżeczku, to dla dziecka, które nie śpi już w rożku, dzięki nim dziecko nie ma szans się rozkopać
-podgrzewacz, to już dla mam butelkowych
-karuzelka na łóżeczko, świetnie potrafi zająć nawet maleńkie
dziecko

Natomiast kity to:
-sterylizator, użyłam go zaledwie kilka razy, moim zdaniem sposób na wyciągnięcie kasy od niedoświadczonych mam
-pościel do łóżeczka, ja nie kupowałam, ale na pewno długo się nie przyda

jak mi coś jeszcze do głowy przyjdzie to uzupełnię listę Uśmiechnięta

Podpis Asia, żonka od 24.04.2004, mama Kubusia (ur. 13.01.06)
Szczęście we dwoje potrzebuje cichego gniazda...
Powrót do góry

pl35

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 05-06-2006, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Teraz naopiszę o kilku rzeczach - ale na pewno coś dopisz bo teraz nie pamiętam.

kity:
wanienka - baaaaaardzo krótko używałam a zajmuje dużo miejsca ( ale wiem ze niektórzy bardzo długo używają i nie wyobrażają sobie innej możliwości - każdy na swój sposób)
karuzela - poprostu kupiłam złą - jak się kupuje to trzeba na nią spojrzeć z pozycji leżacego dziecka
ceratka do łózeczka - jak spałyśmy razem na łóżku to też taką rozłożyłam. To było lato - boże ale sie spociłam - nigdy jyż nie zmuszę dziecka do spania na czymś takim
nakładki na piersi - ale takie plastikowe - to chyba facet wymyślił
koronkowy biustonosz do karmienia - przyklejał się do jeszcze wilgotnego sutka i oderwanie tej koronki było koszmarem - potem kupiłam gładkie ( trimpha i mather care - i były super)

hity:
pieluchy bella - dla mamy na czas połogu - podpaska była na 2 minuty
mała nocna lampka
leżaczek
huśtawka
mata
niańka elektryczna
fliper - taki fotelik do kąpieli w dużej wannie jak dziecko już siedzi
krem przeciw odparzeniom nivea
ochraniacze na szczebelki
termometr do kąpieli ( jak nie ma to mąż sprawdza wodę - dla mnie zawsze jest za zimna)
mydełko oilatum
butelki aventu - inne mi ciekły a te jakoś najmniej. I można przerabiać na niekapki
smoczki - gryzaczki aventu - inne w całości wpychała do buzi i jej utykały. Jeszcze nuk był fajny ale w pewnym momencia zaczął się dzaczać na policzkach
podgrzewacz philipsa na wyjazdy gdzie nie ma mikrofalówki albo kuchenki

jak mi się przypomni to pewnie coś dopiszę.
Powrót do góry

porky

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Pon 05-06-2006, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

HITY:
leżaczek Fisher Price
wanienka ze stelażem
chusteczki Nivea
maść Bepanthen

KITY:
sudocrem
Powrót do góry

maja

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 06-06-2006, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

a dlaczego SUDOCREM, jeśli wolno spytać - bo la mnie to najlepszy kremik do pupy pod słońcem
Powrót do góry

pl35

PostWysłany: Wto 06-06-2006, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A mi położna mówiła że aby sudocrem był skuteczny należy go stosować żadko. Jak lek a nie regularnie co zmiana pieluszki. Sama nie umiem powiedzieć nic na jego temat bo nigdy nie potrzebowałam go użyć ( choć stoi w szafce). Używam nivea a jak nam się pupa odparzyła to wziełam nivea z panhenolem i było posprawie.
Powrót do góry

maja

Zodiak: Strzelec

PostWysłany: Wto 06-06-2006, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

bo ja z innej beczki-opiekowałam sie starszą leżąca osobą i właśnie SUDOCREM okazał się pomocny i to bardzo
Powrót do góry

merkunek

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Wto 06-06-2006, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

maja napisała:
bo ja z innej beczki-opiekowałam sie starszą leżąca osobą i właśnie SUDOCREM okazał się pomocny i to bardzo

W szpitalach też go używają, on jest po prostu bardzo dobry i dla dzieci to też taka rewelacja Uśmiechnięta

Powrót do góry

porky

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Wto 06-06-2006, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

wydawał mi się za suchy, i wycieranie pupy, która po ostatnim umyciu została wysmarowana sudocremem, jeszcze bardziej ją podrazniało.

Jednak kilka znajomych chwali ten kremik.

Nam bynajmniej nie podpasował.
Powrót do góry

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna

PostWysłany: Sro 19-07-2006, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z mojego krotkiego doswiadczenia.
Kity:
- ubranka typu spioszki, body itp zapinane z tylu. Jakis kretyn to wymyslil. Trzeba przekladac dziecko zeby ubrac.
- kaftaniki. Jakos nie umiem ich uzywac. Mam wrazenie, ze ciagle sie podnosza do gory i marszcza z tylu. Zakladam tylko body.
- rozek w lato, szczegolnie takie jak teraz
- kapturki na piersi zakupione tutaj w aptece (w Polsce takich uzywalo sie 20 lat temu)

Hity:
- ubranka zapinane z przodu lub z boku, szczegolnie spiochy zapinane w jednej nogawce.
- lezaczek bujaczek
- male butelki Aventu (dlatego wlasnie, ze male)
- krem Bambino
- Balneum do kapieli
- Pampersy. Dla porownania poprobowalam innych pieluch i jednak Pampki sa najlepsze.
- termometr do kapieli
Powrót do góry

pl35

PostWysłany: Sro 19-07-2006, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A mi małe butelki AVENTu sprawdzają się od niedawna od kiedy zuza sama trzyma flaszkę. Głównie używałam średnich ( tyle że ja karmiłam przez 3 miesiące i wcześniej nie potrzebowałam). Za to tą największą - użyłam raz.
Termometr do kąpieli jest super - ja nie umiem na "łokieć " nalać odpowiedniej wody. A mój mąż bez problemu.
Jeśli chodzi o pampersy to faktycznie - najlepsze( szkoda że perfumowane). Jednak często w dzień zakładam tescowe lub z roosmana. Jedne i drugie fioletowe. Też są niezłe - ale na noc chyba za mało chłonne.
Powrót do góry

merkunek

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Sro 19-07-2006, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Paula, mi też się wydawało, że śpiochy to kit, ale przyszło ciepło i zamieniłam na noc śpiworek Kubiego właśnie na śpioszki - rewelacja Uśmiechnięta!!!

Powrót do góry

pl35

PostWysłany: Czw 20-07-2006, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ze śpioszków korzystałam troszkę póżniej - jak Zuza zaczęła raczkować. Pajacyk się wtedy nie sprawdzał.
Powrót do góry

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna

PostWysłany: Czw 20-07-2006, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak bylo chlodno to moja Mayka tez spala w spioszkach.
Ma tendencje do rozkopywania sie wiec wiedzialam, ze nie zmarznie, nawet jak sie odkryje.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Artykuły dziecięce Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

Skocz do: