Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Irlandia
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zagranica
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zuza

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sob 23-09-2006, 10:09    Temat postu: Irlandia Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jest tu ktoś z "zielonej wyspy" ?
Ja z mężem jestem tu prawie rok (tzn mąż rok i miesiąc, mi minie rok w listopadzie Uśmiechnięta ) Oboje pracujemy, wynajmujemy dom, kupiliśmy samochód .. ogólnie łatwiej się nam tu żyje niż w Polsce. No i teściowa tak daleko Złośliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Kasia

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Koza
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sob 23-09-2006, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem Bardzo uśmiechnięta
Jestem tu dopiero od dwóch miesięcy.
K. przyjechał tu szybciej i pracuje. Później ściągnął mnie z córeczką Uśmiechnięta
Na razie nie pracuję, zajmuję się dzieckiem w domu.
Masz rację, że tu się żyje łatwiej Bardzo uśmiechnięta

Podpis Jeszcze 12 dni Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 24-09-2006, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja co prawda nie z Irlandii, ale z polnocnej Anglii.
Jestesmy tutaj z mezem prawie 2 lata. W czerwcu urodzila sie nasza coreczka. Do listopada jestem na urlopie macierzynskim, a potem wracam do pracy na czesc etatu. Zycie tutaj jest latwiejsze jesli chodzi o finanse. Tylko czasem tesknota...
Pozdrawiam. Uśmiechnięta
Powrót do góry

zuza

PostWysłany: Nie 24-09-2006, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O tak tęsknota potrawi czasem człowieka dobić Smutna w tym tygodniu miałam właśnie dzień pt. "jest mi źle" ....
Ja na szczęście mam tu jeszcze siostrę i szwagra ... także nie jest najgorzej Uśmiechnięta
Powrót do góry

Kasia

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pon 25-09-2006, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja, oprócz tego, że mam tu partnera i dziecko, mam jeszcze siostrę. Z tym, że ona przeprowadza się teraz do Limerick, no ale jak coś, to jest niedaleko. Moi rodzice strasznie przeżyli zwłaszcza rozstanie z Alą.
A jak długo zamierzacie tu zostać? I dlaczego opusciłyście nasz wspaniały raj nad Wisłą?

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 25-09-2006, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

fajnie Wam Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Wto 26-09-2006, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja koleżanka zastanawia się nad wyjazdem do Irlandii. Dziweczyny jakie tam panują warunki jeśli chodzi o pracę i traktowanie Polaków?

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Kasia

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Wto 26-09-2006, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
Moja koleżanka zastanawia się nad wyjazdem do Irlandii. Dziweczyny jakie tam panują warunki jeśli chodzi o pracę i traktowanie Polaków?

Irlandczycy raczej lubią Polaków i cenia ich za pracowitość. Sporadyczne są przypadki, że Polacy w miejscu pracy nie mogą rozmawiać po polsku. Oczywiście pracodawca nie ma prawa tego zakazać i powinno to być od razu zgłaszane do SIPTU (związki zawodowe).
Jeśli chodzi o znalezienie pracy, to teraz jest najlepszy czas. Studenci wyjechali i jest mnóstwo wakatów. No, ale trzeba znać chociaż troche język.

Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 26-09-2006, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki piękne. Ona myslała tak po Świętach pojechać, jesli do tego czasu nic się nie zmieni w jej sytuacji zawodowej.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

zuza

PostWysłany: Wto 26-09-2006, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kasia, to twoja siostra będzie blisko mnie Uśmiechnięta ja mieszkam 30 km od Limericku.
My na razie nie myślimy o powrocie do Polski, wręcz przeciwnie ... za rok chcemy starać się o kredyt na kupno domu Uśmiechnięta no ale zobaczymy co z tego będzie, na razie odkładamy pieniążki.
Powód wyjazdu? Oczywiście strona finansowa. Mąż miał zarobki nie najgorsze, ale ja pracowałam za minimum. Mieszkaliśmy z teściową Neutralna z marnymi szansami na swoje mieszkanie ... o dziecku nawet nie myśleliśmy, bo za co utrzymać ? Mój szwagier, przy pomocy znajomego, przyjechał tu w lutym zeszłego roku, obiecał, że gdy będzie widział o pracy dla mojego męża da znać no i spełnił swoją obietnicę Uśmiechnięta
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 26-09-2006, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuza gratuluje. W dzisiejszych czasach, juz coraz rzadziej można liczyć nawet na taka zyczliwość jakiej udzielił wam, Wasz kolega. Ściskam mocno za Was kciuki i życzę powodzenia.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

zuza

PostWysłany: Wto 26-09-2006, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell, dziękuje Uśmiechnięta mocno zaciśnięte kciuki zawsze się przydają Puszcza oko
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 27-09-2006, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuza, ja tez nie z zielonej wyspy, ale z polnocno - wschodniej Anglii, ale jakby nie patrzec czas mamy teraz ten sam Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

zuza

PostWysłany: Czw 28-09-2006, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka Bardzo szczęśliwa
Za kilka dni przylatuje do mnie koleżanka z narzeczonym w odwiedziny Uśmiechnięta już nie mogę się doczekać ! mam nadzieję że przynajmniej nie będzie padało, żeby mogli co nieco zobaczyć ...
Powrót do góry

Kasia

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Czw 28-09-2006, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tutaj z tą pogodą rzeczywiście jest tak, że nic nie można zaplanować. My chcemy w weekend wybrać się nad morze, ale jak znam moje szczęście, to będzie padało i wiało Smutna

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zagranica Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

Skocz do: