Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ja rzucić palenie papierosów?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zuzia Fruzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pon 09-05-2011, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zachęcam do lektury. Przeczytaj książkę to się dowiesz. Zapewniam, że nie ma nic wspólnego z czarną magią, jest natomiast niesamowicie logiczna w swej prostocie i jasności przekazu.

Podpis Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić,
bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny.
(Hemingway)
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 22-06-2011, 6:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam radę dla rzucających Uśmiechnięta.
W aptekach jest dostępny lek na rzucanie palenia- przeważnie musi go przepisać lekarz, który musi nas zbadać, żeby zobaczyć czy nie ma przeciwwskazań do jego stosowania. Mój K. dowiedział się o tych tabletkach od kolegi, lekarz mu je przepisał.
Bierze je od niedzieli (na początku brał 6 tabletek, potem 5,4,3 i się schodzi chyba do dwóch dziennie) i w niedzielę zapalił tylko 2 papierosy (wcześniej palił z Cool. Cały czas bierze te tabletki, z tym że teraz pali tylko 1 papierosa. Kuracja każe zrezygnować z palenia całkowicie na 6 dzień. I z tego co mówi K. w ogóle go do palenia nie ciągnie, a i sam papieros nie smakuje tak jak zwykle. Ja jestem pełna nadziei, że w końcu się uda, bo te wszystkie gumy, plastry itp. nic nie pomagały.

Tabletki nazywają się Tabex i miesięczna kuracja (100 tabletek) kosztowała 50zł. Poczytajcie sobie o nich lub pogadajcie z lekarzem, bo moim zdaniem warto Uśmiechnięta.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

dugla

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Czw 17-05-2012, 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mala_mama napisała:
Mój kolega z pracy pali e-papierosa, na początku opinie ludzi były różne, że gadżet, że lans, że jak tak w pracy, ale teraz już wszyscy się przyzwyczaili do tego jego silvra, nikogo już nie dziwi, a lepiej, żeby palił takiego elektronicznego, niż wychodził co pół godziny na dymka, w każdym razie nikomu to nie przeszkadza, a jemu pomaga, bo zwykłych papierosów nie pali, więc to dobry układ.

Kiedy ja po raz pierwszy zobaczyłam mojego znajomego z takim dziwadełkiem jeszcze z lampką zapalającą się, kiedy on się zaciągał, to też byłam zdziwiona, bo w sumie nie bardzo kojarzyła co to jest, jak działa, i parafrazując panie od "marihunalenu", - komu to potrzebne?Puszcza oko I tak jak piszesz - przyzwyczaiłam się, obeznałam, pierwsze zdziwienie minęło. Puszcza oko

gieniusia napisała:
E-papieros to wbrew pozorom też papieros, ale zdrowszy, bo ma w składzie czystą nikotynę, bez substancji smolistych. Ale smakuje jak szisza, więc lepszy niż normalny papieros. No i co najważniejsze dla mnie, ręce potem nie śmierdzą. Uśmiechnięta
Mój tata też kiedyś się w to bawił i nawet ograniczył palenie zwykłych papierosów do 1-3 dziennie, co przy jego paleniu było nie lada wyczynem. Ale potem mu się e-papieros zepsuł, reklamacji nie uznali i się zraził i rzucanie palenia szlag trafił. Niezdecydowana

Sama nazwa e-papierosa wskazuje jednak, że to jest papieros. Puszcza oko A palisz normalnie tę e-fajkę, czy tak okazjonalnie zasmakowałaś? Szkoda, że Twój tata porzucił terapię elektroniczną, skoro na początku wszystko wyglądało dobrze... Może warto kolejny raz spróbować?

Podpis I mówią mi,
Że Ty, że Ty chcesz więcej,
I cóż i cóż, że to co masz
Dla Ciebie jest w sam raz.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 17-05-2012, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dugla napisała:
A palisz normalnie tę e-fajkę, czy tak okazjonalnie zasmakowałaś?

Okazjonalnie. Puszcza oko Miał w domu, więc spróbowałam.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

temida

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 29-05-2012, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny, a znacie jakieś sensowne e-papierosy, nie mam na myśli chińskich bubli, które się raz dwa rozwalają. Podobno to jeszcze gorzej, kiedy ktoś się przerzuca na papierosy elektroniczne, a one się psują - i wtedy zniechęcają palacza do podjęcia kolejnych prób rzucania palenia. Ktoś wcześniej wspomniał o silvrze, wyszperałam ecisa, milda, macie może pojęcie, które fajki w takim średnim przedziale cenowym są najlepsze? Czy raczej tak jak ja, nie macie takiej wiedzy?Puszcza oko

Podpis Two halves make a whole
Two hearts make a soul
Powrót do góry

Smerfetka007

Zodiak: Lew

PostWysłany: Pon 10-09-2012, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny, mojemu mężowi niestety nie udało się rzucić - wytrzymał ok. 5 tygodni. Ostatnio zastanawiał się nad e-papierosem. Myślę by kupić mu na urodziny, ale na co właściwie zwracać uwagę przy zakupie? I czy to naprawdę pomaga?

Podpis Codziennie budze sie piękniejsza, ale dzis to juz przesadziłam... Puszcza oko
Powrót do góry

raflo

Zodiak: Baran
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pon 10-09-2012, 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie pale 2 dzień. Pierwszy był lajtowy bo jeszcze głowa bolała po weselu Bardzo szczęśliwa . Dziś troche gorzej ale daje rade. Uważam że jak rzucać to tylko odrazu i bez żadnych zamienników ale to tylko indywidualna kwestia. Raz kiedyś rzucałem dla kobiety i to też dpbry powód pozbycia się tego daremnego nałogu. Złośliwa
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Pon 10-09-2012, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smerfetka007 napisała:
Dziewczyny, mojemu mężowi niestety nie udało się rzucić - wytrzymał ok. 5 tygodni. Ostatnio zastanawiał się nad e-papierosem. Myślę by kupić mu na urodziny, ale na co właściwie zwracać uwagę przy zakupie? I czy to naprawdę pomaga?

Dorabialam sobie niedawno jako pracownik obslugi klienta w sklepie z e-papierosami. Po pierwsze musisz wiedzieć jak dużo pali twój mąż. Generalnie jest taka zasada, że im więcej pali tym musicie kupić bardziej wytrzymałą baterię. Taki e-papieros składa się z akumulatora, atomizera( grzałki) oraz ustnika. Płyn nikotynowy znajdujący się w ustniku jest podgrzewany w momencie zaciągania przez atomizer i powstaje para, która imituje dym z prawdziwego papierosa. To nie pachnie, smakuje w zalezności od smaku zakupionego płynu.
Co to daje? Po pierwsze do organizmu dostarczana jest nikotyna ale bez substancji smolistych, które są odpowiedzialne za wywoływanie wielu chorób. Nasz organizm uzalezniony jest przecież tylko i wyłącznie od nikotyny a nie od tych substancji, których nie potrzebuje. A to e-papieros mu dostarcza. A nikotyna sama w sobie jest uzależniająca ale nie tak szkodliwa jak w połączeniu z substancjami smolistymi. Palacz jest zadowolony bo dostarcza nikotyne do organizmu jednocześnie go nie trując. Nie ma tego okropnego zapachu bo para jest bezwonna. Koszt eksploatacji nie jest wcale duzo bo ogranicza się do kupowania płynów nikotynowych, które kosztują 20-30 zł i starczają na tydzień, dwa. Zalezy jak dana osoba pali. Raz na pół roku wymienia się atomizer. Kosztuje w granicach 50zł.

Są rózne płyny - od standardowych, które smakują jak normalne papierosy po owocowe i słodkie jak ciasteczka. Złośliwa
Kupując płyn wyjściowy nalezy zastanowić się jakie papierosy do tej pory palił Twój mąz. Jak palił lighty to niech sobie weźmie na początek płyn z 11 miligramami nikotyny. Jak palił czerwone to 18 miligramów. Więcej nie radzę bo się udusi.
Są rózne zestawy e-papierosów i rózne marki. Polecam markę Trendy i Volish. Z tym że Volisha są droższe a niekoniecznie lepsze. Trendy ma zestawy w granicach 250 zł. Masz tam dwa e-papierosy już gotowe do palenia. Do każdego masz dodatkowe ustniki i etui. Płyn dokupuje się oddzielnie. Zestaw nazywa się Ego T i jest dla takich bardzo wytrawnych palaczy, którzy palą powyżej paczki dziennie. Jak pali mniej to polecam zestaw V-go. Jest dużo bardziej wygodny bo e-papieros jest mniejszy, jest tańszy bo kosztuje ok. 200 zł no i bateria również starcza na długo.
Najlepiej pójść na stoisko i wypróbować. Może się okazać, że to Twojemu mezowi nie podchodzi i wywalicie pieniądze w błoto. A tak pójdzie, sprzedawca mu założy testowy ustnik i sobie popali. I zobaczy wtedy czy mu to zastąpi papierosa czy nie. Zalet tego jest naprawdę wiele i warto spróbować.
Niespodzianki Smerfetka to ja bym nie robiła bo na tym się mozna przejechać. Idź z nim niech sobie zobaczy, bo szkoda pieniędzy jak się okaze, że mu to nie podchodzi.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Smerfetka007

PostWysłany: Pon 10-09-2012, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Uśmiechnięta Ja sugerując się jedynie "popularnością" wsród kupujących myślałam o takim: /link/ , ale chyba faktycznie musiałby sobie najpierw wypróbować bo nigdy nie używał. Może się okazać, że ja kupię a on i tak będzie sięgał po normalne fajki.

Podpis Codziennie budze sie piękniejsza, ale dzis to juz przesadziłam... Puszcza oko
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Pon 10-09-2012, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smerfetka007 napisała:
Oczko dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Uśmiechnięta Ja sugerując się jedynie "popularnością" wsród kupujących myślałam o takim: /link/ , ale chyba faktycznie musiałby sobie najpierw wypróbować bo nigdy nie używał. Może się okazać, że ja kupię a on i tak będzie sięgał po normalne fajki.

To jest to samo co ma Trendy. Oni mają chyba dłuższą gwarancję o 3 miesiące na baterie. Ale głowy nie dam. Generalnie nie radzę z allegro nic kupować bo jak kupisz w punkcie to masz przynajmniej pewność że ci reklamacje przyjmą i dadzą zapasowego na czas naprawy w razie czego. A tak to czekasz na naprawę, a palić się nadal chce. Złośliwa O ile Ci go przyjmą do naprawy.

Powrót do góry

zielonookaa

PostWysłany: Pią 14-09-2012, 6:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wielu mich znajomych w pracy rzuciło palenie dzięki tabletkom Tabeks. Początkowo nie chciałam w nie wierzyć. Dopiero gdy jeden znajomy, który palił jednego za drugim dzięki nim nie pali uwierzyłam w moc ich działania.
Powrót do góry

Smerfetka007

PostWysłany: Pią 14-09-2012, 6:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

zielonookaa napisała:
Wielu mich znajomych w pracy rzuciło palenie dzięki tabletkom Tabeks. Początkowo nie chciałam w nie wierzyć. Dopiero gdy jeden znajomy, który palił jednego za drugim dzięki nim nie pali uwierzyłam w moc ich działania.

Mój tata brał, ale niestety pali nadal. Więc nie działają na wszystkich.

Powrót do góry

zielonookaa

PostWysłany: Pią 14-09-2012, 7:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smerfetka007 napisała:
Mój tata brał, ale niestety pali nadal. Więc nie działają na wszystkich.

Oj to nie wiem. Ja tam w sumie najbardziej wierzę w silną wolę, a nie te plastry, tabletki, itp.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 14-09-2012, 7:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jakoś nie wierzę w te wszystkie wspomagacze, według mnie to silna wola ma tu wpływ.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 03-05-2014, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niedawno słyszałam opinię, że e-papierosy są trucizną. Moja siostra np. miała brzydki kaszel od nich. Jak przestała je palić, kaszel ustąpił.
Co do samego rzucania, to ja też twierdzę, że silna wolna jest najbardziej potrzebna, bo jak nie ma determinacji w palaczu to nic nie pomoże. Uśmiechnięta

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: