Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak długo bierzecie tabletki antykoncepcyjne?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Brałam 2 lata tabletki. Potem odstawiłam całkowicie antykoncepcje.
Nie ma co się bać konsekwencji, wystarczy się regularnie badać.

No i oczywiście nie ma żadnego znaczenia ile się bierze tabletki, nie wpływa to na płodność.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Anna26

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gizmowa napisała:

No i oczywiście nie ma żadnego znaczenia ile się bierze tabletki, nie wpływa to na płodność.

I to chyba chciałam najbardziej usłyszeć.

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

Namiastka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No i co ja mam począć Dziewczyny?
Wiadomo, seks będzie, ale jest on sporadyczny, dlatego te wątpliwości.

Podpis * 04.04.2006 - Puszcza oko
* 11.02.2011 - Uśmiechnięta
* 16.08.2011 - Serduszko Serduszko
* 04.05.2012 - Serduszko Serduszko Serduszko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Namiastka napisała:
Ja biorę już od kilku lat, dokładnie nie pamiętam.
Jeśli mogę tutaj napisać - może mi coś doradzicie. Ostatnio analizujemy z moim Połówkiem czy jest sens brania tabsów. Otóż niestety prawdę mówiąc rzadko "to" robimy, bo nie mamy na to możliwości, nie mieszkamy razem, czasem jak jesteśmy w weekend ze sobą, to nie zawsze nie mamy ochoty, mi spadło libido do 0, i tak w kółko. Zastanawiamy się, czy jest sens brania tabletek. Tylko, że za rok będziemy już małżeństwem i wiadomo będziemy mieli siebie na okrągło, a dziecka póki co nie planujemy. No i co dziewczyny radzicie - zrobić przerwę na rok, czy nie opłaca się jej robić w sensie pojawienia się ewentualnych zaburzeń?

Jak uważasz. Ja się pewniej czułam biorąc tabletki, mimo, iż też rzadko się kochaliśmy. Lepszy komfort psychiczny + reguluje okres, w moim przypadku też stał się bezbolesny.

Musisz sie sama zastanowić czy chcesz już brać czy wolisz poczekać. To zawsze jest dodatkowy koszt.
Powrót do góry

Namiastka

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie kasa boli, bo tabsy kosztują 50 zł. Poza tym myślałam, że skoro z nich często nie korzystamy, to czy jest sens się nimi faszerować i możliwe, że źle ingerować na organizm.

Powrót do góry

floo

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja brałam 2 lata- gin polecił mi przerwać nawet na jedno opakowanie aby zobaczyć czy pojawi się miesiączka Uśmiechnięta od tamtej pory się nie zmobilizowałam aby wziąć następne opakowanie.

Ale planuje iść może w przyszłym miesiącu po receptę Bardzo szczęśliwa .
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Namiastka a jakie ty tabsy bierzesz?

Moim zdaniem skoro rzadko się kochacie to mozesz zrezygnować z tabsów i zastąpić je prezerwatywą. A jak zaczną się bardziej regularne stosunki to wtedy wrócić do tabsów.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Namiastka

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Obecnie biorę Qlairę i dobrze się z nią czuję. No właśnie myślimy nad prezerwatywami, choć wiadomo nie ten komfort.

Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak właśnie myślałam widząc cenę. Ja Ci odradzam te tabsy. Szczególnie jesli nie miałaś przed braniem żadnych innych dolegliwości i jest stosowana tylko jako antykoncepcja. Jak to powiedział mój gin zdrowa, młoda kobieta nie powinna ich brać bez wyraźnych wskazań.
Mi tak namieszała w organizmie, że hormony całkiem się rozregulowały. A na początku brania też myslałam, że jest ok. Przewraca oczami

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Namiastka ja powiem Ci ze swojego doświadczenia. Przez dwa lata brania tabletek seks był bardzo rzadko jednak stosowałam je ze względu na silne bóle miesiączkowe i robiłam to dla siebie. Jeżeli nie masz takiej potrzeby to zrób tą roczną przerwę- organizm "odpocznie". Puszcza oko
Powrót do góry

Namiastka

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Efrell, ale mi nic po nich nie jest, a biorę już z rok czasu je albo dalej.

Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Namiastka napisała:
Efrell, ale mi nic po nich nie jest, a biorę już z rok czasu je albo dalej.

Efrell przecież napisała, że tez się z nimi dobrze czuła, a Meksyk wyszedł dopiero podczas badań.
Robiłas jakies kontrolne badania wątroby, itp?
Ja bym chyba się na Twoim miejscu wstrzymała z tabletkami i poki co zastąpiła je prezerwatywami. Owszem komfort nie ten, ale skoro rzadko w ogóle do czegoś dochodzi to przeżyjecie te kilka(naście) miesięcy. Puszcza oko

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

justinkowa

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Wąż
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja biorę tabletki od 2 lat, wciąż te same. Czuje się po nich bardzo dobrze. A co do płodności to nie ma znaczenia ile lat bierzesz tabletki. kończy Ci się opakowanie, dostajesz miesiaczke i jeśli nie zaczniesz kolejnego, Twój cykl wraca do normy.

Podpis Żyję chwilą. Lubię to.
17.01.2010- tak. Zakochany
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

adzia88 napisała:
Efrell przecież napisała, że tez się z nimi dobrze czuła, a Meksyk wyszedł dopiero podczas badań.
Robiłas jakies kontrolne badania wątroby, itp?
Ja bym chyba się na Twoim miejscu wstrzymała z tabletkami i poki co zastąpiła je prezerwatywami. Owszem komfort nie ten, ale skoro rzadko w ogóle do czegoś dochodzi to przeżyjecie te kilka(naście) miesięcy. Puszcza oko

Małe sprostowanie nie podczas badań, a zaczął się po ok. roku stosowania. Przez 3 miesiące się męczyłam, w końcu poszłam do gina i jak zmieniłam tabsy to uwierzyć nie mogłam, że się można normalnie czuć. Przewraca oczami Ale zapraszam na temat tego do wątku o Qlairze , tam również o tym pisałam.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

jagoda23

Zodiak: Bliźnięta

PostWysłany: Czw 30-06-2011, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Biorę już ponad rok Yaz, wcześniej brałam też ponad rok inne.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

Skocz do: