Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Jak długo bierzecie tabletki antykoncepcyjne?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
may
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 30-06-2011, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja biorę dopiero 4 opakowanie. Uśmiechnięta Novynette.
My też normalnie nie kochamy się często, bo widujemy się tylko w weekendy w czasie roku szkolnego. Ale z tabletkami czuje się o wiele pewniej.
I tak jak w przypadku Gizmowej zapomniałam co to znaczy zwijać się z bólu w czasie tych dni. Puszcza oko

Podpis 05.11.2007 - Jesteśmy razem! inlove
01.06.2010 - Zaręczyny! inlove
08.09.2012 - Powiemy "TAK" inlove
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Maja_82

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 30-06-2011, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Namiastka napisała:
Obecnie biorę Qlairę i dobrze się z nią czuję. No właśnie myślimy nad prezerwatywami, choć wiadomo nie ten komfort.

Ja bym na Twoim miejscu zrezygnowała, co do prezerwatywy też jesteśmy na nią skazani. Tabletek na razie mi żadnych nie przepiszą, bo i po co? Skoro chce być matką, a organizm musi swoje odczekać.
Powrót do góry

Izka203

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sob 02-07-2011, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja biorę Kontracept dwa lata. Czuję się dobrze i pewnie co najważniejsze, a co do konsekwencji hmmm myślę, że te tabletki z mniejszą ilością hormonów, które obecnie są na rynku nie szkodzą tak jak te 40 lat temu...Ale niestety większość kobiet nadal uważa, że to coś złego, a to nieprawda.

Podpis W życiu piękne są tylko chwile...
Powrót do góry

jagoda23

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Nie 03-07-2011, 7:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zgadzam się, poza tym co teraz nie szkodzi nam? Wszystko. Nie tylko tabletki anty. Ja mimo, że nie jestem za faszerowaniem się takimi rzeczami to jestem odpowiedzialna i po prostu wiem, że na drugie dziecko narazie pozwolić sobie nie możemy i stąd moja decyzja o anty.
Powrót do góry

Agasia

PostWysłany: Nie 03-07-2011, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Namiastka napisała:
Ja biorę już od kilku lat, dokładnie nie pamiętam.
Jeśli mogę tutaj napisać - może mi coś doradzicie. Ostatnio analizujemy z moim Połówkiem czy jest sens brania tabsów. Otóż niestety prawdę mówiąc rzadko "to" robimy, bo nie mamy na to możliwości, nie mieszkamy razem, czasem jak jesteśmy w weekend ze sobą, to nie zawsze nie mamy ochoty, mi spadło libido do 0, i tak w kółko. Zastanawiamy się, czy jest sens brania tabletek. Tylko, że za rok będziemy już małżeństwem i wiadomo będziemy mieli siebie na okrągło, a dziecka póki co nie planujemy. No i co dziewczyny radzicie - zrobić przerwę na rok, czy nie opłaca się jej robić w sensie pojawienia się ewentualnych zaburzeń?

Ja mam podobny teraz dylemat do Ciebie: już długo biorę tabletki anty i dobrze się po nich czuje ale zauważyłam, że robią mi się plamy na twarzy Smutna . Poza tym libido spadło do poziomu 0 i nie mam ochoty na nic Smutna. Ślub mamy za rok i boję się tego odstawienia teraz (żeby nie było wpadki bo po ślubie to i tak bym odstawiła) i nawet wahałam się czy nie poczekać jeszcze rok ale postanowiłam, że jak skończę to opakowanie to przestaje je brać. Poczułam, że przyda mi się przerwa żeby organizm odpoczął, no i muszę zrobić badania na wątrobę bo pojawiły się te plamy. Mam nadzieje, że libido wróci do normy bo to takie błędne koło w tym momencie jest z tym wszystkim.

Powodzenia w podjęciu decyzji Uśmiechnięta.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 03-07-2011, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Plamy moga sie robić od wystawiania twarzy na słońce. Puszcza oko
Mnie się takie robiły, albo całkiem jasne placki zostawały, albo ciemniejsze plamy.

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

Namiastka

Zodiak: Byk

PostWysłany: Nie 03-07-2011, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agasia napisała:
Ja mam podobny teraz dylemat do Ciebie: już długo biorę tabletki anty i dobrze się po nich czuje ale zauważyłam, że robią mi się plamy na twarzy Smutna . Poza tym libido spadło do poziomu 0 i nie mam ochoty na nic Smutna. Ślub mamy za rok i boję się tego odstawienia teraz (żeby nie było wpadki bo po ślubie to i tak bym odstawiła) i nawet wahałam się czy nie poczekać jeszcze rok ale postanowiłam, że jak skończę to opakowanie to przestaje je brać. Poczułam, że przyda mi się przerwa żeby organizm odpoczął, no i muszę zrobić badania na wątrobę bo pojawiły się te plamy. Mam nadzieje, że libido wróci do normy bo to takie błędne koło w tym momencie jest z tym wszystkim.

Powodzenia w podjęciu decyzji Uśmiechnięta.

No ja już decyzję podjęłam. Odstawiam tabletki do maja 2012. Później się zobaczy, dziecka od razu nie chcemy mieć, ale zobaczymy, jak nam minie ten rok bez tabsów. Puszcza oko

Podpis * 04.04.2006 - Puszcza oko
* 11.02.2011 - Uśmiechnięta
* 16.08.2011 - Serduszko Serduszko
* 04.05.2012 - Serduszko Serduszko Serduszko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Agasia

PostWysłany: Nie 03-07-2011, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Namiastka zobaczymy jak to będzie bez nich. Ja mam wrażenie, że mój organizm "odpocznie".

Van'yess kilka osób powiedziało mi, że to mogą być wątrobowe plamki to co ja mam. Ale szczerze mówiąc mam nadzieje, że masz racje i że to od słońca i że z wątrobą jest ok.
Powrót do góry

Namiastka

Zodiak: Byk

PostWysłany: Nie 03-07-2011, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agasia napisała:
Namiastka zobaczymy jak to będzie bez nich. Ja mam wrażenie, że mój organizm "odpocznie".

Van'yess kilka osób powiedziało mi, że to mogą być wątrobowe plamki to co ja mam. Ale szczerze mówiąc mam nadzieje, że masz racje i że to od słońca i że z wątrobą jest ok.

Się okaże. Puszcza oko
A odnośnie tych plamek - lepiej tego nie bagatelizuj. Ja robiłam sobie badania kontrolne i wiem, że u mnie wszystko w porządku. Lepiej zrób badania.

Podpis * 04.04.2006 - Puszcza oko
* 11.02.2011 - Uśmiechnięta
* 16.08.2011 - Serduszko Serduszko
* 04.05.2012 - Serduszko Serduszko Serduszko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 03-07-2011, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agasia, ja nie wiem jak wyglądają Twoje plamy - idź zrób badania i po kłopocie. Puszcza oko

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Nie 03-07-2011, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agasia napisała:
Poza tym libido spadło do poziomu 0 i nie mam ochoty na nic Smutna.

Między innymi dlatego również podjęłam decyzję o zmianie tabletek na krążek, po którym było fajnie na początku ale potem coraz gorzej. Teraz już miesiąc czyszczę organizm mam nadzieję, że będzie coraz lepiej.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

Agasia

PostWysłany: Pon 04-07-2011, 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van'yess napisała:
Agasia, ja nie wiem jak wyglądają Twoje plamy - idź zrób badania i po kłopocie. Puszcza oko

No wiem, wybieram się w najbliższych dniach. Mam je już jakiś czas ale są małe więc nie zwracałam uwagi ale jednak je widać i najwyższy czas to skontrolować (i zlikwidować o ile się da Diablica lub Bardzo wściekła ).
Powrót do góry

wonderofnature

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 05-07-2011, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja biorę Novynette od 7 lat z jedną przerwą chyba półroczną. Bardzo dobrze się po nich czuję, nie przytyłam, aczkolwiek cera też mi się nie poprawiła. Jestem z nich bardzo zadowolona. Moja gin nie zaleca robić przerw, podobno to zaburza wszystko, nawet mi to wyrysowała Uśmiechnięta . Także jeśli zdecyduję się na dziecko, odstawię i po jakimś pół roku zacznę starania, bo tak od razu po odstawieniu nie wolno (tak słyszałam).

Podpis "Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Powrót do góry

afadro

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sro 06-07-2011, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja dopiero około 2 lata biorę pigułki. Zmieniałam je z harmonetu na sylvie20, ale ciąg był zachowany, więc te dwa lata bez przerw. Ciężko byłoby mi teraz je odstawić, jednak taka forma antykoncepcji do duży luksus, zwłaszcza że dobrze się po nich czuję.
Powrót do góry

Agasia

PostWysłany: Pią 15-07-2011, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pisałam niedawno, że postanowiłam przestać brać tabletki ale jednak będę je brała jeszcze 2 miesiące bo mam wykupione jeszcze 2 opakowania także szkoda mi ich nie zużyć. Ale po tym czasie już nie wykupuje więcej tylko zrobię przerwę.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

Skocz do: