Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak długo bierzecie tabletki antykoncepcyjne?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 15-07-2011, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja biorę już jakieś 4 lata. Na początku Novynette pół roku, później 3.5 roku plastry, a teraz po 3 miesięcznej przerwie zacznę krążki Nuva Ring.
Zobaczymy, czy mi przypasują.
Podczas tego całego brania, miałam wcześniej 5 miesięcy przerwy.

A odstawić zamierzam za jakieś 2 lata.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Pon 18-07-2011, 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

landrynka1732 napisała:
a teraz po 3 miesięcznej przerwie zacznę krążki Nuva Ring.
Zobaczymy, czy mi przypasują.

Landrynko Dla mnie na początku były super te krążki, ale po pewnym czasie, miesiąc czy dwa, miałam już dość. Wiecznie zmęczona, wiecznie śpiąca i nie chciało mi się nic.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 18-07-2011, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzidziu, ja słyszałam różne opinie. Twoją też biorę pod uwagę, bo ogólnie hormony różnie wpływają na organizm. Mam nadzieję, że nic mi nie będzie, bo po tabletkach i plastrach było super. Także zdam relację jak zacznę Uśmiechnięta.
Jak nie podpasują, to wrócę do plastrów Bardzo szczęśliwa.
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 19-07-2011, 6:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

landrynko Oby Ci się nic nie działo. Mi też przez długi okres czasu zażywania tabletek było naprawdę świetnie. Ale potem zaczęły się cyrki.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 19-07-2011, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie po 3.5 roku plastrów zaczęły się plamienia, lekarz powiedział, że potrzebna jest przerwa, więc zrobiłam 3 miesiące. WIęc wiem co za cyrki...
Teraz czekam na Małpa, ale spóźnia się już 3 dni, więc muszę być cierpliwa, żeby sprawdzić te krążki Uśmiechnięta.
Powrót do góry

Kropa

PostWysłany: Czw 21-07-2011, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No cóż skasowałam swój post- sorki

Podpis Wierzę, że cuda się zdarzają.

Ostatnio zmieniony przez Kropa dnia Pią 22-07-2011, 11:11, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Pią 22-07-2011, 7:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kropa w innym wątku pisałyśmy, że kontrolujemy wątrobę robiąc badanie krwi- Aspat i Alat (próby wątrobowe). Puszcza oko
Powrót do góry

Florella25

PostWysłany: Pon 25-07-2011, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja już w sumie biorę pigułki z 6 lat, oczywiście z przerwami, jak również zmianami tabletek. Najpierw pamiętam, że były to Diane, później Cilest, Yasmin, Yaz, a teraz Sylvie (chyba zachowałam kolejność). Przerw miałam kilka i zazwyczaj były one robione pomiędzy przeskokiem z jednych pigułek na drugie, ale nigdy nie wynosiły więcej niż 3 miesiące.
Zmieniałam tabletki, bo plamiłam, byłam ospała i apatyczna, bez chęci do życia, przy Yazie miałam ZEROWE libido i chciało mi się jeść. Teraz jestem na Sylvie - zobaczymy czy się sprawdzą, ewentualnie na jak długo Uśmiechnięta
Powrót do góry

dudi

Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sob 08-09-2012, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Biorę ponad 7 lat. Z roczną przerwą.
Powrót do góry

whiteangel

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Nie 09-09-2012, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja brałam tabletki przez jakieś trzy lata, ale odstawiłam ponad dwa lata temu. Głównymi powodami było kiepskie samopoczucie, spadek libido i przede wszystkim osłabienie żył i pękające naczynka na nogach.
Powrót do góry

Margoth

Zodiak: Byk
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 09-09-2012, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie w marcu ciągiem z 1 małą przerwą minie 3 lata a w maju odstawiam.

A z przerwami od ok. 16 roku życia - leczniczo więc już prawie 10 lat.

Podpis " Znalazła pewna Pani aparat do bani......"
Żoneczka tygryska od 21.08.2010
01.06.2013 - 9 lat razem.
A w tym roku dostałam piękny prezent od Mikołaja!
Powrót do góry

Justyna 12

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Byk
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pon 12-11-2012, 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Od 5 lat. Ponoć po odrzuceniu tabletek można szybciej zajść w ciąże, ale ja na razie nie planuje.

Podpis 20.03.2008r
06.11.2009r
07.07.2010r
Powrót do góry

grisalle

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 07-10-2014, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja teraz zamierzam zrobić przerwę. Brałam w sumie 2 lata i 9 miesięcy. Postanowiłam odstawić, gdyż źle się czułam, coraz częściej łapałam infekcje. Do tego moja Małpa (właściwie krwawienie z odstawienia) zrobiło się bardzo bardzo skąpe. W zasadzie można je przyrównać do plamienia. Masakryczna suchość w pochwie - coś paskudnego. Brałam Sylvie 20.

Strasznie się denerwuję, mam nadzieję że mi wróci mój normalny cykl po odstawieniu. Ale to przekonam się dopiero za miesiąc.
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Wto 07-10-2014, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Grisalle ja już ponad miesiąc po odstawieniu tabletek miałam pęcherzyki widoczne na USG. Ginekolog powiedziała, że szybko płodność wróciła.
W drugim miesiącu przerwy wrócił też ból przy Małpa- był słaby, ale w następnym miesiącu już się nasilał.
Wróciłam do tabletek i łącznie biorę już 6 lat i 9 miesięcy ( w tym 3 miesiące przerwy).
Powrót do góry

grisalle

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 07-10-2014, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam nadzieje że wszystko wróci do normy, choć dzidziusia na razie nie planuję Smutna
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

Skocz do: