Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak długo bierzecie tabletki antykoncepcyjne?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna26

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Wto 28-06-2011, 10:13    Temat postu: Jak długo bierzecie tabletki antykoncepcyjne? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak w temacie, jaki okres czasu bierzecie tabletki antykoncepcyjne? Albo inne środki hormonalne anty? Czy boicie się konsekwencji? Tak się zastanawiam czy czas ma jakieś znaczenie, czy jak sie bierze 10 lat tabletki, to czy można potem zajść w ciąże? Lekarze twierdzą,że nie ma wiekszego problemu z zajściem w ciąże po odstawieniu tabletek? A jakie Wy macie z tym doświadczenia?

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Wto 28-06-2011, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nigdy nie brałam i nie mogę się zdecydować, bo właśnie boję się tych konsekwencji. Nie ukrywam, że jestem trochę ciemna w tym temacie i również chętnie poczytam bardziej doświadczone kobiety.
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Wto 28-06-2011, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja antykoncepcję stosowałam od 21 roku życia, na początku były to tabletki. Bez przerwy stosowałam je 3 lata, potem miałam przerwę chyba z 1,5 roku. Znów wróciłam do antykoncepcji były to tabletki i krążek. W tamtym roku zrezygnowałam z antykoncepcji. W ciążę udało mi się zajść w miarę szybko bo po 5 miesiącach, skończyło się, jak się skończyło.
Powrót do góry

Anna26

PostWysłany: Wto 28-06-2011, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja z przerwami mniejszymi lub większymi stosuję już 9 lat. Były to różne tabletki i nouva-ring. Jeszcze nie planuje dziecka, nie wiem też ile czasu jeszcze będę stosowała antykoncepcję, dlatego się zastanawiam jak to jest później...

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 28-06-2011, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rok z małym kawałkiem tabletki, które odstawiłam, bo nie działały dobrze na moją wątrobę. Teraz około roku z kawałkiem plastry i jak na razie wszystko dobrze. Uśmiechnięta
Czy bojkę się konsekwencji? Nie. Ufam swojemu lekarzowi, robię regularnie badania, a jak będę się starać o dziecko to wyjdzie w praniu jak to będzie. Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Wto 28-06-2011, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Prawie dwa lata, w tym to już 3 rodzaj tabletek. Najpierw Cerazette - w czasie karmienia piersią, następnie Qlaira, która fatalnie na mnie działała i teraz Novynette, średnio zadowolona jestem, ale wszystko lepsze od Qlairy.

Przerwę planuję jak w planach będzie kolejna ciąza. ;P

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 28-06-2011, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja teraz zajadam szóste opakowanie Cilestu. Nic mi nie jest, nie przytyłam, dobrze się czuję, także tabletki dobrane idealnie.
Też miałam przed tym opory, też nie wierzyłam ani w skuteczność, ani w to, ze później nie będzie żadnych problemów, jednak po głębszym przemyśleniu i rozmowie z moją gin zdecydowałam się na tabletki.
Nie żałuję.
Przerwę planuję jak będziemy chcieli się starać o dzidzię, więc może pod koniec przyszłego roku. Puszcza oko

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 28-06-2011, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Antykoncepcję stosuję prawie 10 lat. Raz były to tabletki, raz plastry, ostatnio przeszłam na krążek. Czasem miałam przerwy.
Od miesiąca nie biorę już nic bo jakoś zaczęło mi to wszystko dokuczać, dziwne miesiączki, dziwne bóle, senność, zmienność nastroju.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

Namiastka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Wto 28-06-2011, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja biorę już od kilku lat, dokładnie nie pamiętam.
Jeśli mogę tutaj napisać - może mi coś doradzicie. Ostatnio analizujemy z moim Połówkiem czy jest sens brania tabsów. Otóż niestety prawdę mówiąc rzadko "to" robimy, bo nie mamy na to możliwości, nie mieszkamy razem, czasem jak jesteśmy w weekend ze sobą, to nie zawsze nie mamy ochoty, mi spadło libido do 0, i tak w kółko. Zastanawiamy się, czy jest sens brania tabletek. Tylko, że za rok będziemy już małżeństwem i wiadomo będziemy mieli siebie na okrągło, a dziecka póki co nie planujemy. No i co dziewczyny radzicie - zrobić przerwę na rok, czy nie opłaca się jej robić w sensie pojawienia się ewentualnych zaburzeń?

Podpis * 04.04.2006 - Puszcza oko
* 11.02.2011 - Uśmiechnięta
* 16.08.2011 - Serduszko Serduszko
* 04.05.2012 - Serduszko Serduszko Serduszko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Kate29

PostWysłany: Wto 28-06-2011, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja biorę tabletki 7 lat cały czas te same. Nigdy nie zauważyłam u siebie jakiś zmian - tycia, zmian nastroju, bóli czy temu podobne. Pewnie że czasem zastanawiam się czy to jakoś nie wpłynie na moje zdrowie, ale niestety coś za coś. Za nim zaczęłam stosować anty zdawałam sobie sprawę że różnie może być.

Dołączone po 2 minutach 40 sekundach:

Namiastka u nas na początku też było podobnie. Nie mieliśmy warunków itp. Jednak nie przerwałam i cały czas brałam i biorę do tej pory. Musisz się zastanowić czy rzeczywiście nie są Ci potrzebne tabletki. Są też tabletki dla kobiet które rzadko uprawiają seks. Najlepiej popytaj swojego ginekologa Puszcza oko .
Powrót do góry

Vacanza.

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 7:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja biorę 1,5 roku czyli mniej więcej tyle, ile jesteśmy razem. Śmiejąca się
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 7:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tabletki biorę od 3lat i 5miesięcy. Jak na razie nie myślę o konsekwencjach. Robię co roku badania z krwi i chodzę na cytologię.
Powrót do góry

Kinia@

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Wąż
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 7:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja biore Yasmin od 4 lat i jestem zadowolona. Mam slabe i bezbolesne miesiaczki, i zero skutkow ubocznych Puszcza oko . Polecam.

Podpis "Najpiekniejszym ubraniem dla nagiej kobiety sa ramiona kochajacego mezczyzny"
Powrót do góry

Anna26

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 8:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też regularnie sie badam, wyniki robię itp. Nie mam żadnych ubocznych skutków zażywając antykoncepcję- nigdy nie miałam. Bardziej chodziło mi o to, czy któraś miała problem z zajściem w ciąże, biorąc długi czas tabletki.

Powrót do góry

Margoth

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 8:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

z przerwami tabletki biorę od 8 lat, ale początkowo to tylko 3 opakowania w roku - leczniczo. Teraz bez przerwy już rok i 4 miesiące. Cały czas biorę te same, dobrze się po nich czuje i nie boli mnie przy Małpa a to najważniejsze, bo mogę funkcjonować. Jak na razie to widzę więcej + niz -. Minusy to celluit, który zaczął sie robić no i muszę na wątróbkę uważać ograniczać smażone i alkohol. z plusów to juz wspomniane łagodniejsze i krótsze Małpa, poprawa wyglądu skóry (borykałam sie z trądzikiem) no i brak huśtawki nastrojów. Ja tez wierze swojej gin z reszta powiedziała mi przed tym jak zaczęłam brac tabletki, że skoro mam regularne miesiączki i czuje owulacje to nie ma co się obawiać a dzięki tabsą mogę uniknąć torbieli jajnika no i zaniknęła mi mała nadżerka. nie wiem jak to możliwe, ale lekarka stwierdził, że się wchłonęła.
Co do dzieci, to na razie nie planuję, przez najbliższy rok na pewno nie zamierzam nawet myśleć o dzieciach. moja koleżanka położna, z którą rozmawiałam przed wzięciem tabsów mnie uspokoiła, że te nowoczesne nie ingerują juz tak bardzo w organizm jak te starsze typu diana. Ona sama przez 5 lat brała tabletki i zaszła w ciąże po 2 miesiącach od odstawienia. Myślę, że jeśli kobieta ma zdrowy organizm i wszystko jest ok, to dobrze dobrane tabletki nie powinny zaszkodzić.

Podpis " Znalazła pewna Pani aparat do bani......"
Żoneczka tygryska od 21.08.2010
01.06.2013 - 9 lat razem.
A w tym roku dostałam piękny prezent od Mikołaja!
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

Skocz do: