Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Jak dlugo czeka sie na rozwód?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady prawne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylwia25

PostWysłany: Nie 03-04-2011, 20:43    Temat postu: Jak dlugo czeka sie na rozwód? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam...

Jest sprawa ktora mnie gryzie i mam nadzieje ze ktos tu pomoze mi z tym. A mianowicie......interesuje mnie to jak dlugo czeka sie na sprawe rozwodowa bez orzekania o winie?(chodzi mi tu o czas jaki musi minac od zlozenia wniosku do sprawy) i czy dlugo to potrwa jesli majatkiem podzielimy sie ugodowo? z tym ze ja chce pozbawic ojca praw do dziecka bo nigdy sie nim nie interesowal i czy to ze on nie bedzie mial praw rodzicielskich zwalnia go z obowiazku alimentacyjnego? I jakie sa koszty takiego rozwodu?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ogarnieci.pl
Maja_82

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Nie 03-04-2011, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To wszystko zależy od sądu i ilości spraw. Samo założenie sprawy rozwodowej i złożenie pozwu to koszt 600 zł (chyba że wzrosło).
Sprawę dotycząca pozbawienia praw rodzicielskich to już inny wydział się zajmuje i składa się w sądzie rodzinny. Większa część spraw przeprowadzana jest na koszt Skarbu Państwa.
Powrót do góry

sylwia25

PostWysłany: Nie 03-04-2011, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A jak dlugo czekam na sprawe od zlozenie wniosku?

Dołączone po 6 minutach 13 sekundach:

I jeszcze jedno pytanie......jaka wysokosc alimentow moze zasadzic sad jesli maz jest bezrobotny ale kase ma duza a rachunkow zadnych bo matka jego wszystko oplaca? taki bogaty bezrobotny...
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Nie 03-04-2011, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mojej koleżance, sąd przyznał 50 zł. ( Zszokowana ). Prawnik jej powiedział, że jeśli udowodni jego lewe dochody, to może się domagać podwyższenia alimentów, jednak ona sobie dała spokój, bo chciała mieć dobre relacje z byłym, ze względu na dziecko.
Czas oczekiwania na rozprawę, zależy od ilości spraw, czyli długości kolejki.

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

sylwia25

PostWysłany: Nie 03-04-2011, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A co jest korzystniejsze dla mnie....rozwod z orzekaniem o winie czy za zgodnym porozumieniem stron? Szczerze mowiac to chcialabym to miec szybciej za soba mniej nerwow......ale wina lezy po jego stronie.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 03-04-2011, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak tylko masz szansę, to rozwód z orzeczeniem o winie. Puszcza oko
Powrót do góry

sylwia25

PostWysłany: Nie 03-04-2011, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Maz ma zalozona niebieska karte, byl notowany pozniej jeszce bo uderzyl mnie w miejscu publicznym gdzie swiadkami byla polcja! no i mam nagranie gdzie mi ubliza i nadmienia cos tam o swoich lewych pieniadzach i gdzie mowi ze nie zaplaci wiecej niz 400zl na dziecko.......czy to bylyby wystarczajace dowody na to jest winny? bo nie sadze zeby ktos z sasiadow zgodzil sie robic za swoadka w tej sprawie....sami wiecie jak jest...
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pon 04-04-2011, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

sylwia25 napisała:
Maz ma zalozona niebieska karte, byl notowany pozniej jeszce bo uderzyl mnie w miejscu publicznym gdzie swiadkami byla polcja! no i mam nagranie gdzie mi ubliza i nadmienia cos tam o swoich lewych pieniadzach i gdzie mowi ze nie zaplaci wiecej niz 400zl na dziecko.......

Skoro masz takie argumenty, dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem będzie rozwód z winy męża.
Powrót do góry

sylwia25

PostWysłany: Pon 04-04-2011, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czy te argumenty mi wystarcza aby udowodnic wine? i czy dlugo to potrwa? moj m. napewo bedzie szedl po trupach. szczerze mowiac to chcialabym to zalatwic jak najszybciej mniej nerwow.......i co daje mi to ze wina zostanie udowodniona jemu?
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 04-04-2011, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Idź do prawnika, przedstaw mu całą sytuację i się dowiesz.
My nie znamy sprawy, nie możemy ci powiedzieć czy to wystarczy czy nie, bo nie zawsze wystarcza.
A już na pewno nikt ci nie napisze ile to będzie trwało. A u specjalisty będziesz mogła się dowiedzieć wszystkiego od razu. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 04-04-2011, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zgadzam się z Van.
A jesli nie masz pieniędzy na prawnika, to zawsze mozesz się udać na jakąś uczelnię, gdzie wykładają prawo. Przy uczelniach często działają takie punkty gdzie można uzyskać bezpłatne porady. Uśmiechnięta

Podpis 4.09.2010 * 29.12.2012 * 20.07.2013
Powrót do góry

sylwia25

PostWysłany: Pon 04-04-2011, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wlasnie nie stac mnie na prawnika a chce sie zorientowac w temacie bo nie wiem jakie rozwiazanie jest dla mnie lepsze......ale dziekuje za odpowiedzi Uśmiechnięta
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 04-04-2011, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Porada kosztuje ok 50 zł, poza tym jeśli mieszkasz w mieście w którym jest wydział prawa, to tam możesz uzyskać poradę za darmo. Puszcza oko
Powrót do góry

dayzi

PostWysłany: Pon 04-04-2011, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

"..interesuje mnie to jak dlugo czeka sie na sprawe rozwodowa"

Najmniej pół roku czeka się na pierwszą rozprawę, ponieważ sąd dopiero po takim czasie stwierdza "ustanie więzi" to tak w skrócie.

"chce pozbawic ojca praw do dziecka bo nigdy sie nim nie interesowal i czy to ze on nie bedzie mial praw rodzicielskich zwalnia go z obowiazku alimentacyjnego?"

Pozbawienie praw nie pozbawia dziecka alimentów...ale także nie pozbawia ojca widzeń z dzieckiem.

"jakie sa koszty takiego rozwodu?"

600zł +inne- koszty kuratora itp.+końcowe rozliczenie za postępowanie i koszty pocztowe.
Możesz złożyć wniosek o obniżenie 600zł ze względu na trudną sytuację(musisz mieć na to dowody-np.decyzje o pomocy z mops).
Sądy bardzo rzadko umarzają całość, ponieważ wychodzą z założenia, że rozwód nie jest sprawą nagłą i można przygotować się finansowo.

"jaka wysokosc alimentow moze zasadzic sad jesli maz jest bezrobotny ale kase ma duza a rachunkow zadnych bo matka jego wszystko oplaca? taki bogaty bezrobotny..."

To zależy na ile udowodnisz zdolności zarobkowe męża. ZDOLNOŚCI tzn. ile mógłby zarobić gdyby chciał lub jaki może spieniężyć majątek.
Wnoś o większą kwotę...bo trzeba będzie trochę odpuścić.

"A co jest korzystniejsze dla mnie....rozwod z orzekaniem o winie czy za zgodnym porozumieniem stron?"

To zależy...jak nie chcesz szarpaniny to bez orzekania winy/1-2rozprawy.
Z "jego winą" ...zależy od dowodów, na pewno korzystniejsza finansowo dla Ciebie, np. możesz się starać o alimenty na siebie do końca życia.

" nie stac mnie na prawnika "

W Mopsie porady, pisanie pism procesowych dla klientów są bezpłatne.
Powrót do góry

sylwia25

PostWysłany: Pon 04-04-2011, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bardzo Wam dziekuje za te odpowiedzi.....napewno mi pomoga Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady prawne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: