Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak karmimy nasze psiaki , kotki co lubia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Binio

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 16-02-2007, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Myszoskoczek Brok zjada głównie kolby, orzechy włoskie, pestki dyni + świerze owoce i warzywa.
Pies, cóż je w domu najlepiej...
Na śniadanie, kanapka z szyneczką lub serkiem (jemy razem), na obiad
chude mięso z rosołu z warzywami, do tego kasza (pęczak, jaglana itp), polane łyżką oleju na piękną sierść. Nie je suchego na codzień, ale czasem dostaje karmę z Eukanuby, dla psów seniorów.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

gabi32

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pią 16-02-2007, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ja nie podaje gotowanych ... wogle raz to zrobilam to Baron zaczoł tanczyc i skakac jak do zabawki i na tym sie skonczylo Uśmiechnięta

ale jak pisze Binio podaje olej z oliwek do jedzenia Uśmiechnięta na siersc i siemie lniane pazone i oczywiscie marchew tez na siersc Uśmiechnięta
Powrót do góry

Jewel

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Świnia
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Pią 16-02-2007, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

wiki napisała:
Moje koty są wyczulone na zapach surowej ryby, wtedy nie moge sie odgonić. A jak tłuke schabowe to wskakują na okna i wyja jakby ktoś ich bił. Bardzo szczęśliwa Mają nadzieje,że ich wpuszcze i sie podziele. Złośliwa

Mój ma to samo. Wołam go nieraz i wołam- nie przychodzi. Walnę raz tłuczkiem i nie wiadomo skąd leci z dworu do domu. Uśmiechnięta A jak tata nieraz przywiezie surową rybę bo stoi i płacze do lodówki. Nie może jeść za dużo surowej ryby bo później ma sensacje.

Podpis Serduszko Razem od 11.02.2005 Serduszko
Powrót do góry

Pela

PostWysłany: Sob 05-05-2007, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój pies dostaje jedzenie codziennie wtedy kiedy z nim trenuje,tzn cala porcje jedzenia,ktora dostalby w cigu dnia za jednym razem rozkladam mu na caly dzien i dostaje jedzonko w nagrode:)Miska zniknela ostatnio z naszego domu.Chodze z nim na szkolenie PT i tam obowiazuja pewne zasady.Poza tym musi dostawac ograniczona ilosc bialka bo jest nadpobudliwy.
Powrót do góry

Gat

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 06-05-2007, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

wieprzowina jest nie wskazanana równiez dla kotów. A surowa stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo, może zawierać pewnien rodzaj wirusa , który powoduje chorobe nieuleczalna u kotów ( smiertelność wynosi prawie 100%).
Wielu weterynarzy, suche i puszkowe karmy uważa za tzw. pożywienie martwe, zupełnie bezwartościowe.
Moja kicia je oczywiście puszeczki ( bo to wygoda), surową piers z indyka i surową wołowinkę. Przepada za surową ryba ale tą muszę jej ograniczać ze względu na wysoką zawartość fosforu ( a ten powoduje tworzenie sie kryształów w moczu i problemy z układem moczowym u kotów, zwłaszcza wysterylizowanych).
Powrót do góry

Pela

PostWysłany: Nie 06-05-2007, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

"Wielu weterynarzy, suche i puszkowe karmy uważa za tzw. pożywienie martwe, zupełnie bezwartościowe. "

Dlatego trzeba kupować te odpowiednie,szkoda tylko,że te naprawdę dobre karmy są bardzo drogie:/Za taką niemiecką karmę 20-sto kg płacę ok 200zł Skonsternowana
Powrót do góry

Squeak

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pon 07-05-2007, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja Tośka zazwyczaj je gotowanego kurczaka. muszę przyznać, że trudno jej dogodzić. wzięłam ją kiedyś do mojego chłopaka (mieszka z rodzicami) jego tata chciał jej dać jakąś szynkę ale nie zjadła...muszę przyznać,że trochę głupio mi było.jej ulubionym i baardzo niezdrowym przysmakiem jest czekolada. jeśli jem coś czekoladowego to muszę się przed nią chować bo jak tylko słyszy szelest złotka od czekolady to nie ma mozliwości żeby jej nie dać chociaż kawałeczka.

Podpis Nie trzeba być bogatym żeby być szczęśliwym, ale trzeba mówić prawdę żeby być prawdziwym...
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 07-05-2007, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pela napisała:
"Wielu weterynarzy, suche i puszkowe karmy uważa za tzw. pożywienie martwe, zupełnie bezwartościowe. "

Dlatego trzeba kupować te odpowiednie,szkoda tylko,że te naprawdę dobre karmy są bardzo drogie:/Za taką niemiecką karmę 20-sto kg płacę ok 200zł Skonsternowana

Pela to i tak nie masz najgorzej.
Moje "francuziki" lubią tylko jeden rodzaj Eukanuby (taki z wilczurkiem) a ja za 15kg tej karmy płacę ponad 250zł. Skonsternowana No i chyba nie muszę mówić, że nawet na miesiąc im takie opakowanie nie starcza. Neutralna
Powrót do góry

Rosalinda

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 6

PostWysłany: Nie 20-05-2007, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jewel napisała:
wiki napisała:
Moje koty są wyczulone na zapach surowej ryby, wtedy nie moge sie odgonić. A jak tłuke schabowe to wskakują na okna i wyja jakby ktoś ich bił. Bardzo szczęśliwa Mają nadzieje,że ich wpuszcze i sie podziele. Złośliwa

Mój ma to samo. Wołam go nieraz i wołam- nie przychodzi. Walnę raz tłuczkiem i nie wiadomo skąd leci z dworu do domu. Uśmiechnięta A jak tata nieraz przywiezie surową rybę bo stoi i płacze do lodówki. Nie może jeść za dużo surowej ryby bo później ma sensacje.

No cos takiego, a moja kotka nawet nie spojrzy na surową rybę i mięso! Jedyne co jej smakuje to whiskas w galaretce i sucha karma Friskies. Lubi tez szynke ale tylko z ręki zje, cholera jedna Bardzo szczęśliwa

Podpis 14 lipca 2007-początek nowego życia Zakochany
"Kocham Cię"- 27 października 2007 Zakochany
Powrót do góry

agaat

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Nie 20-05-2007, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie psu się gotuje zwykle makaron z warzywami i podrobami w takim rosołku, albo ryż z warzywami i jakimś mięsem. Bardzo to lubi. Czasem je Chappi z puszki, ale rzadko, bo to jest nafaszerowane konserwantami, sama chemia i nam trochę psa szkoda. Poza tym jak je za dużo karmy, to jej sierś zaczyna wypadać. Zwykle ma coś ugotowane.
Achaa, zapomniałam, bardzo często zjada kostkę twarogu - strasznie jej smakuje. No i surowe jajka "na sierść". Uśmiechnięta
Surowego mięsa mój pies nie je - czasem tylko kości.
Bardzo lubi chleb z masłem - normalnie za tym to się trzęsie prawie tak samo, jak za słodyczami. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Rosalinda

PostWysłany: Nie 20-05-2007, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chleb z masłem?? Mój pies tez dostawal chleb z maslem czasami, konczylo sie to tak, ze bokiem pyska wypluwal chleb jakims cudem wylizany z masełka Bardzo szczęśliwa Mój kot zreszta tez kiedys zlizał mi masło z bułki ktora lezała juz przygotowana na stole. Zwierzaki sa niesamowite Bardzo szczęśliwa

Powrót do góry

agaat

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Nie 20-05-2007, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rosalinda zwierzaki są tak inteligentne, że aż nie mogę się czasem nadziwić. Puszcza oko Moja Kora nagminnie częstuje się czymś ze stołu. Ciastek nikt już nie zostawia zbyt nisko, czekolady również nie. Ostatnio mama zrobiła grzanki jakieś i postawiła na stole w kuchni - a że wskoczyć na krzesełko i się poczęstować jedną to żaden problem, więc piesio się długo nie zastanawiał. Puszcza oko
Najgorzej denerwuje mnie to, że nie mogę w domu zaszeleścić żadnym pazłotkiem od słodyczy, bo już wtedy jest koniec. Pies od razu jest koło mnie, zakłada na mnie łapy, kładzie na mnie obśliniony pysk, patrzy się tak, że nie mam sumienia się nie podzielić. A później jestem zła, że takie mam dobre serce i ją dokarmiam po cichu. Puszcza oko
Powrót do góry

Rosalinda

PostWysłany: Nie 20-05-2007, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moj kot byl za to niezkle wyczulony na odgłos otwieranego kapsla, natychmiast przybiegał i kradł kapsel zeby sie bawic. Pozniej za łóżkiem znajdowałam calą kolekcję kapselków Uśmiechnięta
A jesli chodzi o jedzenie, to w Wielkanoc miał prawdziwy raj bo na stole czesto zostawało jakies jedzenie bez opieki, no i czestował sie np szyneczka.

Powrót do góry

madzia

Zodiak: Skorpion

PostWysłany: Nie 20-05-2007, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Widzę, że niezłe te Wasze zwierzaki Puszcza oko.
Moja psinka jada głównie suchy pokarm i tylko firmy Royal Canin, specjalny na shih tzu.
Poza tym czasem jakąś puszeczkę czy ugotowana jakaś wątróbka, serca, bądź skrzydełko z kurczaka z marchewką i pietruszką.

Podpis 06.03.2003 r. Zakochany
[*]
polnoc 31.12.2013/01.01.2014 - 'tak'
Powrót do góry

Rosalinda

PostWysłany: Nie 20-05-2007, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Teraz mam dochodzącą kotkę-przychodzi prawie codziennie przez taras od któregos z sąsiadów i tak juz sie u mnie zadomowiła, ze nawet po jedzeniu wskakuje na łóżko i idzie spać. Jak widzi saszetke Whiskasu to po prostu nie wie co ze soba zrobic, miauczy, lasi sie, wspina sie na szafke w kuchni i potem zjada wszystko w minute.

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Skocz do: