Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak karmimy nasze psiaki , kotki co lubia
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabi32

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 18:34    Temat postu: jak karmimy nasze psiaki , kotki co lubia Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

moze wymienimy doswiadczenia zwiazane z jedzeniem naszych milusinskich Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

antenka

Zodiak: Skorpion

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój Kubuś (papużka falista) lubi, jednym słowem, wszystko.
Normalnie dajemy mu pokarm dla papużek, witaminki i proso dla ptażków.

Z 'ludzkiego" jedzenia wręcz uwielbia: ziemniaki, makaron, jajko, gotowaną kapuste i kurczaka Śmiejąca się
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój jamnior nie przepada za jedzeniem puszkowym i psimi granulkami. Najbardziej lubi gotowanego kurczaka (nóżka) z marchewką, prawie niesłony oraz ......"szpachlówkę" czyli to co popularnie nazywamy pasztetową (ale tylko drobiowa)
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja sunia je głównie suchą karmę i przynajmniej raz w tygodniu gotowany drób z ryżem.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moje psiaki dostają suchą karmę z Eukanuby.
No i oczywiście podjadają ile wlezie, Gaspar uwielbia mięso (i surowe i gotowane). Od czasu do czasu gotuję mu wołowinkę ale to już na specjalne okazje. Złośliwa
Powrót do góry

gabi32

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

u mnie i kot i psiak jedza sucha Royala karme .... ale Baron przepada za zółtym serem Uśmiechnięta) mlekiem ... oczywiscie mieso wołowe lub wiepszowe .... drob ale bez kosci ,szczegolnie piersi na sorowo Bardzo szczęśliwa....

kotka , je ile wlezie teraz .. chyba zazdrosna ze pies jej podjada .... wczesniej byly klopoty z jedzeniem ...
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 15-02-2007, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wieprzowiny nie powinno się podawać psom. Skonsternowana

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Jewel

Zodiak chiński: Świnia
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Pią 16-02-2007, 0:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój kot nie je suchej karmy i z puszki, lubi paróweczki drobiowe, wątróbkę oraz rybę.

Podpis Serduszko Razem od 11.02.2005 Serduszko
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 5

PostWysłany: Pią 16-02-2007, 7:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moje koty są wyczulone na zapach surowej ryby, wtedy nie moge sie odgonić. A jak tłuke schabowe to wskakują na okna i wyja jakby ktoś ich bił. Bardzo szczęśliwa Mają nadzieje,że ich wpuszcze i sie podziele. Złośliwa
Powrót do góry

gabi32

PostWysłany: Pią 16-02-2007, 9:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

wieprzowina z koscia jest wskazana ..... nie powinno sie podawac kurczaka z koscia gotowanego ... kosc kurczaka rozgryziona wbija sie w jame brzuszna z czego wiele psiakow maja zaparcia ..... i sa w pozniejszym czasie grozne powiklania , tak jak nie powinno podawac sie psiakom kaszy - ma wlasciwosci czyszczace , jak juz to ryz , ryz i jeszcze raz ryz Uśmiechnięta

Jewel- jak ja bym chciala zeby moj kociak jadl wszystko ehhh kupowalam jej roznosci i nic
jedyne co lubi to kukurydze z puszki i piers z kurczaka
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 16-02-2007, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gabi32 napisała:
wieprzowina z koscia jest wskazana ..... nie powinno sie podawac kurczaka z koscia gotowanego ... kosc kurczaka rozgryziona wbija sie w jame brzuszna z czego wiele psiakow maja zaparcia ..... i sa w pozniejszym czasie grozne powiklania , tak jak nie powinno podawac sie psiakom kaszy - ma wlasciwosci czyszczace , jak juz to ryz , ryz i jeszcze raz ryz Uśmiechnięta

Gabi dalej się z tobą nie zgodze. Kości z kurczaka owszem nie wolno podawac, przede wszystkim z tego względu że po zmiarzdżeniu przez psa rozlatuje się na cieniutkie kawałki i jak igiełki może wbijać się w psie ciałko, ale co do tej wieprzowiny to ... Skonsternowana Zacytuję Ci bardzo mądre słowa:
Cytat:
Wieprzowina jest pokarmem dla psów bardzo nieodpowiednim.Mieso to jest bardzo tłuste i jego struktura białek jak i struktura tłuszczu to w głownej mierze krótkołańcuchowe związki , żeby tak najprościej wyłożyć. Z tego faktu wynikają wszystkie plusy (dla naszeju kuchni) i minusy (dla naszych psów) wieprzowiny współczesnej. Po dostaniu sie do przewodu pokarmowego psa składniki miesa wieprzowego bardzo szybko sa rozkładane bo pies jak zwierze miesożerne ma tak ustawione trawienie żeby szybko trawić białka i tłuszcze. Tak szybki rozkład miesa powoduje że cześc składników rozłożonych jest wchłaniana ale część i to znaczna podlega procesom gnilnym podrażniając jelita psa. Dochodzi do zaburzeń składu" drużyny bakteryjnej" jelit psich i pies zaczyna mieć kłopoty z trawieniem a my mamy problemy z naszym psem..
Niewielki dodatek do 10 % miesa wieprzowego w dawce pokarmowej od czasu do czasu nie jest wielkim błędem bo powoduje że system trawienny naszego pupila jest bardziej "elastyczny" ale podawanie psu wieprzowiny zarówno w postaci surowej jak i gotowanej jako podstawowego źródła białka zwerzęcego jest wielkim błędem.
Ja swoim psom wieprzowiny nie podaje wogóle .

Druga rzecz widziałaś kiedyś żeby do suchych karm była dodawana wieprzowina? Nie dziwiło cię nigdy dlaczego nie ma takiego "smaku" psich przysmaków?

Co do kaszy ... to nie mam pojęcia. Mój tato karmił psa kaszą z mięsem całe lata i ją upasł jak nie wiem co ... heheh Dlatego też wydaje mi się nie za dobra.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 16-02-2007, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Efrell ma rację dla psa wieprzowina jest niewskazana!!! Skonsternowana Jedynie wołowinka. Uśmiechnięta
A kości z kurczaka to już pod żadnym względem, no i kaszanka oczywiście też nie!!! Skonsternowana
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 16-02-2007, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

I ziemniaki tez nie bardzo. Acha co do zółtego sera, to proponowałabym stosowac go tylko jako przysmak-nagrodę, a nie jeden ze składników w diecie.

Za to biały ser, najlepiej tłusty i mleczko są bardzo dobre dla psiaków. Uśmiechnięta

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

gabi32

PostWysłany: Pią 16-02-2007, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

"ale podawanie psu wieprzowiny zarówno w postaci surowej jak i gotowanej jako podstawowego źródła białka zwerzęcego jest wielkim błędem. ''

bardzo madre ..... pisze odpowiedzialnie ''JAKO PODSTAWOWEGO ŻRÓDLA BIAŁKA ZWIERZECEGO '' mieso nie jest podstawa w jedzeniu tylko jako substytut dawany co jakis czas ....

co do karm suchych - w nich jest zastosowany ''tluszcz zwierzecy '' samej wieprzowiny nie ma nie widzialam ... choc wlole karme z jagniecina Uśmiechnięta

natomiast sklad puszek juz budzi inna wątpliwosc

SKŁADNIKI: Śruta kukurydziana, wieprzowina, mielona soja, wątroba, kukurydziana mączka glutenowa, podroby drobiowe, sproszkowana celuloza, olej roślinny, jajka w proszku, węglan wapnia, fosforan dwuwapniowy, sól jodowana, chlorek potasu.

no jak by nie spogladac gdzie zawsze obije sie nam o uszy i zawsze mozna miec wątpliwosci

moj psiak zajada ROYAL CANIN MAXI JUNIOR- oczywiscie polecana przez hodowcow w fazie wzrostu

Dołączone po 19 minutach 22 sekundach:

efrell - serek zólty dostaje własnie w nagrode Uśmiechnięta tak jak marchewki Uśmiechniętai jabłka Uśmiechnięta
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 16-02-2007, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gabi tak mnie jakoś poruszyła ta wieprzowina że pogrzebałam w sieci i już nei wiem co na ten temat myśleć. Jedni mówią tak, inni inaczej. Przewraca oczami
Tak czy siak ... ja nie podaję swojej suni wieprzowiny. Uśmiechnięta

A z innej beczki dajecie psom kości gotowane?

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: