Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak nauczyć szczeniaka czystości?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wikta

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Nie 11-01-2015, 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pod koniec września pisałam o mojej sytuacji tzn, że nie daję sobie rady z moim psem...
Od dłuższego czasu jest już ok Bardzo uśmiechnięta.
Potrzebna jest po prostu duża ilość cierpliwości. Wychodziłam z psem często - nawet co pół godziny. A gdy zauważyłam, że zaczyna rozumieć, iż na dworze jest o wiele fajniej się załatwiać - zaczęłam ustalać konkretne godziny wyjść. I jak na razie tego się trzymamy Uśmiechnięta. Wychodzimy 4 razy dziennie, chociaż czasami, gdy widzę, że naprawdę go przycisnęło, wychodzimy na nadprogramowe szybkie siku. Smakołyków w nagrodę też już nie dostaje, bo sam z nich zrezygnował.
No i to na czym mi bardzo zależało - sam informuje, że chce na dwór Bardzo szczęśliwa.

Podpis ...W zagubionej przestrzeni trwam
Cały świat płynie obok gdzieś...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Galina90

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń
Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Sro 11-02-2015, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na pewno nie bić, konsekwentnie lekko podnosic ton jak zle zrobi na pewno sie nauczy
Powrót do góry

Cery

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Nie 08-03-2015, 2:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Często wychodzić. Jak załatwi się na dworze - nagrodzić.
Ja swojej biłam brawo, razem z nami cieszyło się pół osiedla Puszcza oko Nauczyła się chociaż miała trudne zadanie - uczyła się zimą.
Dużo cierpliwości, dużo miłości i konsekwencja. No i pokonanie własnego lenistwa - żeby naprawdę często z psem wychodzić.
Powrót do góry

Kaja_xxo

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sob 16-01-2016, 0:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie da się... co ma po sobie spuścić wodę? wychodź na dwór, jeśli będzie się kręcił.

Podpis Kaja, 19 lat, Warszawa Uśmiechnięta
Powrót do góry

baniusia3

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Czw 10-03-2016, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Najlepiej na początku porozkładać gazety a później obserwować pieska często wychodzić i dawać nagrodę po każdym załatwieniu się.
Powrót do góry

PaniKot

PostWysłany: Wto 15-03-2016, 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Temat dla nas ciągle aktualny. Mamy suczkę husky 9 miesiący, której do tej pory zdarza się zrobić w domu, ma wyjście na ogrod, nawet drzwi sama potrafi sobie otworzyć, ale jak jej sie cos zapomni to pach i w domu zrobi.
Powrót do góry

Marta_34

PostWysłany: Wto 15-03-2016, 9:38    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam w domu 5 miesięcznego szczeniaka. Swego czasu strasznie się frustrowałam, jak wychodziłam z nią na dwór, godzina zabawy na świeżym powietrzu, pies wracał do domu i pierwsze co robił po wejściu do domu- to kupę, i to wszędzie Złośliwa. Myślałam, że wyjdę z siebie Bardzo szczęśliwa Chwilami miałam wrażenie, że robi mi na złość, naprawdę Złośliwa I zastosowałam technikę- wiele razy ale na krótko. Nie było już godzinnych zabaw, dopóki pies nie załatwił swojej potrzeby, czyli najpierw "obowiązek", potem zabawa. Przyznam, że łatwo nie było, mam psa właśnie urodzonego w domu i chowanego na podwórku. Właściciele wypuszczali go na dwór jak zrobił już siku na ręcznik. Więc pies biegł na dwór się bawić po tym jak się załatwił w domu:P. Może powinnaś po prostu bardziej to kontrolować i wychodzić z nią, żeby wiedzieć czy coś zrobiła i kiedy, wtedy będzie ci łatwiej nad tym zapanować. I oczywiście nagradzaj za załatwianie się na dworze, psa tego wszystkiego trzeba nauczyć. Pozdrawiam i życzę powodzenia
Powrót do góry

Gocha26

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sro 16-03-2016, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To trzeba zrobić odrazu na początki, trzeba uczyć wyprowadzać na dwór, albo żeby sikał na początku na gazetę
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: