Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak nauczyć szczeniaka czystości?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alizol

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pią 05-11-2010, 23:35    Temat postu: Jak nauczyć szczeniaka czystości? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak nauczyć szczeniaka czystości?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

_ogonek_

PostWysłany: Sro 10-11-2010, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na początku najlepiej wyprowadzać go zawsze wtedy, kiedy będzie się kręcił. Od razu na dwór. Uprzedzam że to może być nawet co 2 h.

W momencie kiedy psiak załatwi się na dworze pochwal go.
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Sro 10-11-2010, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój pies jak był szczeniakiem to na pole z nim chodziłam po każdej zabawie, po każdym posiłku i spaniu. Wiem też ale już nie pamiętam na czym to polega jest taka sztuczka z gazetami i workiem który się rozkłada na podłodze i jak widzisz że pies się składa do sikania to bierzesz go na pole a gazety co dzień się ubiera ale naprawdę nie pamiętam jak to dokładnie było.
Ale ja tak psa nauczyłam i teraz nie ma mowy o żadnym załatwianiu się w domu a jak mu się zachce to idzie pod drzwi albo po smycz.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Sro 10-11-2010, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie tak jak piszą dziewczyny. Wychodzić z psiakiem tak często jak się tylko da i chwalic jak załatwi się w odpowiednim miejscu. Z czasem wejdzie mu to w nawyk.

Nie zrozumialam do końca sposobu z gazetami przekazanymi przez Dzidzie.

Ja mialam usunięty dywan i rozłożone gazety na podłodze po to, zeby łatwiej było sprzatać. Złośliwa Fajne było, jak psina załapała że jak coś zrobi w mieszkaniu to pani myje podłoge i jak zrobiła to stawała przy drzwiach łazienki gdzie był mop. Bardzo szczęśliwa

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Sro 10-11-2010, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:

Nie zrozumialam do końca sposobu z gazetami przekazanymi przez Dzidzie.

Efrell Ja sama siebie nie rozumiem z tymi gazetami Bardzo szczęśliwa Ale wiem że stosowaliśmy takie coś bo moja mama to gdzieś wyczytała. Jak będę z mamą to się dowiem. Pamiętam że te gazety potem się przesuwało coraz bliżej drzwi wejściowych i pies szedł na gazetę pod drzwi to od razu jak to widzieliśmy leciało się z nim na pole.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 10-11-2010, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z gazetami jest tak, ze jak piesek się zbiera do sikania albo robienia kupy to mu się podkłada szybko gazetę. I tak za każdym razem, plus dodatkowo gdzieś w mieszkaniu leży rozłożona gazeta. Po pewnym czasie pies powinien zrozumieć, że jak musi się załatwić to na gazetę. Czy działa nie wiem, nie próbowałam.
Mój został nauczony sikania na pole przez Babcię de facto, bo u niej był przez dwa tygodnie jak był mały. Jak mieszkał u nas to od razu po śniadaniu na spacer był wynoszony. Podobnie po zabawie, po tym jak się obudził. Wiadomo, że czasem się nie zdążyło, ale trafił nam się dobry egzemplarz i załatwiał się na wykładzinę w kuchni tylko. Bardzo szczęśliwa A potem Babcia go nauczyła, że jak potrzebuje to ma wychodzić na balkon i jak chciał to stał pod balkonem. Puszcza oko
Nie powinno się też zapominać żeby psa pochwalić czy pogłaskać jak się załatwi poza domem. Wtedy on to zapamiętuje jako dobrą rzecz i będzie powtarzał. Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Coral

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 16-03-2011, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Po każdym jedzeniu wynosić go na dwór albo do kuwety, i tak w koło macieju az się nauczy tak robiłam po jakimś tygodniu sikania na dywan się sam nauczył.
Powrót do góry

Namiastka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sro 16-03-2011, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na pewno musisz wyprowadzać psiaka od razu po spaniu. Ogólnie, jak będziesz z nim wychodzić na dwór, i zrobi np. kupkę, to go nagrodź. Jak zrobi coś w domu, możesz delikatnie krzyknać, klepnąć, ale oczywiście niczego mu nie dawaj w zamian. W końcu sam zrozumie, że na dworze jak załatwia swoje potrzeby, jest nagradzany. Puszcza oko

Podpis * 04.04.2006 - Puszcza oko
* 11.02.2011 - Uśmiechnięta
* 16.08.2011 - Serduszko Serduszko
* 04.05.2012 - Serduszko Serduszko Serduszko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

olkakg

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pon 09-05-2011, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem akurat w temacie, więc mogę się podzielić swoimi metodami Uśmiechnięta
Mój szatan ma właśnie 8 miesięcy i jeszcze do niedawna zostawiał mi w domu małe 'niespodzianki', ale zaczęłam go konsekwentnie karać za robienie siku w domu, a jak załatwił swoją potrzebę na dworze, to dawałam mu w nagrodę smakołyk Uśmiechnięta Po tygodniu tak się przyzwyczaił do tego, że jak już wychodziliśmy z bloku to biegł jak opętany do pierwszego drzewka, a później machając ogonem wracał do mnie, żeby dostać swoją kosteczkę Uśmiechnięta Już odchodzę od nagradzania, bo nie można rozpieszczać psa, ale od jakiegoś czasu wytrzymuje nawet 6 h bez robienia w domu (tfu tfu, wypluwam to, żeby nie zapeszyć )
Więc życzę Ci powodzenia Uśmiechnięta i mam nadzieję, że coś pomogłam
Powrót do góry

katrina

PostWysłany: Pią 03-06-2011, 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Trzeba dużo razy wyprowadzać i miec dużo cierpliwości.
Powrót do góry

yakamoz

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pią 03-06-2011, 6:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

olkakg napisała:

Mój szatan ma właśnie 8 miesięcy i jeszcze do niedawna zostawiał mi w domu małe 'niespodzianki', ale zaczęłam go konsekwentnie karać za robienie siku w domu

A w jaki sposób go karałaś? Podejrzliwa

Tak jak dziewczyny piszą, wychodzić z psem nawet co 1,5 godz. Jak zrobi na dworze to pochwalić. A z tą gazetą to moja X. była nauczona robić na podkład taki dla ludzi w hodowli, ale u nas jakoś nie chciała. U niej długo walczyłam z nierobieniem w mieszkaniu, jeszcze miała 8 miesięcy jak zdarzało jej się zrobić siusiu, ale ja byłam cierpliwa i udało się. Bardzo szczęśliwa

A chcę jeszcze zaznaczyć jak NIE POWINNO się robić, a co niektórzy ludzie praktykują. Otóż jeśli ktoś wsadza łeb psiaka do zrobionego siku i później go "klepie" i każe, to proponuję żeby wsadził sobie głowę do klozetu i najlepiej spuścił wodę.

Podpis Żal, że się za mało kochało, że się myślało o sobie ...
Choćby się łzy wypłakało, to teraz wszystko za mało ...
Powrót do góry

Kazimierka

PostWysłany: Czw 24-04-2014, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie sprawdziła się metoda z gazetą, czyli uczyłam go, by robił siku na gazetę. Gdy zaczynał się koło niej kręcić, a kładłam ją koło drzwi wyjściowych, to prędko brałam na ręce i na dwór. Po jakimś czasie gazetę się zabiera, a pies czeka wtedy przy drzwiach.
Powrót do góry

Wikta

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sob 27-09-2014, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja niestety nie potrafię sobie poradzić z moim psiakiem... Nie ma jeszcze 4 miesięcy a już jest wredny i zawzięty.
Jest u nas od miesiąca. Gdy go kupowaliśmy, właścicielka powiedziała, że nie ma problemu z zachowaniem czystości w domu bo jest nauczony załatwiania się na gazecie. No cóż, mijała się z prawdą tak jak Lulek omijał gazetę.
Do tej pory nie potrafię go nauczyć czystości. O ile kupkę robi ok 3 razu na dobę i można wyczuć moment kiedy trzeba z nim wyjść, o tyle z sikaniem jest o wiele, wiele gorzej. Sika średnio co pół godziny. Jednak jest mu obojętne czy w domu czy na dworze. Potrafi nawet godzinę latać po dworze, a od razu po powrocie do domu załatwić się na dywanie. Smakołyki w nagrodę też nic nie dają. Dostanie to dostanie - nie to nie.
Nie wiem już co ja mam z nim zrobić...

Podpis ...W zagubionej przestrzeni trwam
Cały świat płynie obok gdzieś...
Powrót do góry

Barbi

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Nie 28-09-2014, 5:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wikta za kazdym razem gdy piesek nasika musisz go przeniesc na gazete, ktora ma byc polozona w jednym miejscu. Staraj sie nie pokazywac Lulkowi jak po nim sprzatasz bo pomysli, ze to super zabawa. Jeszcze troche i szczeniak to ogarnie. A smaczki tylko po prawidlowym zachowaniu sie na dworzu.
Powrót do góry

lidka_lidka

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Pią 19-12-2014, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zastanawiam się teraz nad psiakiem, ale nigdy sama nie wychowywałam psa i obawiam się, że nie podołam już na poziomie sikania Skonsternowana
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: