Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Jak oduczyć zasypiania przy piersi?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dzieci małe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pinessska

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Pią 25-12-2009, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata jak znajdziesz chwilkę to napisz jak poszło?

Podpis Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość

Sierpień 2009* Nasze Szczęście
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ranking produktów, najtaniej, ranking, jaki kupić, jaki wybrać
fef

Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Nie 27-12-2009, 2:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisz koniecznie, bo mnie też to czeka Przewraca oczami . Mam nadzieję, że nie było tragicznie.

Podpis Przyjaciele są jak anioły, podnoszą, gdy Twoje skrzydła opadają...
04.11.2003 dziecko 15.07.2009
Powrót do góry

Tulipanek

PostWysłany: Nie 27-12-2009, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny, z autopsji wiem, ze ważne jest nastawienie matki.
Przerażona i zestresowana na pewno nie będzie miała łatwo.
W takich wypadkach warto poprosić tatę by położył malucha spać.
Po pierwsze dzieci z reguły na mniej sobie przy nich pozwalają
bo wiedzą, ze matki są ardziej miękkie i szybciej ustępują.
Po drugie tata nie ma cyca.
No i na pewno jest mniej zestresowany niż mama.
Powodzenia. Uśmiechnięta

Podpis Szczęśliwa Żonka - 29 kwiecień 2006
Szczęśliwi rodzice - 15 czerwiec 2008
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 29-12-2009, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wpadłam z relacją.

Jak wiecie byłam okropnie zestresowana uczeniem Szymka zasypiania bez piersi i w swoim łóżeczku (do tej pory spał z nami w łózku i z cyckiem w buzi). Bałam się przeokropnie, ale stwierdziłam że jak nie teraz to nigdy się za to nie zabiorę. W końcu moje dziecko to już stary koń więc powinien spać u siebie w łóżku jak dorosły facet Złośliwa .

Pierwszego dnia Szymek płakał 13 minut i usnął. Oczywiście w tym czasie wchodziłam do niego, mówiłam mu że go kocham, przytulałam, całowałam.
Potem już szło coraz lepiej.
3 dnia np. położyłam go do łóżeczka i Szymek usypiał bez żadnego jęczenia i płakania.
Na drzemki w ciągu dnia też odkładam Szymka do łóżeczka, popłacze 3-4 minutki i idzie grzecznie spać.
Tak więc mogę stwierdzić, że chyba moja praca zakończyła się sukcesem Bardzo uśmiechnięta .
Teraz najważniejsze to wytrwać w swoim postanowieniu i nie pozwolić Szymkowi zasypiać przy piersi i nie pozwolić mu spać z nami.

Ale jestem z siebie dumna Uśmiechnięta A jeszcze bardziej jestem dumna z mojego synka !!

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 29-12-2009, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata widzę, że u was duuuuży postęp. Brawo. Jestem z Was przeogromnie dumna.
Życzę dalszej wytrwałości. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Pinessska

Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Wto 29-12-2009, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pieknie prawdziwy sukces, jesteś bardzo wytrwala! Gratulacje dla Ciebie i Szymka.

Podpis Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość

Sierpień 2009* Nasze Szczęście
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Wto 29-12-2009, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki dziewczyny !!!

Teraz tylko muszę coś zrobić, żeby Szymek nie budził się w nocy co 3 godziny i nie wołał "cycy" Przewraca oczami .
Ale za to zabiorę się później. Teraz będziemy utrwalać naukę samodzielnego już zasypiania w łózeczku Bardzo uśmiechnięta .

Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 29-12-2009, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No gratuluję Agatko Bardzo uśmiechnięta. Strasznie się cieszę, że Szymek to taki pojętny chłopak Bardzo szczęśliwa.

Agata napisała:
Teraz najważniejsze to wytrwać w swoim postanowieniu i nie pozwolić Szymkowi zasypiać przy piersi i nie pozwolić mu spać z nami.

I obyś wytrwała w tym postanowieniu Uśmiechnięta. Trzymam kciuki Bardzo uśmiechnięta.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
Powrót do góry

nanna2222
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 29-12-2009, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata gratuluję! Tak trzymaj. A nie chcesz go przestawić już na butelkę? Na dobranoc butelka z mleczkiem i w nocy też.
U nas na szczęście nie będzie tego problemu, bo Patryk na noc dostaje już butlę z mlekiem, w nocy się obudzi raz na cyca a ostatnio to nie chce już cyca tylko butlę.
Życzę powodzenia. Bardzo uśmiechnięta

Podpis Całe moje życie to Ty - Wszystkie moje noce i dni...

18.08.2007- Nasz ślub
25.03.2009 - Narodziny naszego Synka
Powrót do góry

fef

PostWysłany: Wto 29-12-2009, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata ale szybko Wam poszło. Moje gratulacje Bardzo uśmiechnięta . Widzę, że teraz kolej na mnie Skonsternowana . W związku z tym mam pytanie. Czy powinnam siedzieć przy małej, czy kłaść ją i wychodzić z pokoju? Sama już nie wiem, jak zostanę pewnie dłużej będzi płakała, jak wyjdę może poczuć się opuszczona ( jak przeczytałam w jakimś piśmie) Skonsternowana, bo mała ma dopiero skończone 5 miesięcy . Jak Wy robiłyście?

Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Sro 30-12-2009, 1:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moje maleństwo od początku spi w swoim łózeczku, a jak zdarzyło mu się usnąć przy piersi po prostu go odkladałam do łóżeczka.
Ja bym nie wychodzila z pokoju, ale np. glaskala po glowce czy spiewala kolysanke, w każdym razie coś co zastąpi juz wyuczona procedure. Ale nie wiem jak sie to ma do rzeczywistosci.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

sylla

Zodiak: Koziorożec

PostWysłany: Sro 30-12-2009, 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agato świetnie Ci poszło. Teraz tylko postaraj się nie zaprzepaścić tego co już osiągnęłaś.
Dobrym sposobem na usypianie maluchów jest pozostawianie ich sam na sam z tatą. Oczywiście jeżeli ten ma do tego cierpliwość i podejście. Nerwowy ojciec nie wiele osiągnie i tylko pogorszy sprawę.
Myślę , że Szymek z czasem przestanie się budzić w nocy .
Na wszystko potrzebny jest czas i cierpliwość. Sama ostatnio przechodziłam rewolucje gdy uczyliśmy Maję zasypiać we własnym łóżeczku. Czasami było ciężko ale teraz mała sama maszeruje o określonej porze do łóżeczka i tylko woła by poczytać jej bajkę. Potem bez płaczu i grymasów zasypia. Za każdym razem jestem bardzo dumna że tak fajnie sobie radzi i jest w miarę samodzielna.
Dodam tylko że Maja bardzo długo spała z nami i przy cycu!
fef ja bym nie wychodziła z pokoju na Twoim miejscu. Dziecko może wpaść w histerię. A myślę , że tego wszyscy chcieliby uniknąć. Dobrze jest siedzieć przy dziecku . Głaskać je lub czytać bajki na dobranoc. Ja dużo czytałam . Jak Maja była mała i pewnie jeszcze nie wiele rozumiała. Ale czytałam a ona słuchała... Często zdzierałam gardło mimo tego że bajki czytałam szeptem... Dobrze jest też bardzo małemu dziecku szeptać coś do ucha. Dzieci lubią się wsłuchiwać i często szybko wprawiają się w senny stan.
NA pewno usypianie bez piersi dziecka jest trudne i zajmuje więcej czasu. Ale na prawdę z czasem staje się mniej kłopotliwe.

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Czw 31-12-2009, 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fef wyczytałam w ksiązkach o zasypianiu, że takie nauki najwczesniej można zacząć jak dziecko ma pół roku, bo wczesniej jest na to za małe.
Teraz Nadia potrzebuje bliskości mamy, więc nie zabieraj jej tego Bardzo uśmiechnięta .

Wczoraj wieczorem Szymek usnął szybciutko, ale przebudził się o 22.30 i do północy były cyrki. był mega śpiący, ale mimo to płakał (na szczęście niezbyt mocno) i stał w łózeczku. Chyba 100 razy podchodziłam do niego, całowałam go i kładłam. W końcu spasował i poszedł spać.

Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 31-12-2009, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gratuluję wytrwałości. Uśmiechnięta No i oczywiście brawo dla Szymka.
W przyszłości będę się do Ciebie zwracała z pytaniami Agatko. Puszcza oko
Powrót do góry

fef

PostWysłany: Sob 02-01-2010, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Siłą rzeczy wstrzymałam się z odstawianiem Nadii. Obawiam się, że nie jestem jeszcze na to gotowa. Chyba boję się tego bardziej niż myslałam Skonsternowana .

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dzieci małe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: