Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak radzić sobie ze skurczami łydek?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zuzia Fruzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Czw 27-11-2008, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja nie mogę spać w nocy. Jest mi mega niewygodnie, mała cały czas się wierci i kopie a do tego non stop łapią mnie skurcze w nogi i ręce. Jak już jestem zupełnie nieprzytomna, to najczęściej usypiam w pozycji takiej półsiedzącej Neutralna .

Podpis Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić,
bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny.
(Hemingway)
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zuzia Fruzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Czw 27-11-2008, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ala wcinam magnez, ale tak jak pisałaś, nie pomaga wcale Smutna

Dołączone po 4 minutach 6 sekundach:

Edzia napisała:
Żeby urodzić w 2010.

To ja Wam będę dzielnie kibicować Bardzo szczęśliwa

Podpis Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić,
bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny.
(Hemingway)
Powrót do góry

nanna2222
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 27-11-2008, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Skurcze łydek - wiem coś o tym. Odpukac w niemalowane - ale już tydzień ich nie miałam.

Podpis Całe moje życie to Ty - Wszystkie moje noce i dni...

18.08.2007- Nasz ślub
25.03.2009 - Narodziny naszego Synka
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Pochwał: 10

PostWysłany: Czw 27-11-2008, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny na skurcze łydek znalazłam takie info. Może coś pomoże. Uśmiechnięta
Cytat:
Bolesne kurcze łydek w nocy to jedna z powszechnych dolegliwości drugiej połowy ciąży. Są one związane z zaburzeniami krążenia w nogach, a także z niedoborami potasu i magnezu. Można sobie pomóc, masując łydki przed snem i używając maści rozgrzewających. Warto też przyjmować preparaty magnezu i potasu (dostępne bez recepty), a także zadbać o to, by w codziennej diecie znalazły się produkty bogate w te składniki (banany, pomidory, orzechy, ziemniaki w mundurkach, ciemna czekolada). Kiedy zaczyna się skurcz, dobrze jest zadrzeć mocno palce stopy w kierunku kolana i energicznie rozmasować bolące miejsce.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 27-11-2008, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja mam inny, sprawdzony sposób na skurcz łydek. Stosowałam go w poprzedniej ciąży: Stanąć na czymś zimnym np. podłoga (ja akurat mam panele to ok). Od razu puszcza skurcz Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Czw 27-11-2008, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko i koniecznie na palcach,ja tak robie Puszcza oko
Powrót do góry

Agata

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 28-11-2008, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
Kiedy zaczyna się skurcz, dobrze jest zadrzeć mocno palce stopy w kierunku kolana i energicznie rozmasować bolące miejsce.

U mnie tylko to pomagało.
Czasem miałam też skurcze uda- to jest dopiero ból, bo nie wiadomo jak się tego pozbyć Przewraca oczami

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 28-11-2008, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie dwa razy dopadł skurcz łydki w nocy. Zerwałam się na równe nogi, żeby paść na łóżko z bólu.
Czasem w ciągu dnia mi się zdarzało. Magnez trochę pomógł, bo ostatnio miałam spokój. Parę dni temu miałam skurcz stopy, a dziś w nocy pośladka... ał to jest też ból. Niezdecydowana
Zawsze pomagało stanięcie na pełnej stopie.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pią 28-11-2008, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Najlepiej jest napiąć mięśnie. Albo stopę skierować do kolana, albo skierować w drugą stronę. Tak najłatwiej napiąć mięśnie Puszcza oko. Można też rozmasować, ale to bywa bolesne.

Kiedyś słyszałam, że trzeba w miejsce skurczy wbić szpilkę/ igłę, to przestanie boleć, bo organizm skoncentruje się na ukłuciu. Ile w tym prawdy nie wiem- sama nie odważyłam się spróbować Puszcza oko.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 28-11-2008, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dla mnie ten ból podczas skurczu jest tak okropny, że nie byłabym w stanie wstać ani nawet dotknąć miejsca złapanego przez skurcz.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

nanna2222
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 28-11-2008, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mi pomaga okład z zamrożonego mięsa. Skurcz puszcza, ale potem łydka boli mnie przez cały dzień. Ale lepsze to niż skurcz.
Pomaga też polewanie łydki ciepłą wodą - jest tylko jedno ale Jak dojśc do łazienki ze skurczem.

Podpis Całe moje życie to Ty - Wszystkie moje noce i dni...

18.08.2007- Nasz ślub
25.03.2009 - Narodziny naszego Synka
Powrót do góry

szarotka_

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Sro 16-09-2009, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ostatnio też dopadła mnie nieprzyjemna skurczowa seria. Jednak kiedy z napiętymi palcami masuję to miejsce, skurcz mija.

Podpis Kobiety bez towarzystwa mężczyzn więdną, a mężczyźni bez kobiet głupieją.
A. Czechow
12.12.2009- Moja Maleńka :-*
11.12.2010- Pani K. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 30-09-2012, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja zwykle też napinam mięśnie albo ruszam palcami od nóg.
Kolejnym razem spróbuję rady Oczko, żeby stanąć na czymś zimnym.

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

Gochaas

PostWysłany: Pon 22-10-2012, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja miałam straszne skurcze łydek szczególnie w ciąży z bliźniakami... To było coś strasznego. Potem pojawiły się w okolicy 20 tyg. skurcze macicy niby normalne, ale bardzo uciążliwe. Piłam syrop Prenalen z magnezem i kwasami omega. Pomagał i zawsze wolałam wypić niż łykać.
No i ... z kawy musiałam zupełnie zrezygnować. Smutna
Powrót do góry

Piwonia

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 23-10-2012, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kawa zdecydowanie nie sprzyja pozbyciu się skurczy, w końcu ona wypłukuje magnez. A są jakieś przeciwwskazania co do czasu stosowania owego syropu ?
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: