Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak się ubrać do biegania zimą?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ubrania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 09-11-2011, 7:02    Temat postu: Jak się ubrać do biegania zimą? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zbliża się zima i chcę sobie kupić jakiś strój do biegania, żeby nie zamarznąć Puszcza oko.
Myślałam o bieliźnie termoaktywnej. Czy macie może coś takiego? Na co zwrócić uwagę przy zakupie i jakie firmy są najlepsze?

Czy może lepiej jest założyć coś innego, żeby nie zmarznąć?

Zdjęcie dla przykładu:
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Anna26

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sro 09-11-2011, 7:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sama przymierzam się do takiego zakupu, ale bardziej na narty niż do codziennego użytku. Z tego co się dowiedziałam to przed wiatrem i mrozem bielizna nie chroni. Tobie bardziej odpowiedałaby odzież termoaktywna, albo wiatrówka, a nie bielizna.

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 09-11-2011, 7:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja myślałam, że ta odzież i bielizna to mniej więcej to samo i dlatego tak nazwałam. Bo pan, którego często widzę jak biega, ma takie gatki i myślałam, że to może coś takiego Puszcza oko.
Jak w google wpiszę odzież, to mi to samo wyskakuje.
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 09-11-2011, 8:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja zimą zakładam wysokie skarpety do kolan, nie za grube. Na nogach spodnie dresowe, szersze, ale nie workowate, z grubej bawełny. Na górę top albo bluzkę z krótkim rękawem, na to bluza, bez kaptura, bo nie lubię jak mi się majta. Jak jest bardzo zimno to biegam w opasce na uszy, bo w czapce jest mi za gorąco. Rękawiczki na ręce i gotowe.

Nie próbowałam specjalnej odzieży do biegania, więc na jej temat w ogóle nie mam zdania.

A gdybym miała wybierać to postawiłabym na coś takiego:

Teraz biegam w podobnym kroju Nike'a, już 3 rok i jak na razie nie myślę o kupnie nowych. A te mi się bardzo podobają i według informacji to dobre spodnie do biegania zimą.

Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 09-11-2011, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lis ja zanim zaczęłam biegać to przeczytałam prawie wszystko co jest dostępne w sieci, między innymi o stroju. Uśmiechnięta
Najważniejsze to żeby w zimie i nawet już jesienią biegać w czapce. Nie w opasce, nie w nausznikach i nie z gołą głową. Ciepło paruje przez głowę i łatwo można się zaziębić.
Nie powinno się też biegać w polarze, bo jest ciepły i szybko się w nim poci i równie szybko ucieka ciepło. Na górę dobra jest koszulka z długim rękawem bawełniana, na to bluza i dopiero jakaś cienka kurtka. Podobno najlepiej sprawdzają się wiatrówki. Puszcza oko
Na nogi polecają spodnie, takie jak sama wstawiałaś zdjęcie. Na nie jeszcze dresy i jakieś dłuższe skarpetki.
Buty teoretycznie powinny być odpowiednie te, w których teraz biegasz. Oczywiście możesz sobie kupić nowe, ze specjalną podeszwą, przystosowane do biegania po śniegu, ale nie wiem czy to jest aż tak konieczne. Na pewno nie powinno się biegać w trekkingach, bo nie ma się dobrego czucia i łatwo o kontuzję.
O rękawiczkach nie piszę, bo to oczywista oczywistość. Puszcza oko

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 09-11-2011, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

September a na tych zdjęciach to są zwykłe ubrania czy mają jakieś właściwości? Fajna ta bluza.

Gienia czapkę dziś pierwszy raz założyłam i rzeczywiście lepiej. Rękawiczki od jakiegoś czasu.
Teraz zakładam bluzkę cienką na długi lub krótki rękaw i na to bluzę. Spodnie mam dresowe.
Czyli wychodzi na to, że jakaś wiatrówka i te gatki by się przydały.
Butów raczej nie będę specjalnych kupować Puszcza oko.
Dzięki, trochę mi się już rozjaśniło Puszcza oko.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 09-11-2011, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lis ja sie ubieram na cebulke i tak zeby mi bylo wygodnie. Wiatrowka, czaka i rekawiczkie teraz to mus. A co do butow, jak te w ktorych teraz biegasz sa dobre to nie musisz zmieniac. Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 09-11-2011, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No teraz to luz, ale jak będzie -20 stopni, to trochę mnie to przeraża i chciałam się zabezpieczyć Złośliwa.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 09-11-2011, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:
Czyli wychodzi na to, że jakaś wiatrówka i te gatki by się przydały.
Butów raczej nie będę specjalnych kupować Puszcza oko.

Te gatki to są podobno zalecane nawet do biegania w lecie i na wiosnę. Ciepło nie paruje i bieganie daje większe efekty. Uśmiechnięta
Buty to dla mnie zbędny wydatek. Chyba, że ktoś mieszka w górach i ma notorycznie zasypane drogi, to wtedy ciężko biegać w normalnych. Śmiejąca się

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 09-11-2011, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:
No teraz to luz, ale jak będzie -20 stopni, to trochę mnie to przeraża i chciałam się zabezpieczyć Złośliwa.

Przy -20 to pamietaj zeby usta czums zaslonic. Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 09-11-2011, 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka napisała:
Przy -20 to pamietaj zeby usta czums zaslonic. Puszcza oko

O! Cenna uwaga Bardzo uśmiechnięta.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 09-11-2011, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:
O! Cenna uwaga Bardzo uśmiechnięta.

I szyje. Puszcza oko
Ja poluje teraz na bluze z wyzszym kolnierzem, nie chce kaptura. Tylko, ze ja mam kilka wymogow co do tej bluzy i tak juz jej szukam kilka tygodni. Śmiejąca się

Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 09-11-2011, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Usta koniecznie, ja czasami zapominam Niezdecydowana.

Zuzka, masz rację, że powinno się biegać w czapce. Ja biegam w opasce, bo w czapce strasznie grzeje mi się głowa i jak mam potem iść do pracy, to włosy wyglądają, jakby potrzebna im była kąpiel Puszcza oko.

Lis, zaraz Ci podeślę linka do strony, to sobie zobaczysz. Ale już teraz napiszę, że tak - bluza ma specjalne właściwości Puszcza oko.
Powrót do góry

pionkowa

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Nie 01-01-2012, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
Te gatki to są podobno zalecane nawet do biegania w lecie i na wiosnę.

Ostatnio właśnie szukałam takich rzeczy do biegania. Sprzedawca mówił mi, że są różne rodzaje bielizny termoaktywnej - taka na ciepłe miesiące i na zimę. Ta na lato podobno chłodzi, a ta na zimę właśnie trzyma temperaturę ciała. Kupiłam sobie komplecik Hi-Tec i bardzo fajnie się biega.
Powrót do góry

Lori

Zodiak: Panna

PostWysłany: Czw 11-04-2013, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja właśnie szukam bielizny termoaktywnej. Posiada ktoś?

Podpis Cause I'd like to think the world is a better place
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ubrania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: