Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Jak się żyje samotnej matce?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Poszukiwanie pracy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Albert

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Tygrys
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 14-04-2019, 14:28    Temat postu: Jak się żyje samotnej matce? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam,

Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii. Pytanie jak w temacie:

Jak żyje się w Polsce samotnej matce?

Otóż mam znajomą, która mieszka z synem w wieku szkolnym za granicą i ledwie wiąże koniec z końcem. Wiem że faktycznie tak jest bo sam mieszkałem za granicą wiele lat ale wróciłem do PL. Właśnie na skutek rosnących tam kosztów życia. Sytuacja obecnie wygląda tak, że kilkukrotnie pożyczyłem już jej pieniądze. Na prąd, na gaz, dołożyć do czynszu. itp. Dodam, że jestem pewien jej uczciwości i mnie nie naciąga (pożyczone pieniądze oddaje). Ja ją namawiam do powrotu do PL. Ona powtarza, że bardzo chce, że ma dosyć mieszkania tam, jednocześnie ma kilka argumentów, które dla mnie są tylko wymówkami.
1. Ma słabe wykształcenie (ma zawodowe - bez matury) w związku z czym nie ma dla niej pracy - wysyła CV ale firmy nie są zainteresowane.
2. ...dlatego też przed powrotem chce zaoszczędzić trochę pieniędzy, żeby mieć na start (tylko trudno zaoszczędzić jak nie starcza na czynsz).
3. Powrót wchodzi w grę tylko w okresie wakacji aby nie przerywać roku szkolnego synowi.
Niestety słyszę to już od co najmniej dwóch lat.
Na moje argumenty, że na pewno znajdzie pracę i da sobie radę bo pracy jest pełno (powrót do dużego miasta), że ma tutaj rodzinę, która na pewno by jej pomogła odpowiada, że łatwo mi mówić bo mam dobrą pracę, dobre wykształcenie dzięki któremu łatwo mi pracę znaleźć. Poza tym nie mam dzieci więc mogę się przeprowadzić kiedy chcę, itp.
Ostatnio już przestałem ją namawiać bo nie chciałbym żeby wróciła za moją namową i faktycznie nie dałaby rady. I wtedy czułbym się trochę winny.
Na obecną chwilę jestem zwyczajnie ciekawy jak wygląda życie matki wychowującej dziecko w Polsce. Czy żyjecie od wypłaty do wypłaty? Czy pożyczacie pieniądze od rodziny, przyjaciół? Czy macie problem ze znalezieniem pracy, która pozwala Wam żyć bez martwienia się czy wystarczy do następnego miesiąca?
Może któraś z Was przez to przechodziła i może podzielić się swoim doświadczeniem.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Kurioza

PostWysłany: Nie 07-07-2019, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Życie samotnej matki w Polsce nie jest łatwe, a jeszcze jak jej dziecko jest ciężko chore i nie ma pieniędzy na jego leczenie to już tragedia. Mam znajomą, która tylko dzięki wsparciu Fundacji Szlachetny Gest https://szlachetnygest.pl/ ma szansę na to, aby jej dziecko kiedyś wyzdrowiało. Dobrze, że istnieją takie instytucje. Sama też z całego serca im pomagam.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Poszukiwanie pracy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: