Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Jak wysokie alimenty mogę dostać na dziecko i na siebie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady prawne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelina1989

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 12-05-2012, 0:04    Temat postu: Jak wysokie alimenty mogę dostać na dziecko i na siebie? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zastanawiam się jakie mogę uzyskać alimenty na dziecko i na siebie (jestem w ciąży i nie pracuje) od męża. D. zarabia około 2200 zł miesięcznie, musi spłacać kredyt w ratach po 730 zł, nie wynajmuje żadnego mieszkania, ogólnie mieszka teraz z rodzicami także rachunki i życie na pewno go dużo nie wynoszą. Myślałam o kwocie 800 zł, tylko dopóki nie pójdę do pracy będą pomagać mi moi rodzice, bo wiadomo nie wyżyje z takich pieniędzy. Proszę o podzielenie się własnymi doświadczeniami i wiedzą na ten temat. Czy w ogóle jest szansa na wyższe alimenty? Bo trochę w to nie wierze.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ogarnieci.pl
Smerfetka007

Zodiak: Lew

PostWysłany: Sob 12-05-2012, 6:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi, ale wydaję mi się, że alimenty na siebie dostaniesz dopiero wtedy gdy zapadnie wyrok o rozwodzie z winy męża.

Podpis Codziennie budze sie piękniejsza, ale dzis to juz przesadziłam... Puszcza oko
Powrót do góry

ewelina1989

Zodiak: Ryby

PostWysłany: Sob 12-05-2012, 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W tym przypadku jak jestem w ciąży też dostane alimenty. Oczywiscie kończą się one po 3 miesiącach po porodzie i dopiero wtedy bede mogla sie starać o alimenty na siebie, jeżeli sąd orzeknie rozwód z winy męża. Teraz mi się należą.
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 12-05-2012, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z tego, co wiem, to prawnie przysługuje Ci 1/3 zarobków męża. Skoro ma jeszcze kredyt, który musi spłacać, to sądzę, że mogą mu zasądzić w okolicach 450-600 złotych maksymalnie.

Podpis Stop waiting for things to happen. Go out and make them happen.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady prawne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: