Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Jak wywabić zapach moczu??
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zatroskana01

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pon 21-06-2010, 10:47    Temat postu: Jak wywabić zapach moczu?? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam taki problem, niby błahy, ale jednak nie mogę się z nim uporać!! Była w odwiedziny u nas Niunia (2latka) i nie zawsze woła sisi... Stanęła za firanką i siknęła. Poleciało na dywan i teraz mam problem żeby to jakoś wywabić. Zapach naprawdę tragiczny i nic nie pomaga. Proszki do dywanów, zwykłe, płyny, spreje no nic!! Prałam to miejsce już parę razy ale zapach unosi się nadal.

Macie może jakieś domowe sposoby, aby to wywabić??Podejrzliwa Naprawdę już skończyły mi się pomysły...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 21-06-2010, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zatroskana, znalezione dla Ciebie w internecie, mozliwe, ze ktorys sposob Ci pomoze:

Cytat:
Krok 1 Ocet, soda oczyszczona i woda.

Jednym ze sposobów pozbycia się zapachu moczu jest przygotowanie papki z sody oczyszczonej i wody. Przygotowana mieszaninę wytrzyj w całą powierzchnię, na której znajdował się mocz. Całość zmyj przy pomocy octu. Po całym zabiegu użyj papierowych ręczników, mocno dociśnij je do powierzchni i poczekaj aż wsiąkną całą wilgoć. Powtórz cały proces jeszcze raz. Pamiętaj jednak, by nie powtarzać tego więcej razy, gdyż można wówczas uszkodzić
tkaninę. Przemyj całą powierzchnię czystą wodą i ponownie przyłóż ręczniki papierowe, aby usunąć nadmiar wilgoci. Najlepiej, jeśli masz taką możliwość, pozostaw tkaninę na słońcu, aż do wyschnięcia. Możesz również użyć suszarki do włosów i nieco ją podsuszyć. Zapach octu będzie jeszcze wyczuwalny przez około 2 dni. Ale najważniejsze, że nieprzyjemny zapach moczu zniknie.

Krok 2 Gotowe środki chemiczne.

Możesz również skorzystać z gotowych produktów
dostępnych w sklepach. Są one zazwyczaj tanie
i jednocześnie bardzo skuteczne. Tego typu produkty dostępne są w sklepach z artykułami chemicznymi lub sklepach zoologicznych. Środki
zakupione w sklepach zoologicznych przeznaczone są głównie do usuwania zapachu moczu zwierząt, jednak doskonale radzą sobie również z moczem dziecka.

Krok 3 Nadtlenek wodoru (woda utleniona).

Nadtlenek wodoru to bardzo skuteczny sposób na usunięcie zapachu moczu. Podczas stosowania zachowaj jednak szczególną ostrożność, zawiązek ten może uszkodzić niektóre tkaniny. Wypróbuj niewielką ilość w niewidocznym miejscu, pozostaw do wyschnięcia i dopiero gdy będziesz mieć pewność, że środek nie zniszczy tkaniny, zastosuj go. Po użyciu wody utlenionej możesz przeczyścić dywan zwykłym środkiem i odkurzaczem. To powinno usunąć przykry zapach na stałe.

Krok 4 Płyn do płukania ust.

Płyn do płukania jamy ustnej (np. Listerine) może pomóc usunąć przykry zapach moczu. Sposób ten jest nieco podobny do metody z sodą oczyszczoną, octem i wodą. Rozcieńcz nieco płynu do płukania ust z wodą i przygotowanym roztworem przemyj zabrudzoną powierzchnię. Do wyczyszczonej powierzchni przyłóż czyste ręczniki papierowe i poczekaj, aż wsiąkną nadmiar wilgoci. Zapach płynu do płukania ust będzie wyczuwalny jeszcze przez kilka dni, ale zapach moczu z pewnością zniknie.

Krok 5 Amoniak i mydło.

Odmierz taką sama ilość amoniaku i mydła i rozpuść je w wodzie. Tak przygotowanym roztworem wyczyść zabrudzoną powierzchnię.

Krok 6 Mąka kukurydziana.

Jednym ze sposobów na pozbycie się przykrego zapachu moczu jest posypanie zabrudzonej powierzchni mąką kukurydzianą, a następnie spłukanie jej przy użyciu wody. Zabieg ten nie pozostawia żadnych zapachów, a zwłaszcza moczu.

Krok 7 Wybielacz do tkanin kolorowych.

Możesz użyć wybielacza, aby usunąć zapach moczu, ale musisz pamiętać, by był on przeznaczony do tkanin kolorowych. Nałóż odrobinę wybielacza na plamę i delikatnie go wetrzyj. Używając ręczników papierowych zbierz nadmiar wilgoci.

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Pon 21-06-2010, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Soda oczyszczona pomaga.. Uśmiechnięta
Ja kiedyś po psie prałam.
Tak samo ocet jest bardzo skuteczny.
Powrót do góry

Margoth

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 21-06-2010, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na takie cos najlepsza jest cytryna z koperkiem!

Bierzesz cytrynkę w zalezności od wielkości plamy nawet 2. Kroisz na kawałeczki do blendera do tego natkę pietruszki, ale nie dużo i miksujesz tak, aby powstała papka. Potem odsączasz miąższ na gazie a tym sokiem spryskaj dywan, ale tak solidnie i pozostaw to do wyschnięcia. Możesz to powtórzyć z 2-3 razy jak zapach będzie sie dalej utrzymywał. A potem wypierz dywan proszkiem do czyszczenia dywanów.
Dobra metoda, bo tez ją stosowałam, bo nie raz nam sie pełny nocnik przewrócił Złośliwa

Podpis " Znalazła pewna Pani aparat do bani......"
Żoneczka tygryska od 21.08.2010
01.06.2013 - 9 lat razem.
A w tym roku dostałam piękny prezent od Mikołaja!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Zatroskana01

PostWysłany: Wto 22-06-2010, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki za wszystkie odpowiedzi!! Już lecę wypróbować bo do tej pory mam tylko wrażenie, że zapach się roztarł i nasila się;/
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Wto 22-06-2010, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Daj znać czym wywabiłaś.. Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 22-06-2010, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zatroskana01 napisała:
Dzięki za wszystkie odpowiedzi!! Już lecę wypróbować bo do tej pory mam tylko wrażenie, że zapach się roztarł i nasila się;/

Zatroskana daj znać czy się udało.

Tak na marginesie, to sobie nie wyobrażam takiej sytuacji. Zszokowana
Na miejscu rodziców tego dziecka, wzięłabym od Ciebie ten dywan i zaniosłabym do jakiegoś czyszczenia. Podejrzliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Zatroskana01

PostWysłany: Sro 23-06-2010, 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Soda podziałała trochę ale jednak coś jeszcze czuć więc zastanawiam się nad tym płynem do płukania:)
Powrót do góry

Margoth

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 23-06-2010, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja obstawiam miksturę z cytryny i koperku i zapach ładny zostawia, tylko jak masz jasny dywan to musisz uważać z ilością koperku aby nie zafarbował a soda w niektórych wypadkach może osłabić włókna dywanu i ta jego podstawę na której sie to wszystko trzyma.

Podpis " Znalazła pewna Pani aparat do bani......"
Żoneczka tygryska od 21.08.2010
01.06.2013 - 9 lat razem.
A w tym roku dostałam piękny prezent od Mikołaja!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Zatroskana01

PostWysłany: Pią 25-06-2010, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie no soda pomogła ale jeszcze czuć lekko. Płyn to porażka tylko miesza się z zapachem;/ także odradzam... Idę wypróbować coś jeszcze innego bo oszaleje...
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Pią 25-06-2010, 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zatroskana to co za mocz ma to dziecko? Zszokowana
Powrót do góry

Menju

PostWysłany: Pią 25-06-2010, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Blondynka napisała:
Zatroskana to co za mocz ma to dziecko? Zszokowana

Chyba skuteczniejszy od moczu Bonda. Jamesa Bonda. Ale kobiety, nawet raczkujące, osiągnęły postęp....Zszokowana
Powrót do góry

Zatroskana01

PostWysłany: Pią 25-06-2010, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem właśnie ale wydaje mi się, że po prostu on wsiąk w dywan i wysechł zanim się zorientowaliśmy co właściwie się stało... Diablica lub Bardzo wściekła

Pościągałam zasłony, bo one też okropnie capiły (zorientowałam się dziś) a nie są one do samej ziemi, ale tak nasiąkły zapachem, że sama już nie wiem może to miejsce mniej teraz śmierdzi Bardzo smutna
Powrót do góry

XYZB

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sob 26-06-2010, 3:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Masz dzieci? , Nie kupuj drogiego dywanu, zawsze coś może się zdarzyć! Puszcza oko Bardzo szczęśliwa
A jeśli chodzi o pranie , to jak dzieci dorosną to kup nowy dywan . Dobra to żart ,ale nie całkiem , ja brałam wodę z płynem i wrzucałam łyżeczkę herbaty sypanej (nie do wrzątku , aby nie zabarwić, do ciepłej wody dla zapachu) I było dobrze, wówczas nie było żadnych płynów typu Vanisz itp.
Powrót do góry

Zatroskana01

PostWysłany: Pon 28-06-2010, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gloria victis!! Uśmiechnięta Wywabiłam zapach !! Uśmiechnięta nic już nie śmierdzi Złośliwa zmiksowałam cytrynę (ale bez koperku bo bałam się o kolor dywanu) i rezultat dobry Uśmiechnięta wreszcie mogę usiąść na kanapie i poczytać książkę Uśmiechnięta

Dziękuje wszystkim za rady :*
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: