Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaka choinka- żywa czy sztuczna?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Święta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 20-11-2010, 23:02    Temat postu: Jaka choinka- żywa czy sztuczna? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zastanawiałam się ostatnio ile osób ma w swoich domach na Święta żywą choinkę, a ile sztuczną.
My jeszcze nie dorobiliśmy się choinki, ale postanowiliśmy że w tym roku to zmienimy.
I tak się zastanawiam na jaką choinkę postawić.

Jak to jest u Was?

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Pochwał: 5

PostWysłany: Sob 20-11-2010, 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja przez 28 lat miałam żywą, zapach choinki kojarzy mi sie z dzieciństwem, ze względu na dziecko i opadające igły w zeszłym roku kupiłam sztuczna. No i byłam rozczarowana, bo nie "czułam" tego zapachu. Wspomagam sie stroikami co mi zapach daja z żywego swierku. W tym roku mam zamiar udekorować żywą na tarasie a sztuczna w domu, ze względu na Szymka. Złośliwa
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 20-11-2010, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie w domu zawsze była sztuczna. To znaczy podobno raz była żywa, ale ja nie pamiętam tego. Bardzo szczęśliwa
Jak już sie wyprowadzę to chciałabym żywą choinkę i nie za dużą.

Jeśli idzie o względy praktyczne, to nie polecam żywej choinki przy wykładzinie dywanowej... idzie się pociąć przy sprzątaniu igieł. Puszcza oko
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Sob 20-11-2010, 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nigdy nie miałam żywej, więc nawet nie wiem co to znaczy zapach choinki w domu.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Sob 20-11-2010, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Każdego roku spędzam święta u rodziców i u nich zawsze jest duża i żywa choinka. Uśmiechnięta

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

italiana

PostWysłany: Nie 21-11-2010, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Żywa. Sztuczna nie pachnie, a to odbiera urok świąt.

Podpis Uśmiechnięta
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Nie 21-11-2010, 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam sztuczną, ze względu na małe dzieci i wykładziny dywanowe.

Lubię zapach żywej choinki, ale czasem względy praktyczne przewyższają wszystko. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 21-11-2010, 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W rodzinnym domu roznie bywalo, teraz tylko zywa. Nie wyobrazam sobie, mimo ze teraz te sztuczna sa piekne, zeby nie miec zapachu zywej choinki w domu.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 21-11-2010, 0:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas zawsze była sztuczna choinka, ale od paru lat rodzice zmienili poglądy i kupują żywą.

Niezbyt mi się to uśmiecha...
U nas się kupuje w doniczce taką małą i sadzi u babci, ale wiem że mało osób tak robi.

Ja jestem na nie dla żywych choinek, chyba że przeżyją poźniej gdzieś w ziemi.
Co to za radość wycinać żywe drzewo tylko po to, żeby je wywalić? Złośliwa
Powrót do góry

mari_cruz

PostWysłany: Nie 21-11-2010, 8:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie w domu rodzinnym zawsze była żywa i również nie wyobrażam sobie świąt bez zapachu drzewka. Nawet dyżury sprzątania igieł miały swój urok Uśmiechnięta. Tata często targał choinę od wuja z jego lasu, montował na stojaku, potem podlewanie, super Uśmiechnięta. A teraz - jeśli uda nam się kupić - to raczej sztuczną, żeby by.na kilka lat
Powrót do góry

flo
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Byk

PostWysłany: Nie 21-11-2010, 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie w domu rodzinnym zawsze była sztuczna choinka, odkąd święta spędzamy w swoim domu (czyli od dwóch lat) kupujemy prawdziwą.
Pięknie pachnie i stwarza jakiś taki inny klimat dla którego jestem w stanie przecierpieć to późniejsze sprzątanie Puszcza oko .

Podpis Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 5

PostWysłany: Nie 21-11-2010, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:
Ja nigdy nie miałam żywej, więc nawet nie wiem co to znaczy zapach choinki w domu.

Nie wyobrażam sie sobie świąt bez zapachu choinki. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Marlenn

Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Nie 21-11-2010, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dla mnie święta bez żywej choinki to nie święta....

Podpis Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Nie 21-11-2010, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie w domu tez nie ma tradycji do żywej choinki, wiec nie jestem związana z tym zapachem emocjonalnie.

Zwykle mieliśmy sztuczna choinke. Za to mama zazwyczaj robiła stroiki z żywymi gałązkami.

Wg mnie z praktycznego punktu widzenia lepsza jest sztuczna choinka, bo raz, że przetrwa pare lat, dwa sprzatanie igliwia z wykładziny to prawdziwy hardcore.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 21-11-2010, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie zwykle była sztuczna. U dziadków od strony taty zawsze prawdziwa, pięknie nią pachniało. Bardzo szczęśliwa
Odkąd rodzice się przeprowadzili do domu mamy prawdziwą, a po rozebraniu jest wkopywana na terenie działki i rośnie sobie zdrowo. Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Święta Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

Skocz do: