Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaką suchą karmę dajecie swoim kotom?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
la_loca

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 26-06-2012, 12:31    Temat postu: Jaką suchą karmę dajecie swoim kotom? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem na co się zdecydować. Do tej pory kupowałam kici karmę z osiedlowego sklepu, na wagę, ale sklep zamknęli. Kupiłam jej teraz jakiegoś no name'a z Tesco, ale nie smakuje jej. Nie chce jej faszerować chemią. Jakie karmy są dobre i zdrowe dla kotka? Słyszałam, że Orijen, ale ona trochę też kosztuje. Znacie jakieś inne? Jakimi Wy karmicie?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 26-06-2012, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja jest karmiona głównie Whiskasem, nie tylko suchym, ale i mokrym. Zdarza mi się kupować jej Gourmet albo Shebę, ale sporadycznie.
Powrót do góry

netka34

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Wto 26-06-2012, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja karmię swoją kotkę karmą Orijen od kilku lat. Cena wcale nie jest wyższa niż karmy typu Whiskas, a jakość jest nieporównywalna. Wystarczy spojrzeć na skład: w Whiskasie to przede wszystkim zboża i 4% mięsa, a w Orijen 75% mięsa, 25% owoców i warzyw i 0 zbóż. Dodatkowo kicia zjada niewiele karmy w ciągu dnia bo jest dość sycąca. Torba 7 kg starcza jej na pół roku, więc miesięcznie to koszt ok 24 zł. Kiedyś dałam jej Whiskasa i wrąbała całą miseczkę w jeden dzień przy czym ile zjadła tyle było w kuwecie. Miseczka Orijen starcza jej na 5 dni. Z mokrej karmy dostaje Bozitę w kartonikach (dzielę zawartość na 5 części i zamrażam i kotka dostaje świeżą porcję każdego dnia; karmę po otwarciu można przechowywać w lodówce 48 h) - zawartość mięsa 92 %. Kicia zdrowa z ładną sierścią.
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 26-06-2012, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja swoją Kicię karmię jak na razie karmą weterynaryjną Royal Canin i mieszam z Sanabelle. Jak na razie jej służy.
Dostałam ostatnio od Taty jakąś karmę z Niemiec (nie pamiętam nazwy) i Perfect Fit. Zobaczymy, którą będzie jadła najchętniej.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Wto 26-06-2012, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A nie można karmić kota po prostu mlekiem, mięsem lub innymi resztkami z obiadu? Dla mnie to abstrakcja kupować kotu czy psu karmę. Złośliwa
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 26-06-2012, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kot domowy raczej nie zje Ci resztek z obiadu. Puszcza oko
Moja pije zwykłe mleko, czasem dostanie wątróbkę albo kawałek jakiegoś innego mięsa (tzn. dostawała na pewno jak ja mieszkałam z rodzicami i robiłam obiad - zawsze coś "zleciało" ze stołu). Poza tym je mokrą karmę z Rossmana, bo innej nie chce. Bardzo szczęśliwa Sucha to różnie. Trochę Royala na kule włosowe, trochę jakiejś taniej, trochę karmy którą tata jej przywozi z Hiszpanii. Puszcza oko
Powrót do góry

zaneta1

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Wto 26-06-2012, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nasz Tobi jest wybredny bardzo wiec kupuje mi rozne karmy.
Troche szkoda ze smakuje mu najczęściej to co jest drogie.

Podpis Du bist alles was ich brauche Uśmiechnięta Ich liebe dich Schatz :**
Powrót do góry

mariamagdalena

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Sro 27-06-2012, 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mojemu tygrysowi kupuje suchą karmę w rossmanie, mokrą to jakiekolwiek puszki. Lubi bardzo jajko surowe, herbatę miętową, wiele zup (do reszty dodaje parę kropel walerianowych i wcina), kanapki z czym by nie były to pół zjada (gryzę i wypluwam). Ogólnie woli jeść to co ja, niż to co ma w misce.

Podpis Nigdy nie żałuj tego, co kiedyś sprawiało Ci radośćUśmiechnięta
Powrót do góry

la_loca

PostWysłany: Sro 27-06-2012, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Słyszałam, że dobra jest ta karma z Rossmana, szkoda, że żadnego blisko. O Royal Canin też słyszałam, ale ta jest nawet droższa, niż Orjen (rzeczywiście, w telekarmie 7 kg jest za 150 zł, skoro ma starczyć na pół roku to cena w porządku). aurinko, jak dajesz swojemu kotu mleko to nie ma on potem rozwolnienia albo wymiotów? Czy dajesz takie specjalne dla kociaków?
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 27-06-2012, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

la_loca napisała:
aurinko, jak dajesz swojemu kotu mleko to nie ma on potem rozwolnienia albo wymiotów? Czy dajesz takie specjalne dla kociaków?

Zwykłe mleko z kartonu, takie jak my pijemy. Uśmiechnięta
Nic się nie dzieje. Wymiotować to wymiotuje czasem, ale to tez po jedzeniu zwykłym i to wina kul włosowych, a nie mleka.
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Sro 27-06-2012, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No to podziwiam. Mleka sie nie daje kotom, bo źle trawią, a w zasadzie w ogóle nie trawią laktozy. To, że kot nie wymiotuje nie znaczy, ze nie ma problemów z żołądkiem.

Weterynarz mojej kici powiedziala, ze kotu wystarczy dawac sucha karme i bedzie szczęśliwy. Czasem mozna pomieszać z mokrą, ale tej samej firmy.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 27-06-2012, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

adzia88 napisała:
No to podziwiam. Mleka sie nie daje kotom, bo źle trawią, a w zasadzie w ogóle nie trawią laktozy. To, że kot nie wymiotuje nie znaczy, ze nie ma problemów z żołądkiem.

Weterynarz mojej kici powiedziala, ze kotu wystarczy dawac sucha karme i bedzie szczęśliwy. Czasem mozna pomieszać z mokrą, ale tej samej firmy.

Ile weterynarzy tyle teorii. Puszcza oko
Jakoś kiedyś suchej karmy nie było i jakoś żyły koty. Skoro mój kot się domaga, to chyba wie czego chce.
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Sro 27-06-2012, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Te domowe koty to delikatne jakieś. Złośliwa
Mój podwórkowy zje praktycznie wszystko co mu się da- mleko, surowe mięso, gotowane ziemniaki, gotowane i nawet czasem surowe jajka, zupę Złośliwa, kaszę, wędliny, a najbardziej lubi gotową nać selera taką co się z zupy wyrzuca. Zszokowana Śmiech do łez
I jaki zdrowy. Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

la_loca

PostWysłany: Sro 27-06-2012, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja właśnie też słyszałam różne opinie nt. podawania mleka. Weterynarz mojego kota nie poleca, a ja nie daje, kot się nie domaga. Ale już jakieś surowe mięsko to lubi chapnąć. Uśmiechnięta
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 27-06-2012, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja też czasem lubi sobie zieleninę podjeść. Śmiejąca się Normalka.
Poza tym uwielbia chleb. Wędlinę zje, czasem wyliże tłuszcz z patelni, albo talerz. Uwielbia słodkie i jak ktoś zostawi talerz z odrobiną smietany... mmm zaraz nie ma. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zwierzaki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: