Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Jaki biznes można otworzyć na wsi?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Businesswoman
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lenka20

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pon 31-01-2011, 17:25    Temat postu: Jaki biznes można otworzyć na wsi? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Myślę nad jakimś biznesem, ale nie mam pojęcia co byłoby najlepsze. Mamy z mężem ogromną stodołę, którą chcielibyśmy do tego wykorzystać. Mieszkamy w małej wsi, więc co można by tu otworzyć?

Ostatnio zmieniony przez lenka20 dnia Wto 01-02-2011, 15:12, w całości zmieniany 1 raz

Uwagi  Proszę o zmianę tematu na jasno mówiący o czym jest. Masz na to 24h.
Oczko.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Vacanza.

PostWysłany: Pon 31-01-2011, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hmm oj obawiam się, że sama stodoła nie wystarczy. Żeby zacząć własny biznes, trzeba mieć konkretny pomysł i jakąś wstępną wizję przyszłości.
Zorientujcie się, czego w Waszej okolicy brakuje? Co CHCIELIBYŚCIE robić? Czy macie środki na rozkręcenie interesu?

A póki nie opracujecie porządnego biznesplanu, to może na razie pomyślcie o najmie stodoły?
Powrót do góry

lenka20

PostWysłany: Wto 01-02-2011, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Myślałam o tym, żeby kupić kury i sprzedawać jajka i do tego hodować króliki na sprzedaż. Dobry pomysł?
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Wto 01-02-2011, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

lenka20 napisała:
Myślałam o tym, żeby kupić kury i sprzedawać jajka i do tego hodować króliki na sprzedaż. Dobry pomysł?

Pewnie że dobry. Ja bym była za królikami. Bo kury to bardzo brudzą.
Powrót do góry

Namiastka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Wto 01-02-2011, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem czy dobry, przypuszczam, ze nikt z nas nie ma tu takiej orientacji, by mogl Ci powiedziec, tak, to jest dobry pomysl. Trzeba to dokladnie sprawdzic, przeanalizowac wydatki, zrobic wstepny kosztorys, przygotowac biznesplan i starac sie o dotacje.
A moze zrobcie jakas dyskoteke? Puszcza oko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

lenka20

PostWysłany: Wto 01-02-2011, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fajnie byłoby otworzyć dyskotekę tym bardziej, że mój mąż umie grać, więc nie musielibyśmy szukać dj'a, ale niestety nie mamy tyle pieniędzy, a poza tym stodoła jest bardzo blisko domu, a na dyskotece różne rzeczy się dzieją Uśmiechnięta
Powrót do góry

raptor

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Wto 01-02-2011, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Obawiam się, że stodoła zostanie stodołą. Wnioskuję to (bez urazy) z naiwności głównej zainteresowanej. Moi drodzy....otwarcie dyskoteki, choćby nawet i na wsi wiąże się z wydatkiem (na początek) 150 tys. zł.
Poza tym trzeba spełnić surowe wymagania przeciwpożarowe, otrzymać koncesję na alkohol, opłacić ZAIKS, SPAV i STOART. Nagłośnienie, drink bar, sofy i tego typu bzdety.
Co do innych ewentualnych pomysłów, stwierdzenie, że króliki lepsze bo mniej brudzą....no sorry Złośliwa
Moja rada: odpuścić Bardzo szczęśliwa

Podpis Chrzanić podpis
Powrót do góry

lenka20

PostWysłany: Wto 01-02-2011, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale o co chodzi z tą naiwnością bo nie rozumiem... Ktoś podał mi tylko przykład dyskoteki i co w tym złego? I tak nie mam na to pieniędzy.

Dołączone po 2 minutach 58 sekundach:

Poza tym co to oznacza: "odpuścić"? Dziękuję za takie rady - najlepiej założyć ręce i nic nie robić tak?
Powrót do góry

Monia :)

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Wto 01-02-2011, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

lenka20, piszesz, że to mała wieś, więc z dostępem do mieszkańców nie ma zapewne problemu, ponieważ większość na pewno znacie. Dlatego myślę, że pomysłem lepszym od pytania nas na forum byłoby zapytanie mieszkańców czego oczekują i co chcieliby widzieć w swojej wsi. Być może ich oczekiwania różnią się od Twoich i męża propozycji i może mieszkańcy dostarczą wam ciekawych pomysłów. Przeprowadźcie coś typu mini badanie rynku, zróbcie wstępny biznes plan i zastanówcie się, czy będzie się wam to opłacało. Bo co, jeśli zdecydujecie się rzeczywiście na sprzedaż jajek, a okaże się, że we wsi wszyscy hodują swoje kury?
Powrót do góry

raptor

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Wto 01-02-2011, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

lenka20 napisała:
Ale o co chodzi z tą naiwnością bo nie rozumiem... Ktoś podał mi tylko przykład dyskoteki i co w tym złego? I tak nie mam na to pieniędzy.

Dołączone po 2 minutach 58 sekundach:

Poza tym co to oznacza: "odpuścić"? Dziękuję za takie rady - najlepiej założyć ręce i nic nie robić tak?

Jeślim chcesz być traktowana poważnie, podaj chociaż strzępki konkretnych informacji, typu"
- ilu mieszkańców liczy wieś
- czy zamierzasz skupić się tylko na społeczności lokalnej
- jaki masz budżet (czyli: ile konkretnie kasy)
- czy masz szansę na kredyt (jeśli tak to jakiej wysokości) i czy w ogóle rozpatrujesz taką możliwośc
- jakie są Twoje predyspozycje, co umiesz robić, na czym się znasz
- zysk jakiego rzędu byłby w stanie Cię zainteresować
- W jakim stanie jest ta stodoła, jakie ma media, czy jest do niej dojazd...
itepe.
-

Podpis Chrzanić podpis
Powrót do góry

Namiastka

PostWysłany: Wto 01-02-2011, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Raptor, moim zdaniem przesadzasz, czepiasz sie bezpodstawnie. O tym, ze kury za bardzo brudza, nie napisala sama zainteresowana. O dyskotece ja napisalam, a sama zainteresowana przeciez wyraznie napisala, ze ten pomysl odpada, bo nie maja tyle kasy. Po czym Ty piszesz, ze Lenka jest naiwna, no sory...
Lenka, nie denerwuj sie, musimy tepic takich wredotow i czepialskich bezpodstawnie. Puszcza oko
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Wto 01-02-2011, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zeby rozkręcić jakiś interes- trzeba przede wszystkim zastanowić się jakie posiadamy zasoby, umiejętności i jak możemy je wykorzystać.
Najważniejsze jednak, to rozeznać czego u Ciebie na wsi brakuje najbardziej. Może otworzyć malutki sklepik wiejski (przy rozpoczynaniu działalności jest możliwość otrzymania dofinansowania), może odnając stodołę jakiejś firmie - albo na skład materiałów budowlanych, albo urządzenie warszatatu. A może otworzyć skup sezonowych owoców? Jest naprawdę wiele rzeczy, które można robić. Ale zacząć trzeba od rozeznania potrzeb. Jakiś maly biznesplan to kolejny krok. Zdecydowanie odradzam na tym etapie finansowanie kredytami bankowymi.
Powrót do góry

raptor

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Wto 01-02-2011, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Namiastka napisała:
Raptor, moim zdaniem przesadzasz, czepiasz sie bezpodstawnie. O tym, ze kury za bardzo brudza, nie napisala sama zainteresowana. O dyskotece ja napisalam, a sama zainteresowana przeciez wyraznie napisala, ze ten pomysl odpada, bo nie maja tyle kasy. Po czym Ty piszesz, ze Lenka jest naiwna, no sory...
Lenka, nie denerwuj sie, musimy tepic takich wredotow i czepialskich bezpodstawnie. Puszcza oko

Bez znaczenia jest dla mnie, kto tu co napisał. Wszystkie bowiem prezentujecie podobny tok myślenia i niczym nie uzasadniony optymizm.
Tu nie ma: może to, a może tamto...Własna działalność to nie zabawa w eurobiznes.
To mówisz, że jestem wredny... Złośliwa

Podpis Chrzanić podpis
Powrót do góry

Namiastka

PostWysłany: Wto 01-02-2011, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak, jestes wredny i czepiasz sie bezpodstawnie.
Kolezanka do nas napisala, my jej podpowiadamy. Przeciez nie powiemy jej: otworz to, bo to jej decyzja...Uśmiechnięta

Uwagi  Proponuję ciut przystopować. Prowadząc taką dyskusję odbiegacie od tematu. Tego typu dyskusje proponuję prowadzić na pw.
dotka.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 02-02-2011, 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znam jedną firmę (całkiem dobrze prosperującą), która zajmuje się pośredniczeniem w skupie żywca, czyli zakłady płacą im za zakupiony żywiec plus wynajem miejsca. Uśmiechnięta
Ponadto można otworzyć magazyn z paszami, nawozami, materiałami budowalnymi, środkami ochrony roślin, sklep ogrodniczy, itp. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Businesswoman Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: