Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Jaki samochód najlepiej sprawdza się w mieście?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy lekko techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trzpiot

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 24-11-2009, 13:11    Temat postu: Jaki samochód najlepiej sprawdza się w mieście? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeździmy różnymi samochodami i mamy różne problemy związane z jazdą po mieście (np. parkowanie Bardzo szczęśliwa ) Jakie waszym zdaniem cechy powinien mieć najlepszy samochód do jazdy po mieście?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ogarnieci.pl
Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 24-11-2009, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na pewno samochód nie dużych rozmiarów, powinien być ekonomiczny (czyli spalanie na niskim poziomie), mieć dobre przyspieszenie.
Fajnie gdyby był zaopatrzony w czujnik parkowania, wtedy problem z parkowaniem mógłby zostać rozwiązany. Puszcza oko

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 24-11-2009, 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My mamy dwa auta: Ford Mondeo (na rodzinne wyjazdy) a ja na codzień jeżdżę Fordem Ka. Jest mały (na angielskie wąskie uliczki), wszędzie można nim zaparkować, ponadto spalanie niskie.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 24-11-2009, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Małe spalanie (5-5.5l/100km), małe rozmiary, ale nie za mały. Podobno automaty są dobre do jazdy w mieście, czyli w korkach, ale palą trochę więcej. Ja nie jestem do automatów przekonana. Z pojemnym bagażnikiem, żeby zakupy się mieściły, a nie musiały leżeć na siedzeniach. Puszcza oko

A tak konkretnie, to według mnie dobre do miasta są Suzuki Swift, Toyota Yaris, Peugeote 206 i oczywiście Smart, który jest mega ekonomiczny i mega mały. Puszcza oko

Podpis Semper Fidelis

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

szarotka_

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Wto 24-11-2009, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko, mój poprzedni samochód to właśnie był Ford Ka. Gdyby nie fakt, że potrzebowałam większego bagażnika, nie rezygnowałabym z niego. To model idealny dla kobiety, która musi się sporo poruszać po mieście. Uśmiechnięta

Podpis Kobiety bez towarzystwa mężczyzn więdną, a mężczyźni bez kobiet głupieją.
A. Czechow
12.12.2009- Moja Maleńka :-*
11.12.2010- Pani K. Uśmiechnięta
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Wto 24-11-2009, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moim zdaniem mały ekonomiczny samochodzik to jest to Uśmiechnięta.
Najlepszy byłby Smart, bo zajmuje tyle co pół miejsca do zaparkowania i to w poprzek Puszcza oko.
Ford Ka też malutki fajny Uśmiechnięta.
Ja miałam Clio, już ciut większe, aczkolwiek wygodne, dobry bagażnik, zwrotne i szybkie autko Uśmiechnięta.
Teraz jezdżę automatem i uważam, że jak na miasto to idealny samochód do jazdy w mieście szybkiej jak i w korkach itp..., chyba nigdy na manual się już nie przesiądę Złośliwa.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

trzpiot

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 26-11-2009, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Najlepiej by było, jakby samochód sam się parkował Uśmiechnięta Fajny jest też Volvo C30, nie za duży, elegancki i ekologiczny.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Czw 26-11-2009, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

trzpiot napisała:
Najlepiej by było, jakby samochód sam się parkował Uśmiechnięta Fajny jest też Volvo C30, nie za duży, elegancki i ekologiczny.

Z parkowanim nie mam problemów, więc na tym mi tak nie zależy. Mogę sama to robić.
A Volvo C30 - fajne. Ogólnie podoba mi się ta marka, ale nie wiem jak z ceną za naprawę.
Cóż, w UK nie ma zamienników i w razie awarii np. Toyoty to ciężko z zamiennikiem części i koszt naprawy jest wysoki. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Czw 26-11-2009, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Polecam Volkswagena Lupo. Mały, zwinny, niskie spalanie i niemiecka solidność Uśmiechnięta Do tego całkiem zgrabny.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 27-11-2009, 0:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My mamy renault clio i jest bardzo dobre do jazdy po mieście.
Nie wiem po co "miejskiemu" samochodowi duże przyspieszenie, skoro ograniczenie jest do 50 a tyle to byle auto się rozpędzi w krótkim czasie.

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 27-11-2009, 1:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Vaneska własnie do miasta wystarczy zwykłe autko i oby mało paliło i było zwrotne do parkowania.
Co innego jak ktoś musi całe dnie jeździć i coś załatwiać, jak np. ja i wtedy rozwija się większe prędkości troszeczkę i trzeba już powymijać wszystkich sprytnie aby się dobrze ustawić Puszcza oko.
U nas jak ktoś jeździ 50 to najzwyczajniej czasami trąbią że tamuje ruch...ale to tak na marginesie bo mi się przypomniało jak napisałaś o przepisowej 50tce Uśmiechnięta.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 27-11-2009, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Landrynka - na mnie mogą trąbic ile im natura siły dała, bo ja po prostu mam to w nosie. Jak mi pieszy na jezdnię wlezie to chcę mieć większą szansę na unikniecie zderzenia Puszcza oko.

Ale moim clio to nie bardzo można wyprzedzać innych Śmiejąca się . Do miasta jest idealne, ale poza miastem... to lepiej jechać przepisowe 90 czy nawet 80, bo TIRa sie już nie wyprzedzi z odpowiednia prędkością Złośliwa . Czasem aż sie śmieję, że ono ma dopalacze dopiero we własnym wyobrażeniu Śmiejąca się .

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 27-11-2009, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A to zależy jakie Clio, ja miałam przecież niedawno Clio te z najwiekszą ilością KM ale diesel i zapierdzielało jak mały motorek (może masz taką samą wersję) Uśmiechnięta.
I spokojnie mogłam wyprzedzać, a nawet na światłach ruszałam często pierwsza...Więc wszystko się da Uśmiechnięta.
Powrót do góry

janina21

PostWysłany: Sob 28-11-2009, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bardzo szczęśliwa Do miasta na moje parkowanie -zwłaszcza zakorkowanym Poznaniu ,to pojechałam bym 'maluszkiem" .Jest zwinny i wszędzie wjedzie ,ale jakoś i komfort daje dużo do życzenia.
Mój autko - włoska "kropka' Oj ile pali tycio 5litrów na 100 km . Jest kochana .. ma wypas i jest granatowa. Ponoć kierowcy w granatowych autach ,to grzeczni i kulturalni użytkownicy dróg. Uśmiechnięta

Podpis "Ważne są tylko te dni ,których jeszcze nie znamy"'
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 28-11-2009, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

janina21 napisała:
Ponoć kierowcy w granatowych autach ,to grzeczni i kulturalni użytkownicy dróg. Uśmiechnięta

Janka ale wymyśliłaś. Śmiejąca się Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy lekko techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: