Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Jaki styl? nowoczesny czy bardziej starodawny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Meble
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lilu

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Wto 20-04-2010, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uwielbiam przestrzeń, więc zdecydowanie preferuję minimalizm. Dlatego te stylizowane na stare meble, ciężkie i bogato zdobione raczej nie przypadają mi do gustu

Dołączone po 2 minutach 30 sekundach:

Uwielbiam przestrzeń, więc zdecydowanie preferuję minimalizm. Dlatego te stylizowane na stare meble, ciężkie i bogato zdobione raczej nie przypadają mi do gustu...

Podpis Życie jest snem więc wszystko jest możliwe...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Margoth

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 27-04-2010, 7:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja oczywiście styl klasyczny z nutką kolonializmu

Podpis " Znalazła pewna Pani aparat do bani......"
Żoneczka tygryska od 21.08.2010
01.06.2013 - 9 lat razem.
A w tym roku dostałam piękny prezent od Mikołaja!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Martynka

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Wąż
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 04-05-2010, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zawsze kochałam i kocham to co jest wykonane precyzyjnie i z duszą...
czyli tez i z naturalnych produktow, jak lite drewno...

Styl retro ma to, że można wszystko zrobić artystycznie, nawet kuchnie i łazienkę, ogród...
Meble stylizowane na antyki, pokazuja, z jakim oddaniem kiedys je wykonywano, ile zachodu było by cos ozdobic, wykonczyc...
meble z nozkami np. zwierzaka to nie to samo co nogi metalowe czy kola jak z wozkow w supermarketow,
czy lampa z rzezbionych sloni to nie to samo co lampa kreslarska...

W stylu retro pięknie wyglądają amorki, motyle, ptaszki, kwiaty, dzieci, czy w obrazach, czy rzezbach i figurach porcelanowych, czy w zaslonach, firankach, obrusach, narzutach, w mebelkach...

Wpołczesne mebelki nie są starannie wykonywane, na masówkę, często ze sklejek z trującym klejem, itd. i kojarzy mi się okreslenie "wytwory mętnych głów".

wbrew pozorom wszelkie szpetnosci w mieszkaniach, jak kable, rury, kaloryfery, liczniki, itp. trudno ukryc, jak nie chce sie tandetnego plastiku, plyty mdm, itp. a stylowe rozwiazania pozwalaja ukryc to za sliczna zaslonka z falbanka czy fedzlami, pomponikami, ba zamiast i paskudnich drzwi w pawlaczu w przedpokoju, gdzie czesto ukrywa sie buty, ozdoby choinkowe itp.

wspolczesne meble mobilne, takie na koleczkach nigdy nie dorównuja kunsztowi i pieknie jakie maja np. stelaze w postawie do starej maszyny do szycia...
same kóleczka sa dyskretnie, b.stabilne, ze nawet akwarium mozna postawic...!!!!

tylko retro...
zamiast mebloscianek, niech beda piekne wielkie kufry, komody, sekretarzyki, okragle stoliki, wygodne i trwale fotele na ozdobnych nozkach, jak i krzesła, taborety, i witynki, kredensy, polki...

wystroj z dusza, nie musi miec w 100% mebli stylizowanych, ale dodanie takiego biurka i fotelika do pokoju dziecka juz nadaje klimat.
i oczywiscie mozna samemu przerabiac niektore meble, by wygladaly na te z dawnych lat...np. zmieniajac nozki.

meble z plyt wiorowych zawsze beda tylko funkcjonalna zabudowa do przechowywania naszych rzeczy...
w domu rodzicow zawsze mialam mebloscianki i regaly, i moze dlatego ich teraz tak nie cierpie...
Puszcza oko
zwlaszcza, ze mieszkania sa małe...

p.s.
minizmalizacja przedmiotow, form kojarzy mi sie z checia powiekszenia pomieszczenia i ukrycia balaganu...
coz, balagan zawsze jest stanem odzwierciedlenia naszego stanu duszy, ten na zewnatrz w pokoju i ten ukryty w meblach...
a brak przesterzeni nie zrekompensuje mieszkanie ale pobyt na zewnatrz... i podejmowanie trafnych decyzji zyciowych.
Powrót do góry

kasiam

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 31-05-2010, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Minimalizm jest zawsze dobrym rozwiązaniem, nie tylko jesli chodzi o meble:)
co nie oznaza, ze czasem nie skusze sie na coś retro;).Pozdrawiam
Powrót do góry

ACJunior

Zodiak: Bliźnięta

PostWysłany: Czw 08-07-2010, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziś 21 wiek, to preferuję styl nowoczesny. Zero meblościanek, drewno-klasyczno podobnych ciężkich mebli. Za to lekkie, nowoczesne mebelki z opcją wyboru co się potrzebuje w domku.
A jest tego do wyboru do koloru. Uśmiechnięta

Podpis Boże, czasami nie wierzę, że jestem aż tak przystojny Uśmiechnięta
Powrót do góry

blinka89

Zodiak: Bliźnięta

PostWysłany: Czw 12-08-2010, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam teraz proste, raczej nowoczesne meble z Ikei, baaardzo mi się podobają. Uśmiechnięta

Nie lubię takich tradycyjnych, w starym stylu, za to moja mama właśnie takie lubi.
No ale każdy ma inny gust Puszcza oko

Podpis Kocham
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

lulinka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 13-08-2010, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja zdecydowanie jestem za nowoczesnym stylem. Ważne żeby meble były oryginalne, jednocześnie proste i wygodne. Myślę nad zmianą wystroju swojej kuchni, jak dotąd była ona dość nijaka. Teraz pomalowałam na bladoróżowy pastelowy kolor ściany. Stare meble pomalowałam na biało lawendowy kolor i przetarłam papierem ściernym. Teraz został mi wybór krzeseł i stołu. Myślę nad drewnianym kompletem ale w nietypowym kolorze. Podobają się mi ten model krzesła Birba - fioletowy firmy Myin, dodam, że moja kuchnia nie jest zbyt duża.
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew

PostWysłany: Pią 13-08-2010, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja obecnie jestem na etapie takiego stylu:

Uploaded with ImageShack.us

Nie jest ani nowoczesny, ani jakos wyjatkowo starodawny. Wazne by kolory byly jasne (marzy mi sie biel, szarosci i niezbyt ciemny granat), sciany odpowiednio zdobione oraz dlugie i jasne zaslony. Puszcza oko

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 13-08-2010, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aikaterina mi się też podoba, ale na zdjęciu, chyba nie umiałabym w nim mieszkać. Zauważyłam właśnie ostatnio, że coraz częściej ludzie wybierają taki styl, bo ja w pracy jak pokazują wizualizacje i projekty i proszą o dobór pasujących drzwi białych albo w kolorze ecru w tradycyjnym stylu, np. z cokołami.
Dla mnie ten styl jest taki ...romantyczny Uśmiechnięta.
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 13-08-2010, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne, ja chce go polaczyc ze stylem morskim. Stad te kolory. Mysle, ze bedzie bardzo przytulnie. Uśmiechnięta

Podpis Serduszko "And I thank you for bringing me here, for showing me home..." Serduszko
Powrót do góry

dzidzia

Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 13-08-2010, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aikaterina Bardzo ładny ten styl. I tak jak mówi Lisanne wydaje się romantyczny.
Ale chyba nie urządziłabym tak domu bo jednak wolę ciemniejsze meble.
A te również kojarzą mi się ze stylem angielskim nie wiem czemu.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 13-08-2010, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bo to podchodzi pod styl angielski i styl country. Uśmiechnięta

Powrót do góry

dzidzia

PostWysłany: Pią 13-08-2010, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aikaterina Jak zobaczyłam te meble na tych fotkach to one mi tak bardzo do Ciebie pasują!!!

Powrót do góry

Aikaterina
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 14-08-2010, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No co Ty Dzidzia. Zakłopotana Ja jestem zakochana w tym stylu, ale nie powiazywalam go jakos szczegolnie ze swoja osoba. Puszcza oko Dzieki. Uśmiechnięta

Powrót do góry

dzidzia

PostWysłany: Sob 14-08-2010, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aikaterina Ale Ty wyglądasz na taką delikatną i subtelną osóbkę jak i te meble Bardzo szczęśliwa Dlatego mi to pasuje do siebie !!!

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Meble Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

Skocz do: