Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie kwiaty macie w domu?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 28-05-2011, 7:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W obecnej chwili posiadam:
- dwa storczyki (w jeden już przekwitnięty)
- dwa skrzydłokwiaty
- fikusa sprężystego (wyrośnięty już)
- fikusa benjamina
- do kolekcji niedługo dołączy kaktus

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

adex

PostWysłany: Pią 03-06-2011, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja zastawiam się nad całkowita reorganizacją moich kwiatowych zbiorów domowych
Powrót do góry

grisalle

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Nie 12-06-2011, 9:16    Temat postu: Kwiaty Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam paprotkę, zielistkę (ciemnozielona), Bluszcza oraz wczoraj zakupiłam gardenię Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Awiola

PostWysłany: Czw 18-08-2011, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam kaktusy, zamioculas, peperomię , kalanchoe, drzewko szczęścia i kilka paprotek. Uśmiechnięta

Podpis Ważne jest tu i teraz.

Ostatnio zmieniony przez Awiola dnia Czw 18-08-2011, 14:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

wonderofnature

PostWysłany: Czw 18-08-2011, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam:
- 2 storczyki
- skrzydłokwiat
- kroton
- krasula
- szczawik trójkątny
- trzykrotka
- kalanchoe.

Bardzo szczęśliwa

Podpis "Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Powrót do góry

Anna26

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sob 20-08-2011, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przede wszystkim storczyki, a oprócz nich frizea lśniąca i fiołek alpejski.

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

Emi

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Sob 20-08-2011, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja uwielbiam kwiaty i mam ich w domu bardzo dużo, z ciekawości policzyłam przed napisaniem tego posta - jest ich 61 w domu, plus 3 na balkonie (oleander, oliwka i fikus sprężysty) i plus 8 agaw na ogrodzie. Na jesień wszystkie lądują w domu więc jest ich wtedy 72 ! Nie będę wymieniać wszystkich gatunków, żeby nie zanudzić, napiszę tylko że przeważają sukulenty, które bardzo lubię. Mam 6 odmian aloesów (niektóre przepiękne okazy), 3 odmiany gruboszów z których jestem bardzo dumna, a poza tym różne takie - fiołki, storczyki, paprotki, 2 wielkie palmy, scheflery, gardenię, itd... Na podlewanie zużywam ok. 15 litrów wody... Puszcza oko

Podpis 31.07.2010
11.06.2011
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Sob 20-08-2011, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

- 3 storczyki
- hiacynt
- 4 Lucky bambo
Powrót do góry

wonderofnature

PostWysłany: Pon 22-08-2011, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeden z moich storczyków zakończył swój żywot Skonsternowana . Tak więc, pozostał jeden, ale za to piękne liście wypuszcza Uśmiechnięta .

Podpis "Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Powrót do góry

lila44

PostWysłany: Czw 08-09-2011, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kroton, strelicja królewska (jeszcze nie zakwitła-mam ją trzy lata), polyscias, storczyk, sansewieria, drzewko szczęścia, grudzień, nolina .. i parę innych Uśmiechnięta
Powrót do góry

martta

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Czw 08-09-2011, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oj sporo kwiatków posiadam! To znaczy niektóre są moje, a niektóre mamy Bardzo uśmiechnięta .
Storczyki, kaktusy, anturium, zamioculcas, juka, drzewko szczęścia, filodendron, sanseviera. I jeszcze jakieś inne, ale musiałabym pochodzić po domu i posprawdzać czego nie wymieniłam Puszcza oko .

Podpis "Niedojrzała miłość mówi: 'Kocham cię, ponieważ cię potrzebuję'. Dojrzała miłość mówi: 'Potrzebuję cię, ponieważ cię kocham'."

T. Zakochany
Powrót do góry

Silwa

Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 12-09-2011, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dużą palmę, kilka fikusów beniaminków i fikusa ali, grudnika, skrzydłokwiaty, dracenę a resztę nazw musiałabym poznać albo sobie przypomnieć;
- taka biało-zielona trawa,
- pnącze ciemnozielone liście w kształcie serca,
- zielone grube liście z pięknie kwitnącym kwiatem.
No i na działce jakieś groszki pachnące, nasturcje i inne takie wijące.
Powrót do góry

stokrotka411

PostWysłany: Pon 12-09-2011, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam mnóstwo storczyków, w różnych odcieniach,
zamiokulkasy, bluszcze i palmy
Powrót do góry

kasiarzyna

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 22-11-2011, 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też mam te bambuski...
I chyba kupię kaktusa...
Marzą mi się inne, ale się boję, że im krzywdę zrobię. Smutna
Powrót do góry

outsider

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 08-12-2011, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam w mieszkaniu paprotki, storczyka, Benjaminka, którego bardzo lubie i kilka kaktusów, których nie podlewam a rosną w oczach Puszcza oko.

Podpis Teatr to aktywna refleksja człowieka nad samym sobą.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

Skocz do: