Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jesteś Bogiem.
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Sob 22-09-2012, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Co się odwlecze to czasem uciecze, więc poszłam do kina już dzisiaj.

Film niby klimatyczny i poruszający, ale gdyby dobrze napisać scenariusz i użyć właściwych środków wyrazu, to można byłoby go nakręcić o dowolnych osobach. Także o nas, o naszych rodzinach i znajomych. Pewnie każdy ma jakąś ważną historię osobistą, ciężkie chwile, problemy z okresu dojrzewania, itp.
Nie, żebym sie wynudziła, bo film był dobry, ale jakoś zachwycona z niego nie wyszłam. Może dlatego, że nigdy nie słuchałam hip-hopu, a klimaty pokazane na filmie, są mi zupełnie obce.

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Anyod

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Sob 22-09-2012, 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja ani fanką Paktofoniki nigdy nie byłam, ani tym bardziej zwolenniczką polskiego filmu nie jestem, mimo to jednak chętnie obejrzę "Jesteś Bogiem". Pamiętam jak dziś jak przeczytałam na portalu /linki zabronione/ o śmierci Magika i od tamtego czasu zainteresowałam się jego życiem, czytałam artykuły o jego chorobie, dzieciństwie itp. W sume na dzień dzisiejszy jestem ciekawa co słychać u Justyny i Filipa, bo w końcu dla nich śmierć Piotrka była chyba największą tragedią. Na film do kina się nie wybiorę, ponieważ nie chodzę do kina na polskie filmy (jedynie byłam na "Katyniu" i filmach poświęconych Janowi Pawłowi II), ale w internecie na pewno obejrzę. Uśmiechnięta Piszcie jeszcze swoje recenzje i wrażenia jeśli ktoś oglądał!

Podpis "You must give up the life you planned, in order to have the life that is waiting for you" - Joseph Campbell

Autor postu otrzymał ostrzeżenie.
Powrót do góry

Barbi

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 24-09-2012, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wczoraj bylam w kinie i musze przyznac, ze film mi sie spodobal. Pierwszy raz od kilku lat wyszlam z kina i podobal mi sie polski film. Wydaje mi sie, ze przedstawiono realia tamtego okresu rewelacyjnie, przypomnialy mi sie lata mlodosci i na krotka chwile przenioslam sie w czasie. Historia ukazana w filmie faktycznie mogla dotyczyc kazdego aczkolwiek muzyka jest jedyna w swoim rodzaju. Ja nigdy specjalna fanka hip hopu nie bylam ale piosenki stworzone przez zespol byly mi znane. Po powrocie do domu sasiedzi raczyli sie polskim hip hopem bo tak na mnie wplynela atmosfera w kinie.
Powrót do góry

sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 24-09-2012, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Byłam wczoraj w kinie i film bardzo mi się podobał, aktorzy dobrze wcielili się w oryginalne postacie.
Jedna rzecz mi się nie podobała, jak pokazali postać Magika - wiecznego biedaka który ciągle prosi o kasę.
Mimo wszystko ciesze się że byłam na tym filmie w kinie i nie żałuję, trochę człowiek powspominał stare dzieje oraz usłyszał kawałki które dawno temu gościły w moim domu Uśmiechnięta.

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

dudi

Zodiak: Waga

PostWysłany: Sro 26-09-2012, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Film naprawdę fantastyczny. Magik to niesamowity człowiek, któremu życie dało niezłego kopa. Polecam film wszystkim, naprawdę warto zobaczyć.
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Sro 26-09-2012, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dudi napisała:
Film naprawdę fantastyczny. Magik to niesamowity człowiek, któremu życie dało niezłego kopa.

Tu bym się spierała. Pomimo, że film bardzo mi się podobał, to nie uważam jednak, żeby ten człowiek był jakoś niesamowicie skrzywdzony przez los. Przewraca oczami
Powrót do góry

irishangel

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 26-09-2012, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Myślę, że nie na miejscu jest wyznaczanie miary krzywdy- że ktoś bardziej lub mniej został skrzywdzony. Że ktoś bardziej lub mniej cierpiał.

To nie o to w tym filmie chodzi moim zdaniem.
DLa mnie ten chwl to pokazanie tego jak chwile są ulotne i że naprawdę wszystko ma swoje priorytety.

Podpis Czasem ludzie patrzą na mnie jak na głupca- a ja jestem po prostu szczęśliwa!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Sro 26-09-2012, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja ten film inaczej postrzegam, a właściwie interpretuję. Puszcza oko

Bohaterowie, nie są pokrzywdzeni przez los i nie dzieje się im żadna krzywda. Żyją tak, jak miliony innych ludzi, ale nie potrafią się odnaleźć w rzeczywistości, nie mają pomysłu na siebie, nawalają na całej linii (np. szkoła, pierwsze miłości). Potem te niepowodzenia, interpretują jako zły los, bezsensowność życia, systemu i wtedy autentycznie cierpią. Jedyną ich ucieczką, jest muzyka, w której wykrzykują to, co ich boli, o czym marzą. Robią to trochę masochistycznie, jakby sie upajali tym stanem. Następnie, trafiają na innych młodych ludzi, którzy też są rozczarowani życiem, (bo nie wygląda jak w reklamach telewizyjnych), ale nie chcą lub nie potrafią nic z tym zrobić. Owszem, są w życiu priorytety, a każda chwila jest ulotna. Miłość? Tak, ale nie potrafię jej utrzymać i pielęgnować, bo mi źle, nikt mnie nie rozumie i wszystko jest do dupy. Marzenia, praca, dom? Oczywiście, ale trzeba skończyć szkołę, zdobyć jakiś zawód i na to wszystko zapracować.
Jestem Bogiem? Raczej uważam, że byłbym nim, gdyby mi się chciało.
Mamy trzech chłopaków. Jeden wyszedł z imprezy przez okno a pozostałym sie udało. A co z resztą Bogów? Puszcza oko

Pewnie nie jestem obiektywna, bo nigdy mnie nie kręciły klimaty hip-hopowe i opieram swoje zdanie na stereotypach. Jednak dla mnie te wspaniałe teksty, przypominają nastoletnią mantrę - szkoła jest do dupy, nauczyciele mnie gnoją, rodzice mnie nie rozumieją, jestem wyjątkowy, nikt nie wie jaki jestem naprawdę, choć gdybym tylko chciał, ale nie chcę, ale za to pewnego dnia, w bliżej nieokreślonej przyszłości...

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

martta

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pią 28-09-2012, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wczoraj byłam na tym filmie. Hip- hop to nie moje klimaty, ale byłam ciekawa tego filmu, i co dziwne spodobał mi się. Bardzo fajny, ciekawy, ale tak jakby czegoś mi brakowało, tzn pozytywne wrażenie, ale jakiś niedosyt został. Uśmiechnięta

Podpis "Niedojrzała miłość mówi: 'Kocham cię, ponieważ cię potrzebuję'. Dojrzała miłość mówi: 'Potrzebuję cię, ponieważ cię kocham'."

T. Zakochany
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 29-09-2012, 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja napiszę tylko tyle: uważam, że jest znacząca różnica pomiędzy naprawdę DOBRYM filmem, a poruszającą historią.
Powrót do góry

aurelia

PostWysłany: Wto 02-10-2012, 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też go oglądałam z mężem - ja - odwieczna fanka Paktofoniki, a mąż - człowiek, który o tym zespole nie wiedział nic.
Zarówno mnie jak i mężowi film - jako film się spodobał. Jednak ja odczułam lekkie rozczarowanie - gdyż od zawsze interesowałam się PFK, wiedziałam, że coś mi w tym filmie nie pasuje.
A mianowicie - Magik został w tym filmie przedstawiony jako świetny hiphopowy artysta, skrzywdzony przez los, otaczający się wokół ludzi, którzy go tak naprawdę nie rozumieją i w końcu od nadmiaru tych wszystkich negatywnych emocji popełnia samobójstwo. A prawda jest taka, że Piotrek był po prostu narkomanem, a od narkotyków "waliło mu na dekiel". Samobójstwo popełnił, ponieważ miał iść do wojska, co wiązało się z końcem z narkotykami, i normalnym wojskowym życiem, co jemu się nie uśmiechało - zaczął z siebie robić świra odraczali go 2 razy, potem od narkotyków już zaczęło mu się mieszać, i to co na początku uważał za udawane, potem stało się prawdą.
Skoro pokazywali jego życie, mogli nie ubarwiać tego na potrzeby filmu, ale wtedy zapewne wieeeelu ludzi nie byłoby filmem zachwyconych.
I to mnie właśnie raziło w tym filmie.
Ale gdybym o PFK nie wiedziała wiele, film mogłabym zaliczyć do bardzo dobrych.
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 20-10-2012, 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Film zaliczony, na szczęście w domu, nie w kinie.
Kompletnie się rozczarowałam, choć w sumie też nie wiem czego oczekiwałam, zwykle bywa tak, ze film tak rozgłośniony okazuje się klapą.
O PFK słyszałam, fanką nie byłam ale znałam kilka piosenek. I dla mnie historia twórców tego zespołu nie jest ani trochę poruszająca, bo co tam może poruszać. Nie przeszli przecież w swoim życiu jakiejś super ciężkiej drogi, nawet żaden z nich porządnie w cztery litery od życia nie dostał. Pochodzili ze zwykłych środowisk, bez większych patologii. Magik to dla mnie też żaden bohater. Moim zdaniem tylko i wyłącznie jego winą było to, że nie potrafił zadbać o swoje życie, o żonę, syna. Dziewczyna (przynajmniej w filmie) wydawała się ok, on nie musiał przelecieć tej dziennikarki, a nawet jeśli miał wtedy jakąś chwilę słabości to trzeba było walczyć o to co było dla niego ważne w życiu. A nie tylko usiąść i kląć na cały świat. Łatwo jest wkurzać się na wszystko i wszystkich i nie robić nic. Skoro potrafili wylewać swoje żale w piosenkach to trzeba było ruszyć głową i zająć się też swoim życiem.
Nie mnie oceniać ludzi, wyrażam tylko swoją opinię o tym co zobaczyłam, a film wydaje mi się tylko i wyłącznie zrobiony dla kasy i jak widać cel ten został osiągnięty.

Jakiś czas temu oglądałam film o niemieckim raperze Bushido, o niebo lepszy niż "Jesteś Bogiem".

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

ewunia198612

Zodiak: Strzelec

PostWysłany: Nie 28-10-2012, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Osobiście słuchałam Paktofoniki i K44 jak byłam młodsza. Film jest mocno przereklamowany ( jak dla mnie oczywiście ). W filmie głównych bohaterów stać tylko na bilet autobusowy, a są momenty kiedy noszą bluzy Clinica (rozumiem, że firma ma darmową reklamę). Moim zdaniem następny gniot, a miało być tak pięknie.
Powrót do góry

MadzikM

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 30-10-2012, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie ja mam trochę mieszane uczucia, lubię Paktofonikę, ale lubię przekaz, muzykę, a już tak historia życia muzyków mnie tak nie kręci. Poza tym robienie z tego komercyjnego hiciora jakoś nie pasuje mi do ducha zespołu.

Podpis Może świat śni się nam
Może my się śnimy komuś
Jak naprawdę jest nie wiadomo
Tego jeszcze nie wie nikt
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 07-01-2013, 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wczoraj udało mi się obejrzeć to cudo polskiej kinematografii i nie pomyliłam się w swojej wcześniejszej ocenie. Kupa i kicha i szkoda czasu... Przewraca oczami
Trzech chłopaków chodzi z słuchawkami na głowie i nie robi nic, bo nic im się nie chce. I o tym aż trzeba nakręcić film?! I Magik, guru młodzieży, który ma żonę i dziecko, a szuka atrakcji na boku...
Jednym słowem porażka i szkoda mi straconego czasu.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: