Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jesteś Bogiem.
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 20-09-2012, 12:18    Temat postu: Jesteś Bogiem. Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

''Jesteś Bogiem" w reżyserii Leszka Dawida, to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza - Magika (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - Rahima (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera - Fokusa (Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnymm utworom, takim jak słynny "Jestem Bogiem", stali się głosem pokolenia młodych Polaków.
Paktofonika powstała w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą "pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika", wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: "Kinematografia", mini album "Jestem Bogiem" oraz "Archiwum kinematografii" sprzedały się w gigantycznych nakładach. Wkrótce po premierze "Kinematografii" fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci Magika.

źródło: filmweb

Wybieram się z G. w niedziele, jestem bardzo ciekawa tego filmu Uśmiechnięta.

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 20-09-2012, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No tak! Bo to już jutro premiera.
Ja też zamierzam iść do kina. We wtorek oglądałam "Kubę Wojewódzkiego" gdzie rozmawiali właśnie na temat "Jesteś bogiem" i jeszcze bardziej się na niego nakręciłam.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 20-09-2012, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

adzia88 napisała:
No tak! Bo to już jutro premiera.
Ja też zamierzam iść do kina. We wtorek oglądałam "Kubę Wojewódzkiego" gdzie rozmawiali właśnie na temat "Jesteś bogiem" i jeszcze bardziej się na niego nakręciłam.
Ja dzisiaj oglądałam przez internet i też się nakręciłam Bardzo szczęśliwa.
Oby nie okazał się klapą Puszcza oko.

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Czw 20-09-2012, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Odkąd widziałam trailer czekam z niecierpliwością. Już jutro. Śmiejąca się
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 20-09-2012, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Do kina na pewno nie pójdę. Może w domu obejrzę, ale jakoś nie napalam się na ten film i drażnią mnie reklamy i zachwyty nad nim.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pią 21-09-2012, 6:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja na pewno obejrzę ten film. Paktofonika to zespół mojej młodości, więc jak najbardziej mnie ciekawi Uśmiechnięta.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 21-09-2012, 8:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja z racji tego, że nie mam pojęcia co to jest ta cała Paktofonika, gdyż preferuję zupełnie inne gatunki muzyczne, jakoś nie zamierzam oglądać.
Słyszałam szum medialny wokół filmu, nawet chciałam wziąć udział w konkursie Antyradia, gdzie były do wygrania bilety na premierę, już podniosłam klapę laptopa żeby wysłać maila, ale w międzyczasie powiedzieli o czym mniej więcej ten film jest, no to klapę zamknęłam Złośliwa.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Pią 21-09-2012, 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas już nie ma miejsc na dziś. 11 seansów i wszystkie oblężone. Przewraca oczami
Ocenę ma póki co bardzo dobrą, no ale zobaczymy. Puszcza oko
Powrót do góry

irishangel

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 21-09-2012, 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gdy ktoś mnie pytał o muzykę rap. Zawsze odpowiadałam tylko K44 i PFK.
Jestem z woj.śląskiego. Ta muzyka była w moim domu zawsze, szczególnie w pokoju obok u mojego starszego Brata.

Dzisiaj będę na premierze. Bardzo się cieszę, że właśnie z Bratem;).

Podpis Czasem ludzie patrzą na mnie jak na głupca- a ja jestem po prostu szczęśliwa!
Powrót do góry

zielonookaa

PostWysłany: Pią 21-09-2012, 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja wybieram się dziś. Musiałam się bardzo starać, by zarezerwować miejsca. Całe szczęście się udało i już dziś obejrzę. Po przeczytaniu książki jestem nakręcona na maksa na ten film.
Powrót do góry

irishangel

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 21-09-2012, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem świeżo po premierze. Warto warto warto. Naprawdę warto obejrzeć. Nawet dla tych niezwiązanych z tą muzyką jest to coś co warto zobaczyć. Kawał kultury. Ważna historia. Smutny. Ale też dający nadzieję. Dla tych lubiących twóczość Pfk- takich jak ja- firm porusza jeszcze mocniej. Jeszcze bardziej.Jeszcze głębiej.Przy okazji sobie uświadomiłam, że naprawdę te teksty znam na pamięć. Wszystko ma swoje priorytety...

"Nie poddawajcie się,walczcie!"

Ś.P Magik.

Podpis Czasem ludzie patrzą na mnie jak na głupca- a ja jestem po prostu szczęśliwa!
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Sob 22-09-2012, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

J., dla którego Pkf to cała młodość- zachwycony. Ja, znacznie mniej w temacie- również pod wrażeniem. Poczułam ten klimat, poczułam tą kulturę i nie wiem kim trzeba być, by ten film nie wywarł na kimś żadnego wrażenia. Tym bez wrażeń, współczuję. Niesamowita gra aktorska.
Legenda, bo takiego hip-hopu już nie ma.
Polecam wszystkim!
Powrót do góry

Eewelka

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sob 22-09-2012, 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na pewno wybiorę się na ten film do kina. Czekałam na niego odkąd przeczytałam książkę "Paktofonika", choć wtedy do końca jeszcze nie było pewne, że film powstanie na pewno.

Podpis Szminkę z kołnierzyka mężczyzny należy usunąć razem z mężczyzną.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Sob 22-09-2012, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

smaluszek napisała:
Ja z racji tego, że nie mam pojęcia co to jest ta cała Paktofonika, gdyż preferuję zupełnie inne gatunki muzyczne, jakoś nie zamierzam oglądać.
Słyszałam szum medialny wokół filmu, nawet chciałam wziąć udział w konkursie Antyradia, gdzie były do wygrania bilety na premierę, już podniosłam klapę laptopa żeby wysłać maila, ale w międzyczasie powiedzieli o czym mniej więcej ten film jest, no to klapę zamknęłam Złośliwa.

Ja to nawet nie mogę rozumieć, dlaczego rytmiczne mówienie i przeklinanie nazywa się gatunkiem muzycznym. Straszne są dla mnie te dźwięki. Złośliwa

No ale właśnie dlatego, wybieram się do kina (sic!). Chciałabym zobaczyć (a może nawet i zrozumieć), na czym polega fenomen tej kultury hip-hopowej. Puszcza oko

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Barbi

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 22-09-2012, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja rowniez sie wybieram. Kojarze jedna piosenke ale moj brat puszczal te muzyke bardzo glosno wiec pewnie mojarze wiecej piosenek. Mam wysokie oczekiwania bo wszyscy pisza, ze to dobry film.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: