Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Kaktusy..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agaat

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Pon 25-06-2007, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wow!!
To ja czekam na kolejne zdjęcia.
Droga taka impreza? Śmiejąca się
Tzn. ten kaktus? Puszcza oko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 25-06-2007, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzisiaj wieczorem sfotografuję inne kaktusy (też z tego rodzaju) i je pokażę Bardzo uśmiechnięta
A jeden taki kaktus kosztuje 10 zł.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

Artifficial_Minds

PostWysłany: Sro 14-05-2008, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam mnóstwo kaktusów Uśmiechnięta
Uwielbiam je Złośliwa

A co do "gwiazdy szeryfa" to powiem Wam, że moja jak kwitła to miała tak intensywny zapach, że muchy przyciągała Śmiech do łez

Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Czw 02-10-2008, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja pierwsz raz widzę tak pięknego kaktusa, jak "gwiazda szeryfa".
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 02-10-2008, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nigdy w życiu bym nie powiedziała, że gwiazda szeryfa to kaktus. Wygląda za ładnie. Śmiejąca się

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

krystek

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Czw 16-10-2008, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Do nie dawna miałam całkiem spora kolekcje kaktusów. Po przeprowadzce mam dwa. Kaktusy, choć są nie wymagające, to jednak lubią gdy poświęci się im odrobinkę uwagi. Przede wszystkim nie można przelać doniczek i nie wystawiać na silne słońce, ot cała filozofia.

Podpis Któż z nas kocha nie głupiejąc przy tym?
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 16-10-2008, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie mam żadnego kaktusa w domu, ale nie wiem czy wiecie że jest taki przesąd, że panna nie powinna hodować kaktusów, gdyż nie utrzyma przy sobie żadnego mężczyzny i nie wyjdzie za mąż... Ha ha... Bardzo uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Artifficial_Minds

PostWysłany: Wto 18-11-2008, 1:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
Nigdy w życiu bym nie powiedziała, że gwiazda szeryfa to kaktus. Wygląda za ładnie. Śmiejąca się
Bo to sukulent Uśmiechnięta
Zarówno kaktusowate jak i trojeściowate (należy do nich Stapelia) należą do rodziny sukulentów.
Powrót do góry

gabi32

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Wto 18-11-2008, 6:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jakos nie mialam okazji miec kakusa . Ale za to yuki bardzo lubie .

Podpis ''
Nie rozmawia się z tym, kto nie rozumie znaczenia słów.''
Powrót do góry

Agata23

Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Wto 18-11-2008, 7:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja od niedawna mam kaktusa i nie wiem za bardzo jak się nim zajmować. Podlewa się go chyba raz czy dwa razy w miesiącu tak?
I trzeba go przesadzić żeby urósł?
Powrót do góry

Artifficial_Minds

PostWysłany: Wto 18-11-2008, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata23 napisała:
Ja od niedawna mam kaktusa i nie wiem za bardzo jak się nim zajmować. Podlewa się go chyba raz czy dwa razy w miesiącu tak?
I trzeba go przesadzić żeby urósł?

Ja podlewam kaktusy regularnie. Jak kwiaty. Jak mają sucho to dostają ale niedużo. Kaktus może przeżyć bez wody ale to są sytuacje ekstremalne moim zdaniem. Jeszcze zależy jaki konkretnie gatunek-wilczomlecz albo stapelia po prostu padną.
A co do przesadzania-mi rosną normalnie w każdej doniczce. Przesadzam wtedy jak mi tą doniczkę przeważa Złośliwa
Powrót do góry

Kimi

Zodiak: Baran
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 18-11-2008, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiedyś bardzo dawno temu miałam chyba ze dwa, ale tak naprawdę to nie lubię kaktusów i u siebie w domu ich nie mam Złośliwa .

Podpis Żona od 4.09.2004
Mama od 15.03.2006
Powrót do góry

Agata23

Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Wto 18-11-2008, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Artifficial_Minds napisała:
Ja podlewam kaktusy regularnie. Jak kwiaty. Jak mają sucho to dostają ale niedużo. Kaktus może przeżyć bez wody ale to są sytuacje ekstremalne moim zdaniem. Jeszcze zależy jaki konkretnie gatunek-wilczomlecz albo stapelia po prostu padną.
A co do przesadzania-mi rosną normalnie w każdej doniczce. Przesadzam wtedy jak mi tą doniczkę przeważa Złośliwa

Ja nawet nie wiem jaki mam gatunek tego kaktusa...zrobię jutro zdjęcie lub nawet dziś jeszcze i mi powiesz jaki to Bardzo szczęśliwa
Chyba będę go musiała przesadzić bo duży jest na taką malutką doniczkę.

Tylko nie wiem jak tu się obrazek załącza. Mam go na kompie, nie chcę dołączać do netu a potem podawać adres, czy nie da się inaczej?
Powrót do góry

gosiagr84

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sob 28-03-2009, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Palma Madagaskaru jest sukulentem. Jak sama nazwa wskazuje pochodzi z Madagaskaru. W naturalnych warunkach osiąga nawet do 10 m wysokości.
Z najeżonego kolcami pnia wyrasta pióropusz długich, ciemnozielonych liści. Zimą najczęściej zrzuca liście i wtedy wygląda jak kaktus. Wiosną liście znów się pojawiają. Rośnie szybko, już po 2–3 latach osiąga 1 m wysokości. Liście mogą dorastać do 40 cm długości i 11 cm szerokości.

Mam również taką roślinkę:

Nazwy jeszcze nie znam, bo dostałam nie dawno od brata Uśmiechnięta

Mam również aloesa
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 28-03-2009, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gosiu twój aloes jest bardzo okazały. Gratuluję takiego dorobku. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Skocz do: