Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kamienie na szaniec

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alea

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pon 03-03-2014, 22:49    Temat postu: Kamienie na szaniec Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Adaptacja słynnej polskiej lektury. Macie zamiar się skusić?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

alice

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 04-03-2014, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Książka mi sie podobała, ale jak miałam ze 14 lat. Teraz wydaje mis ie, że nie zrobiłaby na mnie aż takiego wrażenia (zwłaszcza po lekturze "Kolumbowie rocznik 20").
Także na film raczej sie nie wybiorę.
Powrót do góry

Gaga

PostWysłany: Wto 11-03-2014, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja się wybieram na ten film, choć książkę czytałam ze 2 dekady temu, to wciąż jeszcze ją dobrze pamiętam - jestem bardzo ciekawa filmu, bo po zwiastunach to mi się spodobał.
Powrót do góry

zakladka

PostWysłany: Wto 11-03-2014, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja już słabo pamiętam książkę, ze względu na zwiastun i piękną piosenką Dawida zamierzam jutro się wybrać do kina.
Powrót do góry

ira

PostWysłany: Sro 12-03-2014, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja film juz widzialam i z czystym sumieniem moge powiedziec, ze to jeden z lepszych polskich filmow jakie ostatnio widzialam. Porusza do glebi, powoduje, ze czlowiek zaczyna sie zastanawiac nad swoimi priorytetami, wartosciami w zyciu. Do tego jest pieknie opowiedziany. Mysle, ze trafi tez do mlodych... Warto wydac kase...
Powrót do góry

Divergent

PostWysłany: Pią 14-03-2014, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzis slyszlalam, ze wnuk Kaminskiego, ktory ma prawa do ksiazki, kazal wymazac z czolowki filmu swoje nazwisko, bo jego dziadek na pewno nie zyczylby sobie takiego przekazu, za jego zycia powstala ekranizacja bardziej doslowna i nie podpisal sie pod filmem.
Powrót do góry

ira

PostWysłany: Nie 16-03-2014, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A skad on wie, ze jego dziadek by sobie tego nie zyczyl?Takie gadanie... Film w zaden sposob nie jest obrazoburczy, wiec nie wiem o co chodzi...
Powrót do góry

Divergent

PostWysłany: Pon 17-03-2014, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Napisalam przeciez:

Davis napisała:
za jego zycia powstala ekranizacja bardziej doslowna i nie podpisal sie pod filmem.
Powrót do góry

alea

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pon 17-03-2014, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Miał prawo tak powiedzieć. Nie każdemu musi podobać się ten film. Ja byłam i mi się za to podobał. Bardzo przyjemnie się oglądało, znacznie ciekawiej niż na przykład 'Akcja po arsenałem 'Łomnickiego. Młodzi aktorzy bardzo ładnie zagrali. To mi wystarcza. Uśmiechnięta
Powrót do góry

zakladka

PostWysłany: Sro 19-03-2014, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Davis napisała:
Dzis slyszlalam, ze wnuk Kaminskiego, ktory ma prawa do ksiazki, kazal wymazac z czolowki filmu swoje nazwisko, bo jego dziadek na pewno nie zyczylby sobie takiego przekazu, za jego zycia powstala ekranizacja bardziej doslowna i nie podpisal sie pod filmem.

Ale zgodę na ekranizację dał kase wziął... Co do "akcji pod arsenałem" - może historycznie bardziej realny, ale pod każdym innym względem smieszny, przynajmniej dla nas współczesnych... Alek, który sobie na luzie gada z laską, a za chwilę lekarz mówi, że nie było co zszywać. Rudy, który niby skatowany, a gada jak w szkole na odpowiedzi, zero autentyczności.
Powrót do góry

Sunflower36

PostWysłany: Wto 25-03-2014, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fakt jest taki, że w tym filmie aktorzy zagrali bardzo realistycznie. Byłam pod wielkim wrażeniem ich talentu a całość oglądało się jakby to były prawdziwe wydarzenia, tu i teraz a nie wytwór reżysera. Duży szacun za tak dobrą produkcję, film bardzo mi się podobał. Bardzo szczęśliwa

Podpis „Jawa różni się od snu natężeniem myśli (...)”
Powrót do góry

vicky-cristina-barcelona

PostWysłany: Sro 26-03-2014, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie lubię filmów historycznych i martyrologicznych. Na pewno nie pójdę na Kamienie na szaniec.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: