Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Kąpieliska termalne na Słowacji
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 12-06-2007, 12:46    Temat postu: Kąpieliska termalne na Słowacji Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

http://www.tatralandia.sk/main.php?menu=&lang=pl

Polecam gorąco!!
Wszystko jest na powyższej stronce.
Podobne, ale znacznie mniejsze kąpieliska termalne są też w innych miejscowościach na Słowacji m.in.

w Popradzie
http://slowacja.hej.pl/atrakcje/kt_pop.htm

i Besenowej
http://www.besenovacom.sk/polski/index.php?page=nasesluzby

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Wto 12-06-2007, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wybrałabym się tam. A jaki jest mniej więcej koszt takiej podróży i pobytu w tych kąpieliskach?

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

agaat

Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 12-06-2007, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ja byłam ale we Vrbowie ( albo jakoś tak) i średnio mi się podobało. Masa ludzi, dość "syfiasto", trochę to zaniedbane i jakieś takie odpychające. Ale w sumie byłam jeden dzień, więc nie żałuję, że zobaczyłam, co i jak.
Nie wiem, jak jest w tych miejscach, które Majka podała, tam pewnie jest lepiej. Puszcza oko
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 12-06-2007, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
A jaki jest mniej więcej koszt takiej podróży i pobytu w tych kąpieliskach?

Na każdej stronie znajdziesz odnośnik do cen.
Tatralandia
http://www.tatralandia.sk/main.php?menu=cenaa&lang=pl

Poprad
http://www.aquacity.sk/prices.aspx

Besenova
http://www.besenovacom.sk/polski/index.php?page=cennik

A koszt dojazdu musisz sama policzyć, patrząc na mapkę dojazdu. Mu jechaliśmy tam będąc w Zakopanem na weekendzie majowym.

Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 12-06-2007, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

majekbe byłaś w Tatralandii? I jak było?
My z B planujemy tam wyskoczyć w tym roku.

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

madzia

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Wto 12-06-2007, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moi rodzice planują jechać tam w te wakacje.

Podpis 06.03.2003 r. Zakochany
[*]
polnoc 31.12.2013/01.01.2014 - 'tak'
Powrót do góry

magdalenka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Wto 12-06-2007, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Byłam w Besanovie. Fajnie. Woda cieplutka, tylko trochę brudna (o ile dobrze pamiętam wysoka zawartość żelaza) więc nie bierzcie nowych kostiumów kąpielowych! Trochę było za gorąco i nie można było się tak do końca cieszyć ciepłą wodą Uśmiechnięta Byłam jeszcze w Liptowskim Janie, tam woda chłodniejsza, klarowna i samkuje jak mineralna Bardzo uśmiechnięta
Słowacja to piękny kraj. Uwielbiam góry! Przy okazji warto zobaczyć jaskinie np. Lodową albo Swobody. Zachwycające co natura może zdziałać Zszokowana
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 12-06-2007, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Baseny w Besenowej te na dworze mają rzeczywiście dużą zawartość żelaza w związku z czym woda jest brązowa i może pobrudzić strój. Woda też jak siedzi sie za długo zaczyna być za ciepła, ale zawsze można wyjść.

W Tatralandii jest bosko jednym słowem. Co tu dużo pisać. Polecam naprawdę i jest znacznie bliżej polskiej granicy niż np. Besenowa. W tym roku jest tam także zrobione miasteczko kowbojskie, w którym także może być świetna zabawa Uśmiechnięta

Powrót do góry

Kimi

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 04-08-2008, 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Polecam Słowację, piekny, czysty kraj.
Byłam w Jaskini Swobody - super, tylko pod niezłą górę trzeba się w czołgać,
Tatralandia też super, tylko my byliśmy na weekend majowy i było zatrzęsienie ludzi Złośliwa

Podpis Żona od 4.09.2004
Mama od 15.03.2006
Powrót do góry

may
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Sro 06-08-2008, 8:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja również zachecam gorąco do wizyty na Słowacji, cudowny kraj, a ze Słowakami bez problemu sie dogadasz Uśmiechnięta
Moi teściowie planują zebysmy wszyscy wyjechali na 3 dni do tatralandii Bardzo szczęśliwa
Oni tam jezdza co roku ale ja tam jeszcze nie byłam.

Podpis 05.11.2007 - Jesteśmy razem! inlove
01.06.2010 - Zaręczyny! inlove
08.09.2012 - Powiemy "TAK" inlove
Powrót do góry

Xibalba

Zodiak: Skorpion
Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Nie 29-03-2009, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Polecam Tatralandię. Poza świetnymi saunami i basenami mają bardzo dużo malutkich domków, w których można mieszkać. Domki są zaopatrzone we wszystko - mikrofalówke, naczynia, sztućce, garnki. Są ławeczki przed każdym domkiem, miejsca do grilowania, robienia ogniska, place zabaw dla dzieci, parking. I jest niedrogo. Poza tym jest bardzo miły hotel w Liptowskim Mikulaszu - Villa Bianca.

Ale zdecydowanie odradzam długie weekendy tam! Są tam wtedy prawie sami Polacy, którzy zachowują się jak bydło!!

W normalny weekend jest spokojnie, mało ludzi, wszyscy są zrelaksowani i mili.
Powrót do góry

mandy03

PostWysłany: Pon 15-06-2009, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Xibalba napisała:
Polecam Tatralandię. Poza świetnymi saunami i basenami mają bardzo dużo malutkich domków, w których można mieszkać. Domki są zaopatrzone we wszystko - mikrofalówke, naczynia, sztućce, garnki. Są ławeczki przed każdym domkiem, miejsca do grilowania, robienia ogniska, place zabaw dla dzieci, parking. I jest niedrogo. Poza tym jest bardzo miły hotel w Liptowskim Mikulaszu - Villa Bianca.

podpisuję się zarówno pod Tatralandią, jak i pod Villą Biancą . Byłam, sprawdziłam Bardzo szczęśliwa, jest super .
Powrót do góry

Monikaaa

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Czw 02-07-2009, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ja byłam w Poprad, goraco polecam Uśmiechnięta
Powrót do góry

Menju

PostWysłany: Pią 03-07-2009, 6:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem jak jest w Besenovej teraz latem, gdyż ostatnio zazwyczaj bywałem tam na basenach wyłącznie zimą i było bardzo sympatycznie, zważywszy, że w temperaturze minus 15 stopni fajnie jest wymoczyć kości na wolnym powietrzu w parującej, gorącej termalnej rdzawce.
Na miejscu można wynająć kwatery (jest ich pełno), ale po wprowadzeniu euro wszystkie ceny u braci Słowaków podrożały, z czym należało się przecież liczyć.
Żarełko w miejscowych knajpkach w Besenowej w pobliżu ośrodka termalnego bardzo dobre ale droższe niż w knajpkach oddalonych o kilka kilometrów.
Najbardziej ubawił mnie napis przy basenach "uprasza się kąpiących nie uprawiać seksu w wodzie" Ale Polacy i tak swoje potrafią zrobić . Śmiejąca się
P.S. Warto wejść na stronę Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej (agencja rządowa), które ma swoją siedzibę w Warszawie i zamieszcza kompedium wiedzy na temat atrakcji turystycznych w tym kraju:
http://sacr.hej.pl/
Szefem NCTS jest Jan Bošnovič, bardzo przyjemny i sympatyczny gościu, biegle mówiący po polsku.
Powrót do góry

lamia

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sro 14-10-2009, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

byłam w tatralandii. Bardzo ok zwłaszcza zimą jest klimat. a beszanowa trochę zbyt turystyczna za dużo ludzi jak na mój gust i cenią się
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: