Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kara śmierci - wasza opinią na ten temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kate29

PostWysłany: Nie 15-02-2015, 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Teraz glosno jest o roznych niebezpiecznych pedofilach, ktorzy trafiaja do osrodka w Gostyninie. I mowiac szczerze nie rozumiem tego. Co im ma to dac? Skoro najczesciej taki zwyrodnialec sam powtarza, ze on krzywdzic dzieci bede dalej. Czeka potulnie, az skonczy sie leczenie i zrobi co ma zrobic tak czy siak. Utrzymanie takiej gnidy w tym osrodku kosztuje 800zl dziennie o ile sie nie myle. Przeciez to jest kpina. Ludzie boja sie kiedy pedofil zamieszka wsrod nich i wszyscy doskonale wiemy, ze jakie by to leczenie nie bylo to i tak jesli bedzie chcial skrzywdzic to skrzywdzic. Dlatego ja jestem za kara smierci. Nie widze sensu trzymac takich ludzi wsrod normalnego spoleczenstwa.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

jowitka

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sob 21-02-2015, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Temat trudny to na pewno i trudno udzielić na niego jednoznacznej odpowiedzi. Ale wszystkim którzy są jej zwolennikami mówię zawsze, że pomyłki wymiaru sprawiedliwości się zdarzają, zwłaszcza w dobie procesów poszlakowych - to raz. A dwa, karząc na śmierć sprowadzamy się tak naprawdę do roli katów, których tak mocno potępiamy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Lula

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Kot
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 22-01-2016, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Będąc po resocjalizacji nie powinnam być za karą śmierci, ale jak najbardziej jestem, tylko w wyjątkowych okrutnych okolicznościach i najlepiej gdyby to była bolesna śmierć (pedofilia, seryjne zabójstwa, znecanie i mordowanie ze szczególnym okrucieństwem) moim zdaniem zwykłe podanie trucizny jest zbyt lajtowe. No i oczywiscie wina musi być 100% dowiedziona
Powrót do góry

kiciaricia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 20-02-2016, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kara śmierci tak! Za:
-zabójstwo
-gwałt
-pedofilię
-wszystkich ludzi psychicznie chorych którzy pod wpływem choroby czynią przestępstwa.

Resocjalizacja tak dla ludzi którzy popełnili przestępstwo(inne niż wymienione wyżej) w afekcie,którzy wykazują rzeczywistą skruchę, żal za popełniony czyn.
Powrót do góry

Iza-812

PostWysłany: Czw 07-07-2016, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja uważam że nie powinno jej być, dla mnie to nie jest kara tylko pozbycie się problemu, psychopatów powinno się zamykać w szpitalach psychiatrycznych a nie skazywać na karę śmierci, a reszta moim zdaniem ma szansę na resocjalizację
Powrót do góry

Magda___Lena

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Czw 07-07-2016, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak ja nieraz słuchałam od osadzonych jak oni mieli w więzieniu, to mi gały z orbit wychodziły. Doszłam więc do wniosku, że więzienie nie jest już karą, a właśnie wczasami resocjalizującymi, co jest błędem i powinny być tam jakieś podziały na sektory, bo wiadomo, że posiadanie marihuany, kradzież, lewe faktury, a gangsterzy, seryjni mordercy, pedofile, to zupełnie różne kategorie. O ile tych drobnych przestępców, czy tych co dopiero zaczynają można resocjalizować, starać się zmienić ich podejście, pokazać im inne drogi, o tyle tych drugich powinno się karać i to tak, by pobytu w więzieniu kolejny raz unikali, by się go bali, natomiast niektórych ludzi faktycznie powinno się zabijać, bo na miano człowieka nawet nie zasługują. Wydaje mi się, że taką zbrodnią, która podlegałaby karze śmierci, powinna być pedofilia i też zabójstwo własnego dziecka (nie mówię o aborcji), chodzi mi o sytuacje jakich wiele i o których zazwyczaj głośno, gdy matki i ich konkubenci (rzadziej ojcowie) znęcają się nas dziećmi coraz okrutniej aż w końcu zabijają. Wydaje mi się, że tacy ludzie nawet na to by nazwać je zwierzętami nie zasługują, więc tym bardziej na życie na utrzymaniu państwa też nie zasługują. Ja np nie chcę by z moich podatków taki dostał choćby samą wodę i suchy chleb, wolałabym by umierał w takich samych męczarniach jak jego dziecko i może teraz we mnie budzi się jakiś pierwiastek sadystki, ale "nie chcesz wychować, oddaj, porzuć, zostaw w szpitalu, usuń na początku ciąży, a nie potem urządzasz własnemu dziecku piekło na ziemi, a jak urządziłeś takie, to sam na takie samo piekło zasługujesz i powinieneś je otrzymać". To mój prywatny pogląd i nikt nie musi się z nim zgadzać.
Powrót do góry

liviaaugusta

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sob 01-10-2016, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nikt nie ma prawa nakazać czyjejś śmierci, jednakowoż kary dla wielkich zbrodniarzy powinny być bardzo dotkliwe. Dla większości z nas, ludzi strach przed śmiercią jest największą traumą w życiu. Myślę, że dla skazanych na śmierć o0czekiwanie na egzekucje to najgorsze, przez co przechodzą. I powinni co dziennie odbywać drogę z celi śmierci do miejsca stracenia, nigdy nie wiedząc co ich czeka... Straszne, prawda?
Powrót do góry

Conchita

PostWysłany: Wto 23-05-2017, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem za, siedzą potem tacy zwyrodnialcy w ciepłym więzieniu, dostają jeść, pić, oglądają sobie telewizje i to wszystko z moich ciężko zarobionych pieniędzy.
Powrót do góry

twojaczarnulka1

PostWysłany: Sob 27-05-2017, 19:25    Temat postu: Re Kara śmierci - wasza opinią na ten temat Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ZieloneOczko napisała:
Ostatnio czytałam wiele ciekawych artykułów na temat kary śmierci. Pamiętam, jak na mojej maturze pisemnej, rozszerzonej, miałam zbudować obszerną wypowiedź na temat swojej opinii odnośnie kary śmierci.
Nie znalazłam tego tematu tutaj, dlatego chciałam was zapytać jakie są wasze przemyślenia w tym temacie? Czy jesteście za przywróceniem kary śmierci? Czy uważacie, że taka kara sprawiłaby, że przestępczość uległa by zmniejszeniu? Co z wielokrotnymi mordercami, którzy żyją po to żeby zabijać? Czy należy ich poddawać resocjalizacji, czy może bardziej adekwatna byłaby kara śmierci?
A może uważacie, że kara śmierci nie powinna być przywrócona? Czekam na wasze wypowiedzi. Uśmiechnięta

Czy kara smierci jest wlasciwa kara?

Coz, wystarczy pomyslec jakiej kary oczekiwalibysmy za zamordowanie wlasnego dziecka.

Czy tez, w przypadku prawdziwie zakochanych kobiet: wlasnego meza.

Wlasnie!!!

Kazdy normalny czlowiek oczekiwalby kary smierci.

Koniec i kropka.

.
Powrót do góry

twojaczarnulka1

PostWysłany: Sob 15-07-2017, 0:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
Kiedyś powiedziałabym karze śmierci tak. Zmieniłam swoje zdanie po przeczytaniu 'Komory' Grishama. Swoją drogą naprawdę polecam tą książkę! Uśmiechnięta
To jest temat trudny. I ja nie potrafię się jednoznacznie określić na tak lub na nie. Z jednej strony słysząc lub czytając, co niektórzy zrobili to aż się ciśnie na usta, że należy mu się kara śmierci. A z drugiej strony można na to patrzeć jak na swojego rodzaju nagrodę, bo zamiast gnić w więzieniu kończy swoje życie szybko i w miarę bezboleśnie.
W pewnych wypadkach dożywocie jest lepsze i każde kolejne za kolejne morderstwo i świadomość, że nigdy w życiu nie wyjdą.

Taaaa... dokladnie do momentu kiedy jakis psychol nie zabije ukochanej nam osoby.

Juz widze matke ktora stracila dziecko, ale broni jego oprawcy.

Jaaasne...

Wszystko zalezy od "punktu siedzenia".

Kara smierci jak najbardziej.

.
Powrót do góry

Justi1512

PostWysłany: Pon 18-09-2017, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja także jestem za karą śmierci, ponieważ uważam że dla ludzi, którzy zabili innych niewinnych w dodatku z premedytacją nie powinno być litości.
Powrót do góry

TuMonika

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Wto 19-12-2017, 14:00    Temat postu: Kara śmierci Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja uważam, że kara śmierci to nie jest dobre wyjście. Dożywocie w więzieniu o zaostrzonym rygorze - tak. Człowiek to człowiek, nawet jeśli się tak nie zachowuje.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: