Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kara śmierci - wasza opinią na ten temat
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Czw 05-06-2014, 18:00    Temat postu: Kara śmierci - wasza opinią na ten temat Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ostatnio czytałam wiele ciekawych artykułów na temat kary śmierci. Pamiętam, jak na mojej maturze pisemnej, rozszerzonej, miałam zbudować obszerną wypowiedź na temat swojej opinii odnośnie kary śmierci.
Nie znalazłam tego tematu tutaj, dlatego chciałam was zapytać jakie są wasze przemyślenia w tym temacie? Czy jesteście za przywróceniem kary śmierci? Czy uważacie, że taka kara sprawiłaby, że przestępczość uległa by zmniejszeniu? Co z wielokrotnymi mordercami, którzy żyją po to żeby zabijać? Czy należy ich poddawać resocjalizacji, czy może bardziej adekwatna byłaby kara śmierci?
A może uważacie, że kara śmierci nie powinna być przywrócona? Czekam na wasze wypowiedzi. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 05-06-2014, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiedyś powiedziałabym karze śmierci tak. Zmieniłam swoje zdanie po przeczytaniu 'Komory' Grishama. Swoją drogą naprawdę polecam tą książkę! Uśmiechnięta
To jest temat trudny. I ja nie potrafię się jednoznacznie określić na tak lub na nie. Z jednej strony słysząc lub czytając, co niektórzy zrobili to aż się ciśnie na usta, że należy mu się kara śmierci. A z drugiej strony można na to patrzeć jak na swojego rodzaju nagrodę, bo zamiast gnić w więzieniu kończy swoje życie szybko i w miarę bezboleśnie.
W pewnych wypadkach dożywocie jest lepsze i każde kolejne za kolejne morderstwo i świadomość, że nigdy w życiu nie wyjdą.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Czw 05-06-2014, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja uważam, że kary śmierci być nie powinno. I nie dlatego, że to za surowe czy dlatego, że się lituję nad tymi co najgorsze rzeczy zrobili, ale dlatego, że kara śmierci to za mała kara- raz, dwa i tyle. Ci, co popełniają największe zbrodnie powinni gnić w więzieniu, bez przywilejów (typu książki, tv, spacerniaki, przyjmowanie "gości", listy), bez wymyślnego jedzenia.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 05-06-2014, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem za kara smierci, ale tylko jak maja swiadkow, narzedzie zbrodni, dna, czyli 100% pewnosc, ze ten ktos jest winny.
I najwazniejsze, zadnego siedzenia latami w celi smierci.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem przeciw karze śmierci z tego samego powodu co Monia - to zbył łagodna kara. Tacy powinni żyć jak najdłużej i jak najdłużej być poniewierani w więzieniach, w najgorszych warunkach. Przewraca oczami
Powrót do góry

sensitive1988

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja podobnie uważam, a najlepiej jakby jeszcze ciężkie prace taki więzień wykonywał.

Podpis "Czasem z dnia na dzień zmienia się wszystko..."

Stronger than yesterday...
Powrót do góry

ZieloneOczko

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dzastek napisała:
Jestem przeciw karze śmierci z tego samego powodu co Monia - to zbył łagodna kara. Tacy powinni żyć jak najdłużej i jak najdłużej być poniewierani w więzieniach, w najgorszych warunkach. Przewraca oczami

Niestety często jest tak, że tacy dranie w więzieniach sobie całkiem nieźle radzą. Puszcza oko
Ja już dawno przestałam wierzyć w jakąkolwiek resocjalizację, w jakiekolwiek oddziaływanie więzienia na psychikę więźnia.
Wczoraj czytałam w gazecie, że jakieś 15 lat temu ktoś zabił 19-latkę, potem ją żywcem obdarł ze skóry, a reszty ciała się pozbył. DO tej pory nie odnaleźli tego zbrodniarza. Dziewczyna mogła jeszcze żyć jak ją obdzierał ze skóry. Dla takich przewidywałabym karę śmierci. Bo istnieje prawdopodobieństwo, że sobie gnojek w więzieniu poradzi. A na śmierć nie poradzi nic.

Wiem, że jak ludzie są chorzy, to zabijają nie myśląc o karze. Nie chodzi mi o karanie chorych ludzi, bo od tego są zakłady psychiatryczne. Chodzi mi o ludzi, którzy mordują z zimną krwią, kilkakrotnie, bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia. I są w pełni poczytalni.

Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W resocjalizację tych najgorszych nie wierzę. Jestem za karą śmierci, bo szkoda tych pieniędzy na takie gnidy. Przecież oni żyją w tych więzieniach jak panicze, niczego im nie brakuje. Ba! Żyją lepiej niż bezdomni, biedni czy chorzy w szpitalach. Gdyby pracowali w kamieniołomach bez żadnych przywilejów to co innego. Tymczasem rzeczywistość jest inna. Trzeba łożyć na takich do ich śmierci, albo co gorsza jeszcze taki wyjdzie.
Powrót do góry

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

aurinko napisała:
W resocjalizację tych najgorszych nie wierzę. Jestem za karą śmierci, bo szkoda tych pieniędzy na takie gnidy. Przecież oni żyją w tych więzieniach jak panicze, niczego im nie brakuje. Ba! Żyją lepiej niż bezdomni, biedni czy chorzy w szpitalach. Gdyby pracowali w kamieniołomach bez żadnych przywilejów to co innego. Tymczasem rzeczywistość jest inna. Trzeba łożyć na takich do ich śmierci, albo co gorsza jeszcze taki wyjdzie.

Nic dodać nic ująć. No może to, że moim jedynym " ale" jest problem osób wykonujących karę śmierci. To musiałaby być bardzo obciążająca psychikę praca.
Powrót do góry

MaleństwO
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oni powinni być na jakiejś bezludnej wyspie i niech sobie radzą, sami zabójcy. Przewraca oczami I niech sobie tam żyją z 10 lat a później śmierć. Wiem, że to lekka kara śmierć, ale jak pomyśle jakby jakiś gość skrzywdził np. naszego synka to obcięłabym mu to co lubi najbardziej i później kamieniołom z wodą i chlebem, a później śmierć. Bo w takich warunkach jak są w więzieniach to śmiech. Przewraca oczami

Podpis KIEDYŚ BĘDĘ OKROPNIE SZCZĘŚLIWA!!! Pełna marzeń i niezapomnianych wrażeń!!!

luty i wrzesień 2013!!!
styczeń 2016!!! taktak
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Pią 06-06-2014, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z drugiej strony, ile to pieniędzy idzie na utrzymanie więźniów i jak taki dostaje dożywocie, to przez tyle lat marnuje się na niego kasa. A jakby zrobić selekcję...
Powrót do góry

Anna26

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sob 07-06-2014, 7:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jakby była kara śmierci to może zastanawili by się przed popełnieniem zbrodni. Może by ich to odstraszyło. Wiedzieliby co ich czeka...

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

ZieloneOczko

PostWysłany: Sob 07-06-2014, 8:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anna26 napisała:
Jakby była kara śmierci to może zastanawili by się przed popełnieniem zbrodni. Może by ich to odstraszyło. Wiedzieliby co ich czeka...

Dokładnie. Jak człowiek nie jest chory psychicznie to powinno go to odstraszyć. A tak to ma perspektywie siedzenia w więzieniu, gdzie jeszcze po latach go wypuszczą za dobre sprawowanie.

Powrót do góry

Monia :)

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Nie 08-06-2014, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anna26 napisała:

Nie sądzę. Człowiek popełniający przestępstwo skupia się na tym, żeby nie dać się złapać i to, że może ponieść karę nie jest wystarczającym czynnikiem do tego, żeby go nie popełnić.

Co do kary śmierci to strasznie ciężki i trudny temat, ale bardziej skłaniam się ku przywróceniu jej. W resocjalizację nie wierzę, a najgorszych przestępców więzienie potrafi jeszcze bardziej zdemoralizować. Dla zbrodniarzy, psychopatów, zboczeńców nie mam żadnego współczucia i żadnej litości i jedyne obawy, jakie miałabym w tej kwestii to to, że na śmierć skazywane byłyby niewłaściwe osoby, że decyzja podjęta zostałaby pochopnie, że skazano by niewinnego itd. Ale generalnie jestem za.
Powrót do góry

Galina90

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń
Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Nie 15-02-2015, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

monika2222 napisała:
Ja uważam, że kary śmierci być nie powinno. I nie dlatego, że to za surowe czy dlatego, że się lituję nad tymi co najgorsze rzeczy zrobili, ale dlatego, że kara śmierci to za mała kara- raz, dwa i tyle. Ci, co popełniają największe zbrodnie powinni gnić w więzieniu, bez przywilejów (typu książki, tv, spacerniaki, przyjmowanie "gości", listy), bez wymyślnego jedzenia.

Jestem za
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: